Charakterystyka

Intensywny kurs przygotowawczy do egzaminu do liceów plastycznych z teorii (historii sztuki) jest adresowany do osób przygotowujących się do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona (ul. Smocza). Uczestnicy na każdym spotkaniu otrzymują niezbędne informacje wymagane na egzaminie dotyczące podstawy programowej z plastyki. Na zajęciach poruszane są takie zagadnienia jak: analiza i interpretacja dzieła sztuki, znajomość zagadnień z historii sztuki oraz języka sztuk plastycznych. Będzie miała również miejsce symulacja egzaminu z teorii. Po każdych zajęciach dzieci dostaną materiały do pracy w domu, które umożliwiają im powtórzenie materiału omawianego na zajęciach. Zajęcia są prowadzone przez wykładowczynię historii sztuki na Akademii Sztuk Pięknych.

Egzamin z teorii jest integralną częścią egzaminu do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona, od jego pozytywnego wyniku zależy to, czy kandydat dostanie się do Liceum.

Program

1. Sztuka prehistoryczna, sztuka egipska
2. Sztuka antyczna
3. Sztuka romańska, sztuka gotycka
4. Sztuka renesansu, sztuka baroku
5. Klasycyzm, sztuka romantyzmu,
6. Sztuka impresjonistyczna, symbolizm, secesja
7. Sztuka współczesna

Cena i czas trwania

klasy 7-8 / piątki, godz. 16:00 - 17:30 / termin: 14.04-02.06.2023 / 7 spotkań x 1,5h /

cena: 420 zł (2 x 210 zł)

~ 24.03.2023 - bezpłatne zajęcia pokazowe

Prowadzący

Agnieszka Szostakiewicz

Absolwentka Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, wykładowczyni akademicka na Wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej ASP, a wcześniej również w Studium Fotografii ZPAF-u oraz na Wydziale Kulturoznawstwa SWPS w Warszawie.

Skupiona na nauczaniu, sztuce i rozwoju, pełna pasji i zaangażowania, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno w tematach związanych z tworzeniem jak i z samoakceptacją, rezygnacją z perfekcjonizmu oraz szeroko pojętym rozwojem. W przeszłości związana przez dwanaście lat z Zachętą Narodową Galerią Sztuki, współpracowała i współtworzyła wystawy m.in. w Instytucie Awangardy, na warszawskim Jazdowie. Współorganizatorka Targów Młodej Sztuki MOST. Performerka, artystka i trenerka rozwoju osobistego.

Rezerwacja

Przygotowanie do liceum plastycznego Warszawa

Poczucie komfortu podczas pisania testów i egzaminów ma kluczowe znaczenie dla ich powodzenia. Pozytywny wynik otwiera drogę do wymarzonej szkoły, w której młodzież odkrywa swoje upodobania, a często także wytycza kierunek rozwoju zawodowego. Państwowe liceum sztuk plastycznych również wpisuje się w ten schemat.

W Sztukarni oferujemy merytoryczne i praktyczne przygotowanie z zakresu malarstwa, rzeźby i innych dziedzin sztuki.

Kurs przygotowujący do egzaminów do szkół artystycznych to kompleksowa oferta. W Sztukarni realizujemy praktyczny kurs rysunku oraz prowadzimy zajęcia przygotowawcze z innych sztuk plastycznych. Uczymy, jak połączyć wiedzę merytoryczną z jej zastosowaniem w praktyce.

Tematy poruszane na zajęciach to m.in. rozpoznanie czy adekwatne zastosowanie perspektywy, metody odwzorowania wybranych przedmiotów czy ćwiczenie rozmaitych technik z zakresu rysunku.

Kurs przygotowawczy w Sztukarni to zajęcia kierowane głównie do młodzieży, która ma już pewną wiedzę w zakresie plastyki i sztuki i chce pogłębiać swoje kompetencje.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Sztukarni na warszawskim Mokotowie i wymagają wcześniejszych zapisów. Możesz zrobić to za pośrednictwem formularza na dole strony.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020