Skip to main content

Kurs szycia kimona

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Podczas Let’s art! Uczestnicy kursu będą mieli unikalną okazję nauczyć się podstawowych zasad kroju i szycia kimona, które wykonają od początku do końca samodzielnie, pod czujnym okiem osoby prowadzącej – czynnej projektantki modowej. Dodatkowo będą mieli możliwość skopiowania wykroju, z którego później, jeśli będą tylko chcieli, odszyją dla siebie kolejne modele. Kurs skierowany jest do osób, które kochają piękne rzeczy, ubrania, interesującym się modą, szyciem, lubiącym kreować własny wizerunek, a także tym dla których bliska jest Kraina Kwitnącej Wiśni.

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

27-28.07.2024
24-25.08.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

780 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • swobodę twórczości
Program
 1. Wybór tkanin (len lub wiskoza). Omówienie etapów szycia, dopasowywanie form konstrukcyjnych do sylwetki.
 2. Krojenie - nauka poprawnego układania szablonu na tkaninie oraz tego, jak kroić poszczególne elementy.
 3. Przygotowywanie wykrojonych form do dalszych prac - klejenie, stabilizowanie form, wzmacnianie poszczególnych elementów.
 4. Szycie - poznanie kolejności łączenia ze sobą elementów.
 5. Zasady rozprasowywania poszczególnych szwów, wykańczania brzegów oraz podwijania dołu i rękawów.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - Kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci wiedzę w pigułce, podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.

Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Patrycja Bryszewska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Politechniki Łódzkiej wydziału Wzornictwa ze specjalizacją Architektura Ubioru. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018, ukończyła kurs mistrzowski pod kierunkiem Tomasza Ossolińskiego. Doświadczenia z projektowaniem mody rozpoczęła w 2012 roku, realizując głównie kolekcje damskie. Łączenie artystycznej wizji z wiedzą techniczną, pozwala jej na kreowanie własnej estetyki, syntetyzując elegancję z nowoczesnym stylem. Wszystkie projekty realizuje samodzielnie, dbając o każdy detal, nieustannie ucząc się kunsztu sztuki krawiectwa. Wielokrotnie nagradzana w konkursach modowych.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera