Skip to main content

Charakterystyka

Kurs przeznaczony jest dla młodzieży zainteresowanej tworzeniem scenografii i jej elementów m.in. dekoracjami, kostiumami, rekwizytami itp.. Podczas zajęć uczestnicy poznają zagadnienia związane z budowaniem scenografii filmowej oraz makiet do filmów animowanych. Dowiedzą się, jak wymyślić, zaprojektować i wykonać makietę na podstawie wybranego tekstu. Oprócz tego będą uzupełniać swoją wiedzę dotyczącą możliwości wykorzystania materiałów i obsługi podstawowych narzędzi. Poznają tez bogactwo technik plastycznych.

Program

1. Wstęp do projektowania scenografii. Zapoznanie się z zasadami tworzenia scenografii filmowej. Podstawy rysunku technicznego - rzut, przekrój, widok.
2. Praca z tekstem. Omówienie pomysłów i wykonanie szkicowych projektów. Planowanie użycia wybranych materiałów.
3. Tworzenie makiety. Wykonywanie poszczególnych elementów, zapoznanie się z materiałami wykorzystywanymi przy produkcji makiet (papier, tektura, styrodur, pcv, drewno, tkaniny) oraz posługiwanie się narzędziami (noże introligatorskie, piłka ręczna, frezarka, dremel).
4. Kontynuacja wykonywanego projektu. Prace wykończeniowe - malowanie, patynowanie.
5. Eksperymentowanie ze światłem - jak wpływa ono na dekorację, nastrój, jak wygląda w kamerze. Dokumentacja fotograficzna efektów pracy.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 690 zł/cena ze zniżką: 650 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
10:00-12.00 blok warsztatowy
12:00-12:20 przerwa na posiłek
12:20-14:00 blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

absolwentka Studium Techniki Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydziale Scenografii). W dziedzinie lalkarskiej jest samoukiem. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Oprócz lalek artystycznych tworzy również miniaturowe zwierzęta.

Galeria zdjęć

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera