Skip to main content

Kurs malarstwa olejnego

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Malarstwo olejne to technika znana od setek lat, z biegiem czasu zyskująca sobie miano szlachetnej, wymagającej i ekskluzywnej. W Sztukarni pokażemy Ci, jak satysfakcjonujące, przyjemne i łatwe jest malowanie olejami! Dwudniowy intensywny kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Nasza instruktorka będzie Ci towarzyszyć i pokaże, jak dobrać paletę barw, stworzyć kompozycję, posługiwać się kontrastem i głębią. Wytłumaczy, jak pracować z olejami, jak wykorzystać ich ogromny potencjał i stworzyć wyjątkowe dzieło. To będzie świetna przygoda, wśród pasjonatów sztuki!

Dla kogo

dla dorosłych
dla miłosników malowania

Kiedy

29-30.06.2024 / 03-04.08.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

860 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • nauczysz się podstaw malarstwa olejnego,
 • poznasz zasady kompozycji, kadrowania obrazu i złapania odpowiedniego ujęcia,
 • dowiesz się, jak dobierać paletę kolorystyczną i jak działają różne odcienie samodzielnie oraz w relacjach między sobą,
 • nauczysz się posługiwać kontrastem oraz głębią w obrazie,
 • stworzysz własny, wyjątkowy obraz, który zabierzesz do domu
 • zdobędziesz wiedzę do dalszych samodzielnych ćwiczeń

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Wprowadzenie teoretyczne do techniki malarstwa olejnego.
 2. Omówienie podstawowych kwestii technicznych.
 3. Jak dobierać kolory w obrazie, jak tworzyć kompozycję i jak odpowiednio kadrować przestrzeń?
 4. Zapoznanie z zagadnieniami takimi jak: czynniki przestrzeniotwórcze, relacje barw, temperatur, kontrastów oraz ich wpływu na budowanie głębi w obrazie.
 5. Pejzaż - malarstwo krajobrazowe (można zabrać ze sobą ulubione zdjęcie widoku z wakacji/wycieczki bądź miejsca, które wywołało silne emocje).
 6. Korekta, omówienie prac i wskazówki do dalszej pracy.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Maja Kitajewska

Maja jest artystką-malarką, wiążącą swoją przyszłość zarówno z tworzeniem jak i edukacją artystyczną. Pracuje na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ucząc studentów i studentki I roku II Pracowni Malarstwa warszawskiej ASP.

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obie szkoły ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. Studia skończyła w 2011, a jeszcze w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP. W międzyczasie czasie została laureatką nagrody artystycznej SIEMENS oraz nagrody Inicjatywy ENTRY za najlepszy dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Bierze udział w wystawach indywidualnych i grupowych zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym w Niemczech, Szwajcarii, Peru i Danii. Jej prace można oglądać na wystawach, ale znajdują się również w kolekcjach prywatnych.

Emilia Dragosz

Artystka-malarka, pochodząca z domu artystów i rzemieślników.

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją Stare techniki malarskie i pozłotnicze.

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 2013 i w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Krakowie. Po studiach artystycznych przez rok pracowała przy konserwacji malarstwa i mebli w Dubaju. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat tworzy we własnej pracowni, tworzy intensywne, kolorowe, wielkoformatowe obrazy i uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Fundacji Franciszki Eibisch. W 2019 jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. 

Mimo studiów na wydziale malarstwa i codziennej malarskiej pracy, Emilia na równi kocha rysunek i uważa go za podstawę wszelkiego tworzenia.

Od września 2022 Emilia prowadzi również zajęcia z rysunku i malarstwa dla klas 4-6, chcąc zmieniać podejście dzieci do sztuki i wierząc, że następne pokolenia będą wchodzić do muzeów z chęcią i zaciekawieniem. Uczy dzieci otwartości na nowe techniki i posiłkuje się elementami eksperymentu artystycznego, tak aby każde zajęcia rozbudzały w nim talent i chęć tworzenia.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera