Kurs malarstwa - zagadnienie barwy i jej roli w obrazie
Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych
Barwa jest jednym z najważniejszych czynników, wpływających na odbiór obrazu przez widza. Jesteśmy w stanie, przy umiejętnym jej użyciu, zbudować w obrazie przestrzeń i perspektywę, zmieniać jego klimat i wpływać na uczucia odbiorcy. Jak to zrobić? Jakich odcieni używać, jakie zestawiać ze sobą, w jakich proporcjach i kompozycjach? Podczas dwudniowego kursu w ramach Let’s art! poznamy zagadnienia dotyczące koloru, kontrastu i budowania głębi za ich pomocą. Poznamy fenomen barwy samej w sobie oraz jej roli w procesie tworzenia. Kurs prowadzony jest przez Monikę Stolarską, aktywnie działającą malarkę, która pokieruje indywidualnie potencjałem twórczym każdego uczestnika i dokona rzetelnej korekty wykonanych podczas zajęć prac.
Dla kogo
dla dorosłych
Kiedy
24-25.08.2024 / 26-27.10.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy
Gdzie
Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa
Cena
Zapisy
na kurs zapiszesz się tutaj
Co da Ci kurs?
- poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące barwy
- nauczysz się operować nią tak, by uzyskiwać oczekiwane efekty
- dowiesz się, czym są czynniki przestrzeniotwórcze
- poznasz technikę gwaszu i wykonasz w niej kilka ćwiczeń na zadane tematy
- poznasz podstawy malarstwa akrylowego i stworzysz własny obraz przedstawiający martwą naturę
- otrzymasz zaświadczenie zgodne z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej - kurs jest realizowany przez Sztukarnię - Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego dla dorosłych
Zapewniamy
- opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
- wszystkie niezbędnie do pracy materiały
- specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
- wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
- twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
- nieograniczoną swobodę twórczości
Dzień pierwszy:
- Wykład ze slajdami. Omówienie podstawowych zagadnień dotyczących barwy oraz czym są czynniki tworzące przestrzeń.
- Wprowadzenie w technikę gwaszu, następnie wykonanie ćwiczeń w tej technice, ilustrujących poszczególne zagadnienia.
- Omówienie techniki malarstwa akrylowego oraz wprowadzenie do ćwiczenia: studium martwej natury. Rozpoczęcie pracy.
Dzień drugi:
- Omówienie Kontynuowanie pracy nad studium martwej natury.
- Korekty, wspólne oglądanie i omawianie.
Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!
Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.
Monika Stolarska
Monika to legenda Sztukarni, instruktorka z ogromną charyzmą, wyjątkowym darem dzielenia się wiedzą ze swoimi kursantami, sypiąca jak z rękawa anegdotami z życia artystów, z ogromną wiedzą z dziedziny historii sztuki. Jest osobą z którą po prostu chce się przebywać - rodem z artystycznej bohemy, inspiruje swoich kursantów do twórczej pracy, poleca książki i filmy o sztuce, oprowadza ich po galeriach i zaraża radością tworzenia.
Jest aktywnie działającą artystką - malarką, autorką kolaży, murali, instalacji. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej. Dyplom Magistra Sztuki uzyskała w 2011 roku, w pracowni profesora Wiesława Szymborskiego. W międzyczasie połowę 2009 roku spędziła w Sofii w Bułgarii w ramach stypendium Akademii Sztuk Pięknych. Dodatkowo ukończyłą Studium Pedagogiczne przy warszawskiej ASP. Od 2007 roku aktywnie bierze udział w wystawach w Polsce i za granicą.
Jest zafascynowana językiem geometrii, konstruktywizmem i architekturą modernizmu. Odnajduje w nich rytmy i zjawiska, które obserwuje w przyrodzie. W swoich pracach malarskich posługuje się archetypami ze świata natury - symboliką wody, ognia, drogi, horyzontu.