Skip to main content

Kurs lalki artystycznej

tygodniowe kursy artystyczne dla nastolatków

To unikatowe w Polsce zajęcia, adresowane do nastolatków otwartych na nowe formy tworzenia i poznanie różnych technik artystycznych, którym niestraszna jest precyzyjna praca w małej skali. Podczas kursu uczestnicy przejdą przez cały proces tworzenia lalki artystycznej OOAK (One Of A Kind), która przez swoich miłośników nazywana jest małym dziełem sztuki. Stworzą lalkę hybrydową - wyrzeźbią głowę dla swojej postaci, zaś pozostałe elementy (ręce i nogi) otrzymają od prowadzącej. Dowiedzą się jak pomalować lalkę, by nadać jej realistyczny wygląd, uszyją dla niej również ciało oraz dodadzą włosy.

 • Tygodniowy kurs lalki artystycznej dla nastolatków

Kiedy

klasy 7-8:
15-19.07.24 / 10:00-13:00

szkoły średnie:
26-30.08.24 / 10:00-13:00

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

790 zł za 15 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Uczestnik kursu

 • pozna historię lalki artystycznej i zapozna się z jej rodzajami
 • nauczy się podstaw rzeźby w masie plastycznej
 • stworzy włąsną, niepowatrzalną lalkę artystyczną, którą zabierze do domu
 • spędzi czas z rówieśnikami
 • nauczy się szycia ręcznego i podstaw szycia maszynowego

Zapewniamy

 • pięć dni zajęć ze specjalnie dostosowanym programem
 • inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników
 • dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi
 • merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki
 • przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów
 • własnoręcznie stworzone dzieła sztuki
 • praktyczne umiejętności
Program
 1. Wprowadzenie - czym jest lalka, jakie są jej rodzaje i gdzie może być wykorzystywana, oraz z jakich materiałów może być wykonywana. 
 2. Zapoznanie się z narzędziami rzeźbiarskimi.
 3. Rzeźbienie głowy lalki - nauka anatomii i obserwacji.
 4. Szlifowanie wyrzeźbionych elementów.
 5. Nauka robienia lalce make-upu.
 6. Podstawowa nauka szycia ręcznego oraz maszynowego.
 7. Rozrysowanie wykrojów na ciało dla lalki.
 8. Uszycie materiałowych części lalki.
 9. Łączenie wszystkich elementów ze sobą.
 10. Dodawanie włosów do lalki oraz ozdabianie pasmanterią.

Tygodniowe kursy dla nastolatków

Kursy artystyczne dla nastolatków to projekt zajęć, które w Sztukarni zostały zrealizowane po raz pierwszy w 2019 roku. Prowadzimy je w wakacje oraz ferie zimowe. Naszą misją jest tworzenie miejsca, w którym młodzież będzie czuła się dobrze, swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zdobędzie konkretną wiedzę i umiejętności. Będzie mogła pielęgnować swoje pasje, szukać nowych zainteresowań, odkrywać talenty. Letnie i zimowe kursy to także dobra szansa, by poznać rówieśników i spędzić z nimi czas.

Tygodniowe kursy dla nastolatków są odpowiedzią na różne potrzeby młodzieży. Dlatego oferta jest różnorodna. Proponujemy ponad 20 różnych technik w dwóch blokach godzinowych. W ofercie mamy także zajęcia online.

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale scenografii, jednak to tworzenie lalek artystycznych okazało się jej największą pasją i miłością, którą od 4 lat zaraża uczestników prowadzonych przez nią warsztatów w Sztukarnii. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Stworzyła lalki do opery "Dokręcanie śruby" B. Brittena w Polskiej Operze Królewskiej.

Oprócz lalek robi także dla nich rekwizyty, meble oraz zwierzęta. Doświadczenie w tworzeniu miniaturowej scenografii zdobyła pracując przy produkcji animacji lalkowej w Studiu Animacji Trefl.

Brała udział w wystawie "Mazowsze w spódnicy" organizowanej przez Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek oraz w wystawie w ramach festiwalu "Lalka też człowiek".

Oprócz tego maluje (zwłaszcza olejami i akwarelami), rzeźbi, rysuje, okazjonalnie zajmuje się też ceramiką. Uwielbia udzielać się wolontaryjnie w pracy z dziećmi, co skłoniło ją do podjęcia podyplomowych studiów pedagogicznych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Kiedy ma wolną chwilę ucieka do lasu i obserwuje ptaki.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera