Skip to main content
  • Warsztaty tworzenia świec sojowych

Warsztaty tworzenia świec sojowych

warsztaty dla dorosłych, rodzinne

Na warsztatach uczestnicy poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku wykonają je z instruktorem. Dowiedzą się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary. Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota itp., a także wiedzę odnośnie sojowych świec do masażu.

od 110 zł / 1 x 1,5h
od 8 osób
dla każdego poziomu zaawansowania

Na warsztatach uczestnicy poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku wykonają je z instruktorem. Dowiedzą się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary. Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota itp., a także wiedzę odnośnie sojowych świec do masażu.

Co dadzą Ci warsztaty?

Poznasz rodzaje świec zapachowych i dowiesz się, jakie są różnice między woskiem parafinowym a naturalnym.

Poznasz proces tworzenia świec sojowych od podszewki i dowiesz się, z jakich materiałów korzystać podczas pracy.

Poznasz świat zapachów i barwników do świec, dowiesz się, czym różnią się olejki eteryczne od zapachowych.

Stworzysz samodzielnie, pod okiem instruktorki dwie personalizowane świece sojowe o wybranym przez siebie zapachu.

Zapewniamy

opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora

wszystkie niezbędnie do pracy materiały i narzędzia

inspirującą atmosferę 

Program
  1. Omówienie rodzajów surowców do tworzenia świec.
  2. Wprowadzenie w zagadnienie zapachów i barwników do świec.
  3. Omówienie materiałów potrzebnych do tworzenia świec sojowych.
  4. Wykonanie własnych 2 świec sojowych (w terminie 17.12.2023 każdy uczestnik w trakcie rodzinnych warsztatów wykona 1 świecę sojową)
  5. Omówienie materiałów niezbędnych do tworzenia świec sojowych do masażu.
Terminy i ceny

Warsztaty dla dorosłych z Paulą Szymańską

1 spotkanie x 2h

czwartek, godz. 18:30-20:30, 26/10/2023, 23/11/2023,  14/12/2023, 21/12/2023
piątek, godz. 17:00-19:00, 15/12/2023*
niedziela, godz. 10:00-12:00, 12:30-14:30, 15:15-17:15, 03/12/2023

185 zł

Warsztaty rodzinne z Olą Kobus i Magdą Sypniewską

1 spotkanie x 1,5h

niedziela, godz. 10:00-11:30, 17/12/2023*

*warsztaty odbywają się  nowej lokalizacji Sztukarni przy ul. Niepodległości 80

110 zł

Prowadzący

Paula Szymańska

Magda Sypniewska

Magda to fenomen Sztukarni - osoba z wyjątkowo pozytywnym nastawieniem do życia, otwartością, życzliwością, siłą i radością, a w tym wszystkim cudownie zorganizowana, przygotowana na każde zadanie, punktualna i gotowa do pomocy. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Pedagogika ogólna ze specjalnością Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Już zaczynając studia udzielała się wolontaryjnie, pracowała przy animacjach dla dzieci oraz prowadziła warsztaty dla najmłodszych.

Od ponad 6 lat związana ze Sztukarnią, zajmuje się obługą klienta oraz prowadzi kursy i zajęcia dla przedszkolaków oraz dzieci w klasach 1-3. Przez prawie 3 lata prowadziła regularne warsztaty artystyczne w przedszkolach oraz warsztaty wyjazdowe w szkołach w ramach sztukarnianego działu edukacji. Aktualnie jest koordynatorką i kierowniczką letnich i zimowych półkolonii dla dzieci.  Organizuje liczne projekty edukacyjne oraz prowadzi szkolenia instruktorskie dla kadry. Uczy najmłodszych eksperymentu artystycznego, podstaw ceramiki i wielu innych technik. W prowadzonych przez siebie zajęciach uwielbia różnorodność technik i możliwości: prowadzi kursy w taki sposób, żeby każde dziecko mogło odkryć swoje ulubione zajęcia, które następnie będzie mogło kontynuować w starszym wieku na kursie malarstwa, ceramiki czy szycia.

Ola Kobus

Ola jest instruktorką z serca i powołania, jej największą pasją jest zdobywanie wiedzy i przekazywanie jej kolejnym osobom. Studiuje Socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia się uczyć, a żeby się dowiedzieć czegoś o interesującej jej dziedzinie jest w stanie pójść na nowy kierunek studiów albo pojechać za granicę w poszukiwaniu wiedzy ;).

Od dziecka związana ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, od dwóch lat jest drużynową i układa dla młodzieży programy merytoryczne, uwzględniając w nich zarówno cele wychowawcze jak i - tu nie będzie zaskoczenia ;) - elementy sztuki! Dlaczego ten kierunek? Ola w twórczym klimacie była wychowywana i miłość do sztuki została jej przekazana w genach. Uwielbia tworzyć, poznawać nowe techniki i chodzić na wystawy. Gdy przez jakiś czas mieszkała w Wiedniu, co chwilę chodziła na swoją ukochaną wystawę Claude’a Moneta. W momencie, w którym wystawę przeniesiono do Paryża, Ola nie wahając się długo, kupiła bilet na samolot.

Sama przez wiele lat była kursantką Sztukarni. A jej potrzeba przekazywania swojej wiedzy kolejnym osobom sprawiła, że zamarzyła o pracy instruktorki. Mnogość jej zainteresowań przekłada się na prowadzone przez nią zajęcia: w Sztukarni prowadzi kurs eksperymentu artystycznego dla najmłodszych oraz będąc instruktorką w edukacyjnym filarze Sztukarni, prowadzi zajęcia w szkołach i przedszkolach. Prowadzi również warsztaty artystyczne dla dorosłych.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera