Skip to main content

Kurs haftu

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Haft to wyjątkowa technika ozdabiania materiału, pełna kolorów, faktur i różnorodnych możliwości. Jako rzemiosło artystyczne pojawiło się w Europie w XI wieku i przez lata było wykorzystywane jako metoda zdobienia odzieży, aż w końcu zyskało rangę sztuki, którą w historii zajmował się np. William Morris, tworzący przepiękne kwiatowe ornamenty. Obecnie haftowanie staje się coraz popularniejszym medium, zarówno w postaci malutkich zdobień jak również wielkoformatowych haftowanych obrazów. Na naszym kursie dowiesz się, jak przenieść wzór na tkaninę, jak używać tamborka i jakie ściegi będą najlepsze do różnych rodzajów prac. Poznasz rodzaje ściegów i ich zastosowanie w hafcie. Żadne umiejętności ani doświadczenie nie jest potrzebne, nauczymy wszystkiego od A do Z!

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

22.06.2024 / 04.08.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

490 zł / 6 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • nauczysz się przenosić wzory na tkaninę i korzystać z tamborka
 • poznasz kilka różnorodnych ściegów hafciarskich i dowiesz się, które będą najlepsze do Twoich projektów
 • nauczysz się zaczynać i kończyć ścieg
 • dowiesz się, jak dbać o lewą stronę pracy

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Jak przenosić wzór na tkaninę i jak haftować na tamborku - podstawowe informacje dotyczące materiałów oraz technik.
 2. Nauka zakładania tkaniny na tamborek oraz dobór kolorów nici.
 3. Zaczynanie i kończenie ściegu, czyli jak unikać supełków i dbać o lewą stronę pracy.
 4. Ściegi hafciarskie: sznureczek, łańcuszek, płaski, atłasek, cieniowany, rozłupany, kładziony.
 5. Praca nad indywidualnym haftem - wzory roślinne, kwiatowe mandale.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Aleksandra Parol

Czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera