Charakterystyka

Na zajęciach w ramach kursu ceramiki i DIY dzieci będą się uczyć sztuki artystycznej ze wspomnianych dziedzin. Zajęcia plastyczne rozwiną w nich charakter, wyobraźnię i umiejętność inspiracji w czasie wykonywania pracy. Młodzi kursanci poznają różne techniki rękodzielnicze i ceramiczne. Celem zajęć jest doskonalenie sprawności dłoni, nauka koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także poprawa motoryki małej.

Cena i czas trwania

wtorek / 10:00 - 11:30 / start: 15.09.2020 / 15 spotkań / cena 900 zł (4 x 225 zł)

cena podstawowa 1008 zł (4 x 252 zł) / cena dla kontynuujących 896 zł (4 x 224 zł)

Program

Ceramika

1. poznanie technik lepienia z wałeczków i z płatów, wygładzania powierzchni i zdobienia fakturalnego tworzenie małych form użytkowych: ozdoby świąteczne, biżuteria ceramiczna, bibeloty

2. nauka szkliwienia: prezentacja rodzajów szkliw, technik rozrabiania i nakładania szkliwa

3. poznanie rodzajów zdobień (praca z angobami, tlenkami oraz granulatami)
tworzenie mozaiki ceramicznej na podstawie własnego projektu elementy rzeźby ceramicznej

DIY

1. poznanie różnorodnych technik składania papieru: origami, quilling, pop-up
2. ozdabianie przedmiotów użytku codziennego techniką decoupage’u
3. wykonanie świec zapachowych
4. poznanie podstaw szycia ręcznego
5. wyhaftowanie dowolnego wzoru na tamborku – poznanie tradycyjnych technik i ściegów hafciarskich

Prowadzący

Stefania Pietrasiak

Stefania Pietrasiak - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.

Ewa Hipnarowicz

absolwentka Politechniki Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, studiowała również w Accademia di Belle Arti di Foggia oraz Escola Superior de Disseny w Barcelonie. Projektantka, instruktorka rysunku, malarstwa i grafiki. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020