• EDUKACJA - oferta regularna dla przedszkoli

„Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie” Pablo Picasso

Wierzymy, że kontakt ze sztuką, wpływa nie tylko na rozwój kreatywności, pasji oraz manualnych umiejętności uczniów, ale pomaga, również, w kształtowaniu wielu kompetencji miękkich, takich jak spostrzegawczość, myślenie krytyczne, komunikacja. Daje dzieciom poczucie sprawczości oraz sprzyja integracji grupy.

Nasze zajęcia są prowadzone przez artystów oraz pasjonatów sztuki, którzy przykładają szczególną wagę do tworzenia bezpiecznej przestrzeni sprzyjającej twórczym eksperymentom i kreatywności. 

Zajęcia są realizowane zarówno w siedzibie Sztukarni, jak również na miejscu – w placówce Państwa przedszkola. 

Dodatkowo, jeśli mają Państwo zapotrzebowanie na konkretny rodzaj warsztatu, a nie ma go w naszej ofercie, lub mają Państwo prośbę o poruszenie konkretnych treści związanych z realizowanym programem – serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z nami w tej sprawie.

Czas przeznaczony na jeden warsztat wynosi 90 minut.

Informacje

w Sztukarni lub w Państwa placówce

stacjonarnie lub online

finansowane z programu
"Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą"

Oferta warsztatów

Las w szkle

Warsztaty tworzenia lasów w szkle składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej Uczestnicy dowiedzą się, kto stworzył najdłużej nieotwierany (czterdzieści lat) las w szkle. Jak to się dzieje, że większość lasów w szkle pięknie rośnie, pomimo że nie są w ogóle podlewane? Jakie są początki już prawie dwustuletniej tradycji tworzenia lasów w szkle? W części praktycznej uczniowie skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne potrzebne elementy, by stworzyć własną roślinną kompozycję w słoiku. Propozycją promującą ideę zero waste może być wykorzystanie do stworzenia roślinnych kompozycji już wcześniej używanych słoików lub dowolnych naczyń przyniesionych przez dzieci.

Ceramika

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej prowadząca omawia technikę, w jakiej dzieci będą tworzyć. W części praktycznej uczniowie wykonają dowolny przedmiot użytkowy, np. filiżankę, świecznik, dekoracyjny półmisek. Prace zostaną wypalone w Sztukarni i tam będzie możliwość ich odebrania. Praca z gliną świetnie ćwiczy koncentrację, cierpliwość, wycisza, a także rozwija małą motorykę.

Mydełka i ceramiczne mydelniczki

Warsztaty składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, podczas której dzieci wykonają mydełka, korzystając z glicerynowych baz bez SSL i SLS. W trakcie warsztatu dzieci spotkają się z bogactwem świata zapachów, pobawią się kolorami oraz formami mydełek. Stworzą ceramiczne mydelniczki, które zostaną wstępnie poszkliwione i wypalone w Sztukarni. Gotowe do odbioru będą po około 3 tygodniach.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020