Skip to main content

Kurs japońskiej sztuki Boro i Sashiko

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Kurs to zaproszenie do niezwykłej podróży przez fascynującą i wciąż zaskakującą kulturę Japonii. Boro i Sashiko to sztuka haftu, łatania i cerowania odzieży, której głównym założeniem jest pokazanie przeszyć czy poczynań mających na celu naprawę odzieży, uczynienie ich jak najbardziej widocznymi. W ten sposób nie tylko doceniamy historię noszonego przez nas ubrania, ale także przekształcamy sam akt naprawczy w sztukę dekoracyjnego haftu. W trakcie kursu Uczestnicy dowiedzą się na czym polega różnica pomiędzy Boro a Sashiko. Zobaczą na żywo różne projekty wykonane w tych technikach. Nauczą się samodzielnie tworzyć proste wzory Sashiko i samodzielnie ozdobią bawełniany woreczek w wybranej przez siebie technice.

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

27.01.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

490 zł z/ 6 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • poznasz wyjątkową technikę Boro, polegającą na sztuce łatania i cerowania ubrań i akcesoriów, dowiesz się, skąd pochodzi i jakie ma korzenie
 • nauczysz się stosować ścieg Sashiko, by Twoje cerowanie wyglądało wyjątkowo i estetycznie
 • samodzielnie zaprojektujesz prosty wzór Sashiko
 • spojrzysz inaczej na masową produkcję ubrań i nauczysz się przedłużać żywotność tego, co już masz w szafie
 • ozdobisz bawełniany woreczek, wykorzystując nowopoznaną wiedzę

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Omówienie technik Boro i Sashiko.
 2. Nauka projektowania prostego wzoru Sashiko.
 3. Samodzielne ozdobienie bawełnianego woreczka wybraną przez siebie techniką Boro lub Sashiko, lub łącząc je ze sobą.
 4. Po warsztatach każda uczestniczka/uczestnik wróci do domu z ozdobionym woreczkiem i zdobędzie podstawową wiedzę i umiejętność do realizacji kolejnych prac w technice Boro i Sashiko.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Joanna Michalska - Brzezińska

Z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Pasjonuje się szyciem ręcznym, kreatywnie wykorzystując igłę z nitką do szycia różnych akcesoriów, zabawek, niebanalnych ozdób, odzieży. Z zaangażowaniem prowadzi warsztaty szycia ręcznego, haftu i cerowania z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Od lat tworzy "Szmaciane misie", integruje społeczność "nitkomaniaków" i realizuje liczne projekty związane z szyciem ręcznym. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotna stypendystka miasta Bydgoszczy - realizująca projekt "Wyszywana Mapa Kanału Bydgoskiego". Prezeska i założycielka Fundacji Nitkomaniacy.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera