Skip to main content

Kurs florystyczny

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Kurs florystyki to okazja do zapoznania się z gatunkami roślin, które idealnie nadają się do tworzenia wianków i bukietów. Na zajęciach florystycznych Uczestnicy dowiedzą się, jak z kwiatów polnych i ogrodowych wyczarować bukiety jak z filmu oraz wianki do tańczenia na łące w letnie wieczory. Zostaną przedstawione florystyczne tajniki zbierania i przygotowania materiału roślinnego, tworzenia kwiatowych kompozycji oraz używania odpowiednich narzędzi.
Każdy będzie miał okazję do stworzenia własnego bukietu oraz wianka, zostaną zaprezentowane techniki wicia oraz układania kwiatów, a warsztaty zostaną zwieńczone sesją zdjęciową. Po skończonych zajęciach każde wyjście do ogrodu lub na spacer będzie okazją do stworzenia czegoś pięknego.

Dla kogo

dla dorosłych
dla zakochanych w roślinach

Kiedy

14.07.2024 / 25.08.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

790 zł / 6 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • nauczysz się pracować z kwiatami polnymi i ogrodowymi
 • dowiesz się, jak zbierać i przygotowywac materiał roślinny
 • poznasz potrzebne do pracy narzędzia
 • nauczysz się tworzyć kwiatowe kompozycje
 • poznasz techniki wicia oraz układania kwiatów
 • stworzysz własny bukiet oraz wianek

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • swobodę twórczości
Program

Tworzenie bukietów z kwiatów ogrodowych i polnych (dalii, ostróżki, tawuły, eustomy, goździka, traw, alchemilli, pędów czeremchy):

 1. Wstęp teoretyczny: jak i kiedy zbieramy kwiaty i przygotowujemy je do bukietów.
 2. Dobieranie materiału roślinnego.
 3. Prezentacja techniki spiralnego układania kwiatów.
 4. Omówienie i sesja zdjęciowa.

Tworzenie wianków z zieleni i kwiatów polnych:

 1. Prezentacja techniki wicia.
 2. Worzenie własnych wianków z wybranego materiału florystycznego.
 3. Prezentacja i zdjęcia.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Małgorzata Karolak

Pasjonatka i profesjonalistka w dziedzinie ogrodnictwa i florystyki. Miłość do roślin wyniosła z domu, spędzając wszystkie wolne chwile w rodzinnym ogrodzie i pobliskim lesie.

Ukończyła Wydział Ogrodnictwa, a w 2006 roku dwuletnią Mistrzowską Szkołę Florystyczną. Od 2010 roku prowadzi własną pracownię florystyczną w Warszawie - Barwy Natury, w której tworzy przepiękne kompozycje, bukiety i wianki z wyjątkowych kwiatów. Odpowiada za dekoracje kwiatami ciętymi i doniczkowymi oraz świąteczne roślinne ozdoby w wielu warszawskich domach i biurowcach.

Kocha tworzyć, dekorować, sadzić i przycinać - wszystko, co wiąże się z kwiatami sprawia jej ogromną przyjemność. Uwielbia również uczyć i przekazywać swoją wiedzę nowym miłośnikom florystyki. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci, po pracy z miłością angażująca się w projektowanie i aranżowanie własnego ogrodu.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera