Kurs haftu

Haft to wyjątkowa technika ozdabiania materiału, pełna kolorów, faktur i różnorodnych możliwości. Jako rzemiosło artystyczne pojawiło się w Europie w XI wieku i przez lata było wykorzystywane jako metoda zdobienia odzieży, aż w końcu zyskało rangę sztuki, którą w historii zajmował się np. William Morris, tworzący przepiękne kwiatowe ornamenty. Obecnie haftowanie staje się coraz popularniejszym medium, zarówno w postaci malutkich zdobień jak również wielkoformatowych haftowanych obrazów. Na naszym kursie dowiesz się, jak przenieść wzór na tkaninę, jak używać tamborka i jakie ściegi będą najlepsze do różnych rodzajów prac. Poznasz rodzaje ściegów i dzięki zdobytej wiedzy wyhaftujesz rozmaite roślinne i zwierzęce motywy. Możesz wyhaftować własny projekt lub skorzystać z gotowych ilustracji. Żadne umiejętności ani doświadczenie nie jest potrzebne, nauczymy wszystkiego od A do Z!

Program kursu

  1. Jak przenosić wzór na tkaninę i jak haftować na tamborku - podstawowe informacje dotyczące materiałów oraz technik.
  2. Zaczynanie i kończenie ściegu, czyli jak unikać supełków i dbać o lewą stronę pracy.
  3. Ściegi hafciarskie: przed igłą, za igłą, stebnówka, sznureczek, łańcuszek, gałązkowy, dziergany, atłasek, wałeczek, cieniowany, wypukły, kładziony.
  4. Wzory roślinno–zwierzęce.
  5. Praca nad indywidualnymi haftami.

Dla kogo?

dla dorosłych

Kiedy?

26-27 sierpnia 2023,
10:00-17:00

Gdzie?

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

870 zł za 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Kurs haftu

Prowadząca

Aleksandra Parol

Aleksandra Parol

Czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica.

Co da Ci kurs?

  • nauczysz się przenosić wzory na tkaninę i korzystać z tamborka
  • poznasz kilkanaście różnorodnych ściegów hafciarskich i dowiesz się, które będą najlepsze do Twoich projektów
  • nauczysz się zaczynać i kończyć ścieg
  • dowiesz się, jak dbać o lewą stronę pracy
  • nauczysz się haftować wzory roślinne i zwierzęce

Co zapewniamy?

  • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
  • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
  • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
  • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
  • pyszne wegańskie posiłki w czasie trwania warsztatu
  • zimne i ciepłe napoje przez cały warsztat
  • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
  • nieograniczoną swobodę twórczości

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Coś pysznego przez cały dzień

Wiemy, że interesujące warsztaty mogą sprawić, że zapomnisz o jedzeniu! Wychodzimy temu na przeciw i rozszerzamy Twoje doznania o jeszcze jeden zmysł. Przez cały czas trwania kursu będziesz mieć dostęp do zimnych i ciepłych napojów, a w połowie kursu zrobimy przerwę na pyszny wegański obiad z deserem. Naszym cateringiem zajmuje się Vege Story, które swoje dania przygotowuje na bazie sezonowych produktów i od lokalnych dostawców.

Godzinowy plan dnia:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

 

 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020