Przygotowanie do liceum plastycznego Warszawa

Poczucie komfortu podczas pisania testów i egzaminów ma kluczowe znaczenie dla ich powodzenia. Pozytywny wynik otwiera drogę do wymarzonej szkoły, w której młodzież odkrywa swoje upodobania, a często także wytycza kierunek rozwoju zawodowego. Państwowe liceum sztuk plastycznych również wpisuje się w ten schemat.

W Sztukarni oferujemy merytoryczne i praktyczne przygotowanie z zakresu malarstwa, rzeźby i innych dziedzin sztuki młodych ludzi, którzy chcą związać z nią swoją przyszłość. Kurs przygotowujący do egzaminów do szkół artystycznych to kompleksowa oferta. W Sztukarni realizujemy praktyczny kurs rysunku oraz prowadzimy zajęcia przygotowawcze z innych sztuk plastycznych. Uczymy jak połączyć wiedzę merytoryczną z jej zastosowaniem w praktyce.

Tematy poruszane na zajęciach to m.in. rozpoznanie czy adekwatne zastosowanie perspektywy, metody odwzorowania wybranych przedmiotów czy ćwiczenie rozmaitych technik z zakresu rysunku.

Kurs przygotowawczy w Sztukarni to zajęcia kierowane głównie do młodzieży, która ma już pewną wiedzę w zakresie plastyki i sztuki i chce pogłębiać swoje kompetencje.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Sztukarni na warszawskim Mokotowie i wymagają wcześniejszych zapisów. Możesz zrobić to za pośrednictwem formularza na dole strony.

Charakterystyka

Kurs przygotowawczy do egzaminu do liceów plastycznych z teorii (historia sztuki) jest adresowany szczególnie do osób przygotowujących się do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona (ul. Smocza), a także do wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty o zagadnienia związane z historią sztuki, analizą i interpretacją tekstów kultury oraz znajomością podstawowego języka sztuk plastycznych. Zajęcia są realizowane przy użyciu metod aktywizujących. Dzieci wcielają się m.in. w bohaterów gry, rozwiążą zagadki, użyją metod plastycznych, stworzą komiksy, zagrają w bingo, stworzą mapę myśli, napiszą wywiady, nakręcą film, odegrają role, wezmą udział w debacie oksfordzkiej, rozprawie sądowej czy poprowadzą śledztwo itd. Każde spotkanie jest wypełnione treścią związaną z podstawą programową do przedmiotu plastyka, z drugiej strony wypełnione jest działaniami plastycznymi, które pomogą Uczestnikom w łatwiejszym zapamiętaniu treści programowych. Zajęcia są prowadzone przez wykładowczynię historii sztuki na Akademii Sztuk Pięknych, a zarazem wieloletnią edukatorkę. Po każdych zajęciach dzieci dostają materiały, które umożliwią im bezproblemowe powtórzenie materiału omawianego na zajęciach.

Prowadząca zajęcia każdego z uczestników traktuje indywidualnie. Dbając o dopasowanie trybu pracy do jego możliwości i preferencji, wdraża także zagadnienia wynikające z podstawy programowej, a więc wymagane w toku nauki w państwowym liceum plastycznym. Dzięki doświadczeniu pedagogicznemu i własnej praktyce artystycznej może stanowić dla młodych twórców efektywne wsparcie w odnajdywaniu własnego stylu i indywidualnego spojrzenia na świat sztuki.

Po kursie przygotowawczym w Sztukarni możesz być pewien, że jesteś wszechstronnie i kompleksowo przygotowany do kolejnego etapu swojego rozwoju.

Program

1. Sztuka prehistoryczna
2. Sztuka egipska
3. Sztuka antyczna
4. Sztuka romańska
5. Sztuka gotycka
6. Sztuka renesansu
7. Sztuka baroku
8. Klasycyzm
9. Kompozycja
10. Sztuka romantyzmu
11. Barwna, kolor
12. Realizm
13. Grafika
14. Sztuka impresjonistyczna
15. Symbolizm
16. Analiza dzieła sztuki
17. Secesja
18. Fowizm, kubizm
19. Futuryzm, abstrakcja
20. Ekspresjonizm, Formizm
21. Dadaizm i surrealizm
22. Pop-art, postmodernizm
23. Konceptualizm, minimalizm, land art
24. Happening i performance
25. Nowe media
26. Film
27. Fotografia
28. Podsumowanie zagadnień związanych z rzeźbą
29. Podsumowanie zagadnień związanych z malarstwem
30. Podsumowanie zagadnień związanych z rysunkiem
31. Podsumowanie zagadnień związanych z grafiką, pastelą, akwarelą
32. Podsumowanie zagadnień związanych z architekturą
33. Podsumowanie zagadnień związanych z designem
34. Podsumowanie zagadnień związanych z nowymi technikami w sztuce

Cena i czas trwania

klasy 7-8 / wtorki, godz. 17:00 - 18:30 / termin: 22.11.2022-7.02.2023 / 11 spotkań x 1,5h /

cena podstawowa: 660 zł (3 x 220 zł), cena dla uczestników Kursu przygotowujacego do liceów plastycznych: 627 zł (3 x 209 zł)

Prowadzący

Agnieszka Szostakiewicz

absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowczyni na kierunku Sztuka Mediów na ASP w Warszawie, oraz w Studium Fotografii ZPAF-u, a także przez dwa lata na Wydziale Kulturoznawstwa w warszawskim SWPS-ie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była przez ponad dwanaście lat związana z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Współautorka wystawy „Leszno/Świerczewskiego/Solidarności” w Instytucie Awangardy, „W proszku” na warszawskim Jazdowie, współtwórczyni Targów Młodej Sztuki Most. Jako performerka brała udział m.in. w Festiwalu Warszawska Jesień, w wystawie pt. „The Space Program” (Galeria Stroboskop), w 15. edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu, w wystawie pt. „Osiedle młodych / Interwencja artystyczna” w Poznaniu.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020