• Warsztaty rysunku dla dorosłych ONLINE

  • Warsztaty rysunku dla dorosłych ONLINE

  • Warsztaty rysunku dla dorosłych ONLINE

Charakterystyka

Warsztaty stanowią zaproszenie do rozwinięcia umiejętności obserwacji i oddania rzeczywistości za pomocą rysunku. Na zajęciach Uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami rysunkowymi takimi jak: ołówek, węgiel, czarna kredka, sepia oraz tusz. W zależniości od wyboru cyklu warsztatów Uczestnicy poznają podstawowe zasady rysowania martwej natury, portretu lub przestrzeni. Ponadto w czasie trwania zajęć systematycznie będą nabywać wprawy, zarówno w poprawnym oddawaniu proporcji, wrażenia przestrzenności i różnorodności faktur, jak i w sposobach wyrażania własnej ekspresji twórczej. 

Zajęcia będą miały charakter, przede wszystkim praktyczny, jednak nie zabraknie na nich, również wiedzy teoretycznej oraz technologicznej. Nad całym procesem czuwać będzie doświadczona Instruktorka, która przez cały okres trwania zajęć, wspierać będzie każdego Kursanta indywidualnie, służąc mu radą i pomocą. Prywatne korekty sprawią, że niezależnie od poziomu Uczestnika, każdy będzie mógł się na nich poczuć dobrze, co pozwoli doświadczać mu prawdziwej przyjemności, jaką daje własna twórczość.

Zajęcia odbywają się na żywo w aplikacji Zoom.

Program

Warsztaty w terminie 07.04.2021 - 28.04.2021 - MARTWA NATURA:
kompozycja, kluczowe pojęcia rysunkowe, materiały i wykorzystanie wiedzy w praktyce, budowanie bryły i przestrzenności przedmiotu, kadr i detal w rysunku, budowanie głębi pracy - plany - lawowanie, przestrzeń - lawowanie w połączeniu z czarną kredką, przestrzeń- perspektywa i skróty perspektywiczne, światło i cień, budowanie przestrzenności i bryły na rysunku.


Warsztaty w terminie 05.05.2021 - 26.05.2021 - PORTRET:
wstęp do portretu, budowa anatomiczna twarzy, proporcje, typy portretu: front, profil i ¾ ćwiczenia , autoportret z użyciem nowej wiedzy przy użyciu czarnej kredki , łączenie portretu z elementami martwej natury, wstęp do rysowania całej sylwetki ćwiczenia


Warsztaty w terminie 02.06.2021 - 23.06.2021 - PRZESTRZEŃ:
architektoniczne myślenie w rysunku- budowanie otwartej przestrzeni zgodnie z zasadami perspektywy , wstęp do rysunku pejzażowego sepią na szarej kartce , powiększamy format: postać w przestrzeni z elementami martwej natury wybraną techniką

 

Cena i czas trwania

jeden cykl warsztatów - 240 zł (4 spotkania x 2 godziny)

Do wyboru:
- martwa natura, start. 07.04.2021
- portret, start. 05.05.2021
- przestrzeń, start. 02.06.2021

* w cenę nie są wliczone materiały, każdy z uczestników zapewnia je we własnym zakresie

Lista materiałów

blok techniczny A4/A3, podkładka, arkusz papieru 50x70 cm, ołówki: H, HB, B1 do B7, gumka zwykła i chlebowa, linijka, tusz rysunkowy, wkłady-kredki firmy Koh-i-Noor (węgiel twardy, węgiel miękki, sepia ciemna), kilka pędzli syntetycznych ( cienkie, średnie, grube), kubek na wodę, elementy do martwej natury (np.; materiał, dzbanek, talerz z owocami, itd.) dodatkowo: szkicownik

Prowadzący

Klaudia Mańko

- absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją dyplomową z kostiumu na Wydziale Scenografii. Członkini kolektywu pracy twórczej Pryzmat, który skupia się na działalności projektowej, edukacyjnej i wystawienniczej. Ważne jest dla niej tworzenie prac, które mają znaczenie – szuka takiego sposobu przedstawienia, aby zmusić widza do przemyśleń, obudzenia wrażliwości. Obserwuje rzeczywistość, słucha ludzkich historii, przetwarza je na swój własny język twórczy, aby dotrzeć do uniwersalnej prawdy. Pragnie przekazywać historie, które zmuszają do refleksji, mają znaczenie, zanim zostaną zapomniane.

Rezerwacja 

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020