Skip to main content
  • Kurs szycia

Kurs szycia

kurs semestralny dla dzieci

Kurs szycia dla dzieci to zajęcia adresowane do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szyciem. Podczas zajęć dzieci nauczą się obsługi maszyny do szycia, poznają też podstawy materiałoznawstwa, dowiedzą się, jaka jest różnica pomiędzy maszyną stębnówką a owerlokiem. W zależności od stopnia zaawansowania samodzielnie uszyją proste elementy garderoby, np. spódnicę z koła, elementy dekoracyjne do domu, zabawki, akcesoria modowe, a także autorskie projekty. Sprawdź szczegóły kursu!

od 1215 zł / 15 x 1,5h
5 osób
dla wszystkich poziomów zaawansowania

Kurs szycia dla dzieci to zajęcia adresowane do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szyciem. Podczas zajęć dzieci nauczą się obsługi maszyny do szycia, poznają też podstawy materiałoznawstwa, dowiedzą się, jaka jest różnica pomiędzy maszyną stębnówką a owerlokiem. W zależności od stopnia zaawansowania samodzielnie uszyją proste elementy garderoby, np. spódnicę z koła, elementy dekoracyjne do domu, zabawki, akcesoria modowe, a także autorskie projekty. Sprawdź szczegóły kursu!

Co da Ci kurs?

Nauczysz się obsługi maszyny do szycia

Poznasz podstawy materiałoznawstwa.

Dowiesz się, jaka jest różnica pomiędzy maszyną stębnówką a owerlokiem.

Uszyjesz proste elementy garderoby, np. spódnicę z koła, elementy dekoracyjne do domu, zabawki, akcesoria modowe, a także autorskie projekty

Zapewniamy

opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora

wszystkie niezbędnie do pracy materiały i narzędzia

nieograniczoną swobodę twórczości

wiedzę pozwalającą na dalszą samodzielną pracę

Program
  1. Nauka obsługi maszyny do szycia.
  2. Wprowadzenie w rodzaje ściegów - krawieckich, szycie prostych przedmiotów.
  3. Podstawy materiałoznawstwa.
  4. Omówienie właściwości oraz zastosowania tekstyliów.
  5. Wykonanie małych i dużych użytkowych form krawieckich.
  6. Omówienie etapów szycia, nauka poprawnego układania szablonów na tkaninie i krojenia.
  7. Tworzenie projektów torby, piórnika, poduszki, wybranych elementów garderoby.
  8. Realizacja projektu.
Terminy i ceny

Kursy z Ewą Sierant

21 spotkań x 1,5h
wtorek, godz. 16:15-17:45, klasy 1-3, 30/01-18/06/2024
1701 zł (4 x 425,25 zł), 1638 (4 x 409,50 zł)*

20 spotkań x 1,5h
środa, godz. 16:00 - 17:30, klasy 4-6, 31/01-19/06/2024
1620 zł (4 x 405 zł), 1560 zł (4 x 390 zł)*

18 zajęć x 1,5h
czwartek, godz. 18:15 - 19:45, klasy 4-6, 01/02-20/06/2024
1458 (4 x 364,50 zł), 1404 (4 x 351 zł)*

* cena dla osób kontynuujących

Prowadzący

Ewa Sierant

absolwentka Politechniki Łódzkiej – specjalizacja odzieżownictwo oraz Wyższej Szkoły Handlowej. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe. Współpracowała (i współpracuje) ze znanymi, zarówno polskimi jak i zagranicznymi markami, takimi jak BOHOBOCO, Wearso, Yvonne, Wólczanka, Façonable, New Man Andre Renard, Eldorado. Od lat zainteresowana modą i szyciem ubrań, z pasją i zaangażowaniem wykonująca swoją pracę.

Rezerwacja


Kurs szycia dla dzieci w Warszawie

Kiedy rozpocząć przygodę zajęciami kreatywnymi? Trudno to określić, ponieważ każdy w indywidualnym tempie przejawia predyspozycje i potrzeby do rozwijania różnorodnych umiejętności – zarówno intelektualnych i językowych, jak i manualnych. Sztukarnia oferuje dzieciom kilka warsztatów do wyboru. Jednym z nich jest nauka szycia. Warsztaty krawieckie wyrabiają zdolności manualne i uczą kreatywności. Poza tym szycie ręczne to bardzo praktyczna umiejętność, z której korzysta się czasem w codziennym życiu.

Jak wyglądają warsztaty szycia w praktyce? Dzieci uczą się, jak szyć ręcznie, ale dowiedzą się także, jak działa maszyna do szycia i z jakich części się składa. Wszystkie nasze kursy szycia wprowadzają uczestników w obsługę urządzenia za pomocą specjalnie opracowanych ćwiczeń. Kursanci poznają podstawowe rodzaje ściegów czy metody krojenia różnych materiałów. Dziecko po ukończonym kursie wie, jak samodzielnie przyszywać guziki i tworzyć proste części garderoby. Zajęcia szycia obejmują ćwiczenia dostosowane do wieku i manualnych możliwości uczestników – w ich trakcie dzieci np. uszyją przytulanki czy oryginalne domowe dekoracje.

Czym kierujemy się podczas tworzenia programu kursu szycia dla dzieci? Tym, że w każdym drzemią pokłady kreatywności. Zwłaszcza wśród najmłodszych kursantów, na których wyobraźnię szczególnie liczymy. Pragniemy stworzyć im jak najlepsze warunki do rozwoju i realizacji pomysłów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają doświadczeni instruktorzy współpracujący ze znanymi markami odzieżowymi, np. Reserved, Wólczanka czy Wearso. To przewodnicy, a jednocześnie towarzysze w nauce i zabawie. Podczas kursu dbamy o indywidualne podejście do każdego dziecka. Dzięki temu możemy proponować mu rozwiązania dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. W tym celu utrzymujemy również stały kontakt z rodzicami kursanta.

Gdy dziecko opanuje już podstawy szycia, może liczyć na przestrzeń do własnych eksperymentów artystycznych. Jesteśmy otwarci na jego własną inicjatywę. Chociaż kurs szycia to zajęcia wymagające uwagi i skupienia, zachęcamy do opanowania tej niezwykłej sztuki dzięki przystępnej formie nauki poprzez zabawę. Wykorzystując naturalną aktywność dziecka, pomagamy mu szukać inspiracji.

Zajęcia z szycia odbywają się w siedzibie Sztukarni na Mokotowie, przy ul. Odolańskiej. Czekamy na wszystkich młodych artystów, którzy nie tylko chcą rozwijać swoją wyobraźnię i pomysłowość, lecz także poszukują twórczego zajęcia pełnego wyzwań w zakresie cierpliwości i umiejętności manualnych. Nie zawsze liczy się dla nas efekt wykonanej pracy. O wiele większą wagę przykładamy do samego procesu tworzenia, przez który przechodzimy wspólnie z uczestnikiem kursu szycia. Warto także pamiętać, że każda praca wykonana w grupie przynosi wiele satysfakcji i uczy wzajemnego, wsparcia. To dodatkowa korzyść budująca odpowiednią atmosferę podczas ćwiczeń. Przekonaj się, że nasze kursy do szycia dla dzieci zostały dobrze przemyślane i opracowane.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera