Skip to main content

Kurs rzeźby

tygodniowe kursy artystyczne dla nastolatków

Kurs rzeźby skierowany jest do nastolatków zainteresowanych twórczymi poszukiwaniami w zakresie prac przestrzennych. Każdy dzień pracy poprzedzony jest wprowadzeniem do techniki rzeźby w glinie, jaka będzie stosowana, dzięki czemu uczestnicy uzyskają wiedzę potrzebną do samodzielnego wykonania prac. Prace będą dotyczyły zaproponowanych przez instruktora tematów lub konkretnych przedmiotów, które kursanci będą musieli odtworzyć. Tego typu wprawki rzeźbiarskie mają służyć rozwojowi myślenia przestrzennego i przełożyć się na umiejętność wykonania prac przestrzennych, co jest celem kursu. Wykonane w glinie w czasie zajęć prace, będą do odbioru po okresie tygodnia lub dwóch (po wypale w piecu). Ich ostateczna forma to biskwit. Liczba zrealizowanych tematów będzie uzależniona od tempa pracy grupy.

Tygodniowy kurs rzeźby dla nastolatków

Kiedy

szkoły średnie:
22-26.07.24 / 10:00-13:00

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

790 zł za 15 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Uczestnik kursu

 • dowie się, jakie są rodzaje gliny i materiałów rzeźbiarskich oraz czym się różnią
 • będzie ćwiczył wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne
 • pozna różnorodne techniki prac rzeźbiarskich m.in. technikę plastrową oraz różnorodne tematy - od projektów liter po anatomię
 • nauczy się tworzenia przedmiotów przestrzennych 
 • spędzi czas wśród rówieśników

Zapewniamy

 • pięć dni zajęć ze specjalnie dostosowanym programem
 • inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników
 • dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi
 • merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki
 • przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów
 • własnoręcznie stworzone dzieła sztuki
 • praktyczne umiejętności
Program
 1. Wprowadzenie w techniki pracy z gliną.
 2. Przedstawienie i omówienie techniki plastrowej.
 3. Zaprojektowanie kroju litery i jej wykonanie.
 4. Co to jest forma przestrzenna?
 5. Projekt i wykonanie postaci z bestiariusza.
 6. Ruch w rzeźbie, prace inspirowane twórczością Niki de Saint Phalle.

Tygodniowe kursy dla nastolatków

Kursy artystyczne dla nastolatków to projekt zajęć, które w Sztukarni zostały zrealizowane po raz pierwszy w 2019 roku. Prowadzimy je w wakacje oraz ferie zimowe. Naszą misją jest tworzenie miejsca, w którym młodzież będzie czuła się dobrze, swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zdobędzie konkretną wiedzę i umiejętności. Będzie mogła pielęgnować swoje pasje, szukać nowych zainteresowań, odkrywać talenty. Letnie i zimowe kursy to także dobra szansa, by poznać rówieśników i spędzić z nimi czas.

Tygodniowe kursy dla nastolatków są odpowiedzią na różne potrzeby młodzieży. Dlatego oferta jest różnorodna. Proponujemy ponad 20 różnych technik w dwóch blokach godzinowych. W ofercie mamy także zajęcia online.

Prowadzący

Kamila Nyckowska

Kamila jest w świecie sztuki kobietą renesansu - to artystka interdyscyplinarna, łącząca w swoim życiu zawodowym aktywność artystyczną z pedagogiczną. Tworzy w technice malarstwa akrylowego, olejnego, maluje akwarelą, zajmuje się ceramiką i rzeźbą, a także linorytem i innymi dziedzinami grafiki warsztatowej. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię ceramiczną Para Buch w Warszawie.  Ukończyła Wydział Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, by jak najlepiej pod kątem merytorycznym i praktycznym móc swoją wiedzę i talent przekazywać kursantom. Ze Sztukarnią związana od 13 lat, prowadzi zajęcia z ceramiki, rysunku i malarstwa, grafiki warsztatowej i akwareli. Jest koordynatorką Pracowni Ceramicznej w Sztukarni i dba o to, by wszystkie prace kursantów były wypalone na czas i odpowiednio poszkliwione.  Odpowiada również za organizację i przeprowadzenie naszych letnich i zimowych kursów weekendowych dla dorosłych - Let’s art!. 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera