Charakterystyka

Kurs lalki artystycznej to unikatowe w Polsce zajęcia, adresowane do młodzieży otwartej na nowe formy tworzenia i poznanie różnych technik artystycznych. Stanowi zaproszenie do magicznego świata małych dzieł sztuki (jak określają lalkę artystyczną ich znawcy i kolekcjonerzy).


Podczas zajęć uczestnicy nauczą się, jak wykonać lalkę artystyczną, jakich materiałów używać, na co zwracać uwagę oraz jak nadać lalce niepowtarzalny charakter. Zdobędą także umiejętności posługiwania się podstawowymi narzędziami rzeźbiarskimi i nauczą się podstaw szycia ręcznego i maszynowego.

Efektem zajęć będą autorskie lalki zaprojektowane i samodzielnie wykonane od początku do końca.

Program

1. Wprowadzenie - czym jest lalka, jakie są jej rodzaje i gdzie może być wykorzystywana, oraz z jakich materiałów może być wykonywana. Zapoznanie się z podstawowymi zasadami anatomii.
2. Rzeźbienie elementów lalki: głowy, rąk, nóg, szyi. Nauka wykorzystywania narzędzi rzeźbiarskich.
3. Szlifowanie wyrzeźbionych elementów. Nauka robienia lalce make-upu. Tworzenie przestrzennych oczu z masy polimerowej oraz żywicy UV.
4. Podstawowa nauka szycia ręcznego oraz maszynowego. Rozrysowanie wykrojów na ciało dla lalki. Uszycie materiałowych części lalki.
5. Łączenie wszystkich elementów ze sobą. Dodawanie włosów do lalki. Ozdabianie pasmanterią.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 690 zł/cena ze zniżką: 650 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł

Terminy dla uczniów klas 7-8 i szkół średnich:
13-17 lutego 2023
20-24 lutego 2023

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.30: przerwa
12.30-14.00: blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczestnikom kursów semestralnych

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

W 2012 roku stworzyła pierwszą lalkę artystyczną i odkryła jak bogata i różnorodna jest ta dziedzina sztuki, od razu się w niej zakochała. Wykształcenie plastyczne zdobyła w Studium Techniki Teatralnej oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale scenografii, jednak w dziedzinie lalkarskiej jest samoukiem. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Oprócz lalek artystycznych tworzy również miniaturowe zwierzęta. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020