Skip to main content

Kurs malarstwa olejnego

tygodniowe kursy artystyczne dla nastolatków

Malarstwo olejne to technika znana od setek lat, z biegiem czasu zyskująca sobie miano szlachetnej, wymagającej i ekskluzywnej. Podczas tygodniowych kursów dla nastolatków sięgniemy po nią po raz pierwszy, wybierając jako temat pracy klasyczną martwą naturę. Zajęcia zawierają dużą porcję wiedzy teoretycznej odnośnie techniki - kursanci omówią rodzaje farb i pędzli, pogłębią wiedzę o spoiwach malarskich i podobraziach malarskich. Każdy dzień zajęć to także malowanie - oddawanie proporcji przedmiotów, budowanie kompozycji, działanie światłem w obrazie itp.  Efektem zajęć będzie jeden obraz z martwą naturą namalowany na płótnie w formacie 50x70.
 • Tygodniowy kurs malarstwa olejnego dla nastolatków

Kiedy

klasy 7-8:
15-19.01.24 / 13:30-16:30

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

780 zł za 15 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Uczestnik kursu

 • nauczy się podstaw malarstwa olejnego
 • nauczy się budować kompozycje obrazu
 • dowie się, jak malować różne faktury
 • dowie się, jaka jest rola światła i barwy w obrazie i naczy się nimi posługiwać
 • spędzi czas z rówieśnikami

Zapewniamy

 • pięć dni zajęć ze specjalnie dostosowanym programem
 • inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników
 • dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi
 • merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki
 • przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów
 • własnoręcznie stworzone dzieła sztuki
 • praktyczne umiejętności
Program
 1. Wprowadzenie teoretyczne do techniki malarstwa olejnego.
 2. Omówienie podstawowych zagadnień - oddawanie proporcji przedmiotów, budowanie kompozycji w obrazie.
 3. Rola światła i barwy w obrazie.
 4. Jak malować różnego rodzaju materię - szkło, metal, tkaninę, drewno.
 5. Różne rodzaje kładzenia farby - impast i laserunek
 6. Studium martwej natury w technice olejnej na bawełnianym podobraziu o wymiarach 50x70

 

Tygodniowy kurs rysunku dla nastolatków

Tygodniowe kursy dla nastolatków

Kursy artystyczne dla nastolatków to projekt zajęć, które w Sztukarni zostały zrealizowane po raz pierwszy w 2019 roku. Prowadzimy je w wakacje oraz ferie zimowe. Naszą misją jest tworzenie miejsca, w którym młodzież będzie czuła się dobrze, swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zdobędzie konkretną wiedzę i umiejętności. Będzie mogła pielęgnować swoje pasje, szukać nowych zainteresowań, odkrywać talenty. Letnie i zimowe kursy to także dobra szansa, by poznać rówieśników i spędzić z nimi czas.

Tygodniowe kursy dla nastolatków są odpowiedzią na różne potrzeby młodzieży. Dlatego oferta jest różnorodna. Proponujemy ponad 20 różnych technik w dwóch blokach godzinowych. W ofercie mamy także zajęcia online.

Prowadzący

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera