Skip to main content

Kurs scenografii

tygodniowe kursy artystyczne dla nastolatków

Kurs przeznaczony jest dla młodzieży zainteresowanej tworzeniem scenografii i jej elementów m.in. dekoracjami, kostiumami, rekwizytami itp. Podczas zajęć uczestnicy poznają zagadnienia związane z budowaniem scenografii filmowej oraz makiet do filmów animowanych. Dowiedzą się, jak wymyślić, zaprojektować i wykonać makietę na podstawie wybranego tekstu. Oprócz tego będą uzupełniać swoją wiedzę dotyczącą możliwości wykorzystania materiałów i obsługi podstawowych narzędzi. Poznają tez bogactwo technik plastycznych.

Tygodniowy kurs scenografii dla nastolatków

Kiedy

klasy 7-8 i szkoły średnie:
01-05.07.24 / 10:00-16:30

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

1380 zł za 30 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Uczestnik kursu

 • d
 • b
 • p
 • n
 • s

Zapewniamy

 • pięć dni zajęć ze specjalnie dostosowanym programem
 • inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników
 • dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi
 • merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki
 • przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów
 • własnoręcznie stworzone dzieła sztuki
 • praktyczne umiejętności
Program
 1. Wstęp do projektowania scenografii. Zapoznanie się z zasadami tworzenia scenografii filmowej. Podstawy rysunku technicznego - rzut, przekrój, widok.
 2. Praca z tekstem. Omówienie pomysłów i wykonanie szkicowych projektów. Planowanie użycia wybranych materiałów.
 3. Tworzenie makiety. Wykonywanie poszczególnych elementów, zapoznanie się z materiałami wykorzystywanymi przy produkcji makiet (papier, tektura, styrodur, pcv, drewno, tkaniny) oraz posługiwanie się narzędziami (noże introligatorskie, piłka ręczna, frezarka, dremel).
 4. Kontynuacja wykonywanego projektu. Prace wykończeniowe - malowanie, patynowanie.
 5. Eksperymentowanie ze światłem - jak wpływa ono na dekorację, nastrój, jak wygląda w kamerze. Dokumentacja fotograficzna efektów pracy.

Tygodniowe kursy dla nastolatków

Kursy artystyczne dla nastolatków to projekt zajęć, które w Sztukarni zostały zrealizowane po raz pierwszy w 2019 roku. Prowadzimy je w wakacje oraz ferie zimowe. Naszą misją jest tworzenie miejsca, w którym młodzież będzie czuła się dobrze, swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zdobędzie konkretną wiedzę i umiejętności. Będzie mogła pielęgnować swoje pasje, szukać nowych zainteresowań, odkrywać talenty. Letnie i zimowe kursy to także dobra szansa, by poznać rówieśników i spędzić z nimi czas.

Tygodniowe kursy dla nastolatków są odpowiedzią na różne potrzeby młodzieży. Dlatego oferta jest różnorodna. Proponujemy ponad 20 różnych technik w dwóch blokach godzinowych. W ofercie mamy także zajęcia online.

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale scenografii, jednak to tworzenie lalek artystycznych okazało się jej największą pasją i miłością, którą od 4 lat zaraża uczestników prowadzonych przez nią warsztatów w Sztukarnii. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Stworzyła lalki do opery "Dokręcanie śruby" B. Brittena w Polskiej Operze Królewskiej.

Oprócz lalek robi także dla nich rekwizyty, meble oraz zwierzęta. Doświadczenie w tworzeniu miniaturowej scenografii zdobyła pracując przy produkcji animacji lalkowej w Studiu Animacji Trefl.

Brała udział w wystawie "Mazowsze w spódnicy" organizowanej przez Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek oraz w wystawie w ramach festiwalu "Lalka też człowiek".

Oprócz tego maluje (zwłaszcza olejami i akwarelami), rzeźbi, rysuje, okazjonalnie zajmuje się też ceramiką. Uwielbia udzielać się wolontaryjnie w pracy z dziećmi, co skłoniło ją do podjęcia podyplomowych studiów pedagogicznych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Kiedy ma wolną chwilę ucieka do lasu i obserwuje ptaki.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera