Charakterystyka

Kurs florystyczny to okazja do zapoznania się z gatunkami roślin, które idealnie nadają się do tworzenia wianków i bukietów. To moment na relaks, inspirację i podziw nad naturą. Nad odcieniami kolorów roślin, nad ich fakturą i różnorodnością. Na zajęciach florystycznych Uczestnicy dowiedzą się, jak z kwiatów wyczarować jesienne bukiety i wianki. Zostaną przedstawione florystyczne tajniki zbierania i przygotowania materiału roślinnego, tworzenia kwiatowych kompozycji oraz używania odpowiednich narzędzi. Każdy będzie miał okazję do stworzenia własnego bukietu oraz wianka, zostaną zaprezentowane techniki wicia oraz układania kwiatów, a warsztaty zostaną zwieńczone sesją zdjęciową. Po skończonych zajęciach każde wyjście do ogrodu lub na spacer będzie okazją do stworzenia czegoś pięknego.

Program

1. Tworzenie okrągłych, pachnących jesienią, bukietów z kwiatów ogrodowych i polnych:
- wstęp teoretyczny: jak i kiedy zbieramy kwiaty i przygotowujemy je do bukietów,
- dobieranie materiału roślinnego,
- prezentacja techniki spiralnego układania kwiatów,
- omówienie i sesja zdjęciowa.

2. Tworzenie wianków:
- prezentacja techniki wicia,
- tworzenie własnych wianków z wybranego materiału florystycznego,
- prezentacja i zdjęcia.

Cena i czas trwania

niedziela / brak terminów / w godzinach 10:00-16:00

cena: 690 zł

Prowadzący

Małgorzata Karolak

Ukończyła Wydział Ogrodnictwa, a w 2006 roku dwuletnią Mistrzowską Szkołę Florystyczną. Od 2010 roku prowadzi własną pracownię florystyczną w Warszawie - Barwy Natury, w której tworzy przepiękne kompozycje, bukiety i wianki z wyjątkowych kwiatów.
Odpowiada za dekoracje kwiatami ciętymi i doniczkowymi oraz świąteczne roślinne ozdoby w wielu warszawskich domach i biurowcach.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020