Skip to main content

Kurs ekoprintingu dla dorosłych - lato 2022

Kurs ekoprintingu dla dorosłych - lato 2022

Charakterystyka

KURS ODBYWA SIĘ W RAMACH INICJATYWY
LET'S ART! - KURSY ARTYSTYCZNEGO ROZWOJU DLA DOROSŁYCH / LATO 2022

Kurs ekoprintingu to świetny pomysł dla wszystkich osób, które tęsknią za bliższym kontaktem z przyrodą i chciałyby dowiedzieć się w jaki sposób wytwarzać i wykorzystywać składniki pochodzenia naturalnego. To unikalna możliwość nauczenia się drukowania tkanin za pomocą np. liści a więc materiału, który znajduje się „na wyciągnięcie ręki”. Na kursie Uczestnicy nie tylko poznają metodę drukowania roślinami, przygotują również tkaniny do druku. Odkryją tajniki jej składania i izolowania, tak aby uniknąć przypadkowych efektów. Wypróbują technikę parowania oraz gotowania, a także przygotują prostą chemię do druku i utrwalania odbić. Mile widziane jest aby Uczestnicy zgodnie z duchem zero waste spróbowali również druku na przyniesionych przez siebie bawełnianych ubraniach, w ten sposób dając im „drugie życie”. Efektem zajęć będzie wiele pięknych tkanin, które Uczestnicy zabiorą ze sobą do domu po to, aby indywidualnie je wykorzystać. Kurs to idealna okazja by przekonać się o bogactwie świata natury i dobrze spędzić czas.

Program

1. Drukowanie tkaniny materiałem roślinnym.
2. Przygotowanie tkaniny do druku.
3. Składanie i izolowanie warstw.
4. Parowanie lub gotowanie tkaniny.
5. Przygotowanie prostej chemii do drukowania i utrwalania odbić. 
6. Barwienie ubrań bawełnianych.
7. Wykonanie tkanin i próbek.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
termin:
13-14 sierpnia
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat
 
cena: 830 za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić napóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Beata Jarmołowska

polska projektantka mody. Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego w Częstochowie. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków, Oddział Warszawski - sekcja tkaniny. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt autorskich kolekcji. Pokazuje je w kraju i zagranicą. Twórczość artystki była prezentowana w europejskich metropoliach m.in. w Madrycie, Berlinie i Wiedniu, ale również w Irkucku. Stosuje stare i nowe techniki rękodzielnicze. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. nagrody za całokształt twórczości, którą odebrała podczas festiwalu „Sztuka i Moda” we Wrocławiu. Prace artystki prezentowane były na łamach pism: "Twój styl", "Elle", "Cosmopolitan", "Wysokie Obcasy". Jedna z kolekcji Jarmołowskiej zatytułowana: "A to życie jak sen", została zaprezentowana w ramach Alei Projektantów w trakcie Poland Fashion Week, w pierwszej edycji. Dziennikarze zachodnich magazynów mody określili tę kolekcję jako "intelektualny romantyzm". W czasie drugiej edycji P.F.W. w Alei Projektantów Beata Jarmołowska pokazała kolekcję pt.: "Gdy blondynka szła do wojska", wykonaną z unikatowych, ręcznie wykonanych i dekorowanych tkanin z użyciem jedwabiu naturalnego, filcu i druku eksperymentalnego.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera