Skip to main content

Kurs akwareli - fauna i flora

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Chcesz nauczyć się malować rośliny i zwierzęta wyjątkową, delikatną, oniryczną techniką akwareli? Na naszym kursie w dwa dni od podstaw nauczysz się malować akwarelą i wykorzystywać jej niesamowite właściwości. Dowiesz się, jak używać różnych technik, czym się różni malowanie na mokro od malowania na sucho, jak łączyć ze sobą kolory, jak tworzyć laserunki i wykorzystywać maskowanie. Zobaczysz jak można stosować akwarelę, uzupełniając ją innymi technikami plastycznymi. Nauczysz się malować piękne, delikatne obrazy roślin i zwierząt. Otoczymy Cię mnogością kwiatów i pokażemy, jak odwzorowywać ich wdzięk i urok. Niezależnie od poziomu zaawansowania w dwa dni stworzysz piękne obrazy, które będą idealną dekoracją domu.

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

22-23.06.2024 / 10-11.08.2024 / 16-17.11.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

890 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • poznasz tajniki malarstwa akwarelowego
 • poznasz materiały i narzędzia wysokiej jakości,  potrzebne do malowania akwarelą
 • nauczysz się technik malowania (mokre na mokre, mokre na suche)
 • nauczysz się malować rośliny i zwierzęta
 • stworzysz pod okiem instruktorki kilka obrazów akwarelowych
 • zdobędziesz wiedzę do dalszego kontynuowania nauki w domu

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Omówienie materiałów i narzędzi potrzebnych do pracy.
 2. Nauka podstawowych techniki stosowanych w malarstwie akwarelowym m.in.: technika mokre na mokre czy mokre na suche, maskowanie, łączenie z innymi technikami plastycznymi.
 3. Pierwsze szkice i wprawki malarskie. Akwarela monochromatyczna.
 4. Akwarela na podstawie wybranych zdjęć fauny i flory.
 5. Ilustracja na podstawie opowiadania.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Kamila Nyckowska

Kamila jest w świecie sztuki kobietą renesansu - to artystka interdyscyplinarna, łącząca w swoim życiu zawodowym aktywność artystyczną z pedagogiczną. Tworzy w technice malarstwa akrylowego, olejnego, maluje akwarelą, zajmuje się ceramiką i rzeźbą, a także linorytem i innymi dziedzinami grafiki warsztatowej. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię ceramiczną Para Buch w Warszawie.  Ukończyła Wydział Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, by jak najlepiej pod kątem merytorycznym i praktycznym móc swoją wiedzę i talent przekazywać kursantom. Ze Sztukarnią związana od 13 lat, prowadzi zajęcia z ceramiki, rysunku i malarstwa, grafiki warsztatowej i akwareli. Jest koordynatorką Pracowni Ceramicznej w Sztukarni i dba o to, by wszystkie prace kursantów były wypalone na czas i odpowiednio poszkliwione.  Odpowiada również za organizację i przeprowadzenie naszych letnich i zimowych kursów weekendowych dla dorosłych - Let’s art!. 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera