Skip to main content

Kurs rzeźby miniaturowej

tygodniowe kursy artystyczne dla nastolatków

Birdwatching, czyli obserwacja ptaków zyskuje coraz większą popularność. Jest to bardzo wyciszające i uspakajające zajęcie. A gdyby tak zrobić figurkę swojego ulubionego ptaka i móc na niego patrzeć codziennie? Tygodniowy kurs rzeźby miniaturowej to propozycja dla nastolatków chcących połączyć zamiłowanie do sztuki i przyrody. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jakich materiałów używać przy tworzeniu figurek ptaków: zapoznają się z masą samoschnącą, narzędziami rzeźbiarskimi, rodzajami piór, które można wykorzystać oraz zrobią ekologiczną podstawkę dla figurki z wykorzystaniem naturalnych materiałów.

Kiedy

klasy 7-8 i szkoły średnie:
19-23.08.24 / 10:00-13:00

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

690 zł za 15 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Uczestnik kursu

 • pozna ciekawostki o rodzajach, budowie i ubarwieniu różnych ptaków,
 • pozna narzędzia rzeźbiarskie do stworzenia własnej miniaturowej figurki,
 • samodzielnie wybierze gatunek ptaka, którego wyrzeźbi,
 • stworzy własny kształt ptaka, zbliżony do naturalnego wzorca,
 • oklei piórami i pomaluje własną mini rzeźbę
 • wróci do domu z samodzielnie stworzoną miniaturową rzeźbą ptaka.

Zapewniamy

 • pięć dni zajęć ze specjalnie dostosowanym programem
 • inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników
 • dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi
 • merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki
 • przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów
 • własnoręcznie stworzone dzieła sztuki
 • praktyczne umiejętności
Program
 1. Wprowadzenie do świata ptaków - ciekawostki o ich rozmiarach, budowie ciała, ubarwieniu.
 2. Wybranie przez uczestników ptaka nad którym będą pracować.
 3. Zaczynamy od podstaw, czyli robienie nóżek.
 4. Nadawanie kształtu masie.
 5. Nauka korzystania z narzędzi rzeźbiarskich.
 6. Oklejanie piórami i malowanie.
 7. Tworzenie podstawki z wykorzystaniem naturalnych materiałów (drewno, mech, ziemia, kamienie).

Tygodniowe kursy dla nastolatków

Kursy artystyczne dla nastolatków to projekt zajęć, które w Sztukarni zostały zrealizowane po raz pierwszy w 2019 roku. Prowadzimy je w wakacje oraz ferie zimowe. Naszą misją jest tworzenie miejsca, w którym młodzież będzie czuła się dobrze, swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zdobędzie konkretną wiedzę i umiejętności. Będzie mogła pielęgnować swoje pasje, szukać nowych zainteresowań, odkrywać talenty. Letnie i zimowe kursy to także dobra szansa, by poznać rówieśników i spędzić z nimi czas.

Tygodniowe kursy dla nastolatków są odpowiedzią na różne potrzeby młodzieży. Dlatego oferta jest różnorodna. Proponujemy ponad 20 różnych technik w dwóch blokach godzinowych. W ofercie mamy także zajęcia online.

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale scenografii, jednak to tworzenie lalek artystycznych okazało się jej największą pasją i miłością, którą od 4 lat zaraża uczestników prowadzonych przez nią warsztatów w Sztukarnii. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Stworzyła lalki do opery "Dokręcanie śruby" B. Brittena w Polskiej Operze Królewskiej.

Oprócz lalek robi także dla nich rekwizyty, meble oraz zwierzęta. Doświadczenie w tworzeniu miniaturowej scenografii zdobyła pracując przy produkcji animacji lalkowej w Studiu Animacji Trefl.

Brała udział w wystawie "Mazowsze w spódnicy" organizowanej przez Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek oraz w wystawie w ramach festiwalu "Lalka też człowiek".

Oprócz tego maluje (zwłaszcza olejami i akwarelami), rzeźbi, rysuje, okazjonalnie zajmuje się też ceramiką. Uwielbia udzielać się wolontaryjnie w pracy z dziećmi, co skłoniło ją do podjęcia podyplomowych studiów pedagogicznych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Kiedy ma wolną chwilę ucieka do lasu i obserwuje ptaki.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera