Skip to main content

Kurs ceramiki i DIY dla dzieci

Kurs ceramiki i DIY dla dzieci

Kurs ceramiki i DIY dla dzieci

Charakterystyka

Na zajęciach w ramach kursu ceramiki i DIY dzieci będą się uczyć sztuki artystycznej ze wspomnianych dziedzin. Zajęcia plastyczne rozwiną w nich charakter, wyobraźnię i umiejętność inspiracji w czasie wykonywania pracy. Młodzi kursanci poznają różne techniki rękodzielnicze i ceramiczne. Celem zajęć jest doskonalenie sprawności dłoni, nauka koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także poprawa motoryki małej.

Program

Ceramika
1. poznanie technik lepienia z wałeczków i z płatów, wygładzania powierzchni i zdobienia fakturalnego tworzenie małych form użytkowych: ozdoby świąteczne, biżuteria ceramiczna, bibeloty
2. nauka szkliwienia: prezentacja rodzajów szkliw, technik rozrabiania i nakładania szkliwa
3. poznanie rodzajów zdobień (praca z angobami, tlenkami oraz granulatami)
tworzenie mozaiki ceramicznej na podstawie własnego projektu elementy rzeźby ceramicznej

DIY
1. poznanie różnorodnych technik składania papieru: origami, quilling, pop-up
2. ozdabianie przedmiotów użytku codziennego techniką decoupage’u
3. wykonanie świec zapachowych
4. poznanie podstaw szycia ręcznego
5. wyhaftowanie dowolnego wzoru na tamborku – poznanie tradycyjnych technik i ściegów hafciarskich

Cena i czas trwania

brak terminu

Prowadzący

Adrianna Wikarjusz

absolwentka kursów ceramiki I i II stopnia oraz kursu technologii ceramiki. Ukończyła również warsztaty toczenia na kole garncarskim oraz liczne warsztaty praktyczne w Centrum Artystycznym Sztukarnia. Jej krąg zainteresowań artystycznych obejmuje na czele ceramikę i rzeźbę, jak również meblarstwo, aranżacje wnętrz oraz street art. Prowadzi liczne warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz uczestniczyła w warsztacie dla instruktorów w zakresie pracy metodą NVC (porozumienie bez przemocy).

Ewa Hipnarowicz

absolwentka Politechniki Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, studiowała również w Accademia di Belle Arti di Foggia oraz Escola Superior de Disseny w Barcelonie. Projektantka, instruktorka rysunku, malarstwa i grafiki. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia.

Zapisy

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera