Charakterystyka

Roczny kurs kreatywnego pisania dla dorosłych kierujemy przede wszystkim do tych osób, które czują potrzebę artystycznej ekspresji. Wyrażanie na piśmie swoich myśli, poglądu na świat i własnych życiowych obserwacji, a także nadawanie przekazowi pięknej, artystycznej formy to niełatwa sztuka, ale przy odrobinie zaangażowania można się nauczyć wielu jej ważnych elementów.

Program

1. Szukanie dobrych, ciekawych i wciągających czytelnika pomysłów;
2. Konsekwentne rozwijanie tych pomysłów, pierwotnie często ulotnych i mglistych.
3. Właściwy dobór formy i konwencji do tego, co chcemy wyrazić. Czy lepiej napisać powieść, czy opowiadanie? A może utwór liryczny albo scenkę dramatyczną? Czy to, co chcemy wyrazić, lepiej będzie wyglądało w konwencji realistycznej, a może fantasy czy science fiction lub groteski?
4. Jak zaciekawiać czytelnika, jak trafiać do jego emocji i intelektu?
5. Jakie emocje czytelnika chcemy poruszyć, z jakimi jego wartościami chcemy wejść w dyskusję?
6. Jak sprawić, by świat przedstawiony stanął czytelnikowi przed oczami, by postaci nie były papierowe, ale ożyły w wyobraźni tych, do których się zwracamy?
7. Jak konstruować bohaterów, komponować wydarzenia, rozmieszczać punkty zwrotne?
8. Jak zadbać o piękno, precyzję języka, szukać stylu a nie maniery?

Na każdym spotkaniu będziemy dużo rozmawiać, słuchać dobrej literatury, a przede wszystkim pisać.

Cena i czas trwania

poniedziałek, godz. 19:30-21:00 / termin: 4.10.21-24.01.22 / 15 spotkań x 1.5h /
cena: 900 zł (4 x 225 zł)

Prowadzący

Jarosław Górski

absolwent Polonistyki UW, dziennikarz, popularyzator humanistyki, autor książek (m.in. eseistycznej książki „Męska rzecz” o wzorcach i obrazach męskości w literaturze i powieści „Wersje”) oraz autor i współautor  książek popularnonaukowych dla dorosłych i dla dzieci z dziedziny historii, historii kultury, sztuki i nauki.Obecnie przygotowuje książkę o archetypowych i literackich wyobrażeniach dziecka. Stale pisuje eseje, felietony, reportaże o literaturze i czytelnictwie, sztuce, życiu kulturalnym i społecznym, a także popularne artykuły z zakresu psychologii i sztuki życia. Jest stałym współpracownikiem m.in. magazynów „Obywatel”, „Magazyn Literacki Książki”, „Stolica”, „Euro-Styl”. Od wielu lat w różnych ośrodkach całej Polski prowadzi zajęcia cykliczne oraz wykłady popularyzujące polską kulturę i humanistykę.

Rezerwacja 

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020