Skip to main content

Kurs ceramiki

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Ceramika to dziedzina sztuki, dająca pełen relaks, odprężenie i mnóstwo satysfakcji. Praca z gliną pozwala na bycie tu i teraz, skupienie się na działaniu i całkowite zanurzenie się w tworzeniu. Na kursie nauczymy Cię różnych technik lepienia: dowiesz się, przy użyciu której metody najlepiej zrobić kubek, której talerz, a jakiej użyć do zrobienia rzeźby lub figurki. Ulepisz formy użytkowe i nauczysz się je szkliwić, a na koniec poznasz proces i rodzaj wypału. Na kurs możesz przyjść zupełnie bez doświadczenia, a możesz już z własnym pomysłem i planem! Po zajęciach Twoje prace zostaną wypalone i po około 4 tygodniach będą gotowe do odbioru. Możesz również samodzielnie poszkliwić swoją pracę na kolejnych zajęciach - w ramach Let’s art lub na regularnych warsztatach ceramiki w Sztukarni.

Dla kogo

dla dorosłych
dla miłośników gliny

Kiedy

30.06, 06.07, 13.07, 10.08, 24.08.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

560 zł za 6 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • zapoznasz się z różnymi rodzajami gliny i nauczysz się dobierać najlepszą do wybranego projektu
 • poznasz różne techniki ceramiczne i dowiesz się, jak stosować je w pracy z gliną
 • zapoznasz się z niezbędnymi materiałami i narzędziami 
 • dowiesz się, jakie są etapy pracy z gliną, czym jest biskwit i po którym wypale praca nadaje się do użytku
 • dowiesz się, czym się różni angoba od szkliwa i jakie techniki zdobienia wykorzystywać przy różnych pracach
 • poznasz proces wypału ceramiki, dowiesz się, jakie prace wypalać w niskiej a jakie w wysokiej temperaturze

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Przedstawienie i omówienie podstawowych technik ceramicznych. Złote zasady pracy każdego ceramika.
 2. Niezbędny sprzęt do pracy z gliną.
 3. Co to jest angoba i jak z nią pracować?
 4. Wprowadzenie techniki lepienia z wałeczków oraz płatów – proste formy użytkowe, konstrukcje geometryczne.
 5. Wprowadzenie techniki odcisku z form gipsowych z płatów lub kęsów gliny – wykonanie obiektu użytkowego.
 6. Omówienie procesu szkliwienia, rodzajów szkliw i sposobów nakładania ich na czerep.
 7. Omówienie procesu i rodzajów wypału ceramiki.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Julia Kozera

Julia to instruktorka, która serce oddała ceramice i od 12 lat prowadzi w Sztukarni ceramiczne warsztaty. Dlaczego taki kierunek? Julia kocha wszystko, co związane z ziemią, naturą, gliną, pracą rąk i widocznym efektem. 

Jest barwną duszą, poszukującą inspiracji do tworzenia na całym świecie. Ukończyła Etykę i Filozofię na warszawskim UKSW, gdzie zdobyła również wykształcenie dydaktyczne na Wyższym Zawodowym Studium Etyki. Mimo zamiłowania do filozofii postanowiła swoje życie związać ze sztuką, kierując swoje kroki w stronę Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego na Podkarpaciu, gdzie zdobyła dyplom z ceramiki, rzeźby w drewnie oraz wikliny. Po ukończeniu nauki Izba Państwowa mianowała ją Instruktorem Rzemiosła Artystycznego z tytułem czeladnika ceramiki. Po studiach 8 lat Julia spędziła w manufakturze ceramicznej, mogąc spełniać się artystycznie podczas tworzenia wyrobów użytkowych.

Łącząc wiedzę z zakresu pedagogiki z warsztatem i doświadczeniem artystycznym, Julia zajmuje się w Sztukarni prowadzeniem zajęć ceramicznych dla dzieci, dorosłych oraz nastolatków. Prowadzi ceramiczne maratony, ceramiczne bajki dla dzieci oraz kursy semestralne.

Poza warsztatami ceramicznymi Julia prowadzi również zajęcia z tworzenia lasów w szkle i ekodesignu dla dzieci.

Prywatnie interesuje się muzyką: gra na bębnach, ze swoim zespołem gra uliczną sambę, bierze udział w muzycznych eventach i wydarzeniach. Zafascynowana białym śpiewem, ludowością, muzyką tradycyjną i tańcem. Kocha rośliny i zna się na nich jak nikt, podróżuje autostopem i jeździ z namiotem do Katalonii, Indii, Gruzji i Nepalu. 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera