Skip to main content

Kurs malarstwa - zagadnienie barwy i jej roli w obrazie

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Barwa jest jednym z najważniejszych czynników, wpływających na odbiór obrazu przez widza. Jesteśmy w stanie, przy umiejętnym jej użyciu, zbudować w obrazie przestrzeń i perspektywę, zmieniać jego klimat i wpływać na uczucia odbiorcy. Jak to zrobić? Jakich odcieni używać, jakie zestawiać ze sobą, w jakich proporcjach i kompozycjach? Podczas dwudniowego kursu w ramach Let’s art! poznamy zagadnienia dotyczące koloru, kontrastu i budowania głębi za ich pomocą. Poznamy fenomen barwy samej w sobie oraz jej roli w procesie tworzenia. Kurs prowadzony jest przez Monikę Stolarską, aktywnie działającą malarkę, która pokieruje indywidualnie potencjałem twórczym każdego uczestnika i dokona rzetelnej korekty wykonanych podczas zajęć prac.

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

24-25.08.2024 / 26-27.10.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

1200 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące barwy
 • nauczysz się operować nią tak, by uzyskiwać oczekiwane efekty
 • dowiesz się, czym są czynniki przestrzeniotwórcze
 • poznasz technikę gwaszu i wykonasz w niej kilka ćwiczeń na zadane tematy
 • poznasz podstawy malarstwa akrylowego i stworzysz własny obraz przedstawiający martwą naturę

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości 
Program

Dzień pierwszy:

 1. Wykład ze slajdami. Omówienie podstawowych zagadnień dotyczących barwy oraz czym są czynniki tworzące przestrzeń.
 2. Wprowadzenie w technikę gwaszu, następnie wykonanie ćwiczeń w tej technice, ilustrujących poszczególne zagadnienia.
 3. Omówienie techniki malarstwa akrylowego oraz wprowadzenie do ćwiczenia: studium martwej natury. Rozpoczęcie pracy.

Dzień drugi:

 1. Omówienie Kontynuowanie pracy nad studium martwej natury.
 2. Korekty, wspólne oglądanie i omawianie.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Monika Stolarska

Monika to legenda Sztukarni, instruktorka z ogromną charyzmą, wyjątkowym darem dzielenia się wiedzą ze swoimi kursantami, sypiąca jak z rękawa anegdotami z życia artystów, z ogromną wiedzą z dziedziny historii sztuki. Jest osobą z którą po prostu chce się przebywać - rodem z artystycznej bohemy, inspiruje swoich kursantów do twórczej pracy, poleca książki i filmy o sztuce, oprowadza ich po galeriach i zaraża radością tworzenia.

Jest aktywnie działającą artystką - malarką, autorką kolaży, murali, instalacji. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej. Dyplom Magistra Sztuki uzyskała w 2011 roku, w pracowni profesora Wiesława Szymborskiego. W międzyczasie połowę 2009 roku spędziła w Sofii w Bułgarii w ramach stypendium Akademii Sztuk Pięknych. Dodatkowo ukończyłą Studium Pedagogiczne przy warszawskiej ASP.  Od 2007 roku aktywnie bierze udział w wystawach w Polsce i za granicą.

Jest zafascynowana językiem geometrii, konstruktywizmem i architekturą modernizmu. Odnajduje w nich rytmy i zjawiska, które obserwuje w przyrodzie. W swoich pracach malarskich posługuje się archetypami ze świata natury - symboliką wody, ognia, drogi, horyzontu.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera