Skip to main content

Magdalena Węgier

witraż

W Sztukarni prowadzi:

BIO

Zainteresowanie Magdy witrażem pojawiło się już w młodości, wraz z fascynacją architekturą gotycką, o której wiedzę mogła pogłębiać, podróżując przez kilka miesięcy po Francji i przyglądając się witrażom w budowlach sakralnych. Ta technika zajmuje w jej sercu wyjątkowe miejsce nie tylko ze względu na swoje wizualne piękno, ale również emocje, które w niej budzi: wzruszenie, uwznioślenie i zachwyt.

Co ciekawe, marzenie o samodzielnym tworzeniu witraży przerodziło się w rzeczywistość właśnie w Sztukarni! To tu Magda, pod czujnym okiem naszej instruktorki - Lidii Kostrzyńskiej, stawiała pierwsze kroki w tej wymagającej technice, tworząc finalnie pierwszą własną lampę witrażową. Obecnie współpracuje z Lidią przy jej autorskich projektach, tworzy własne kompozycje na prywatne zamówienia oraz prowadzi warsztaty z tworzenia witrażu dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych.

Najbardziej kocha sztukę użytkową, uwielbia grę światłem w przedmiotach codziennego użytku, które dzięki witrażowi stają się zupełnie niezwykłe. Tworzenie ich daje jej spokój i wyciszenie, dobrze czuje się w pracy wymagającą cierpliwości, dokładności i zwracania uwagi na detale.

W jaki sposób prowadzi zajęcia?

Ze względu na swoje wykształcenie socjologiczne oraz doświadczenia zawodowe praca z grupą jest dla niej naturalna i przynosi jej ogromną satysfakcję. Podchodzi do swoich kursantów z indywidualnym, ciepłym podejściem, kładąc duży nacisk na komunikację i zrozumienie.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera