Kurs kolażu i technik mieszanych
Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych
Chcesz tworzyć przepiękne prace i otaczać się własnoręcznie stworzoną sztuką, ale nie po drodze Ci z rysunkiem i malarstwem? Przyjdź na kurs kolażu! To technika pozwalająca na artystyczne zrealizowanie swoich pomysłów przy użyciu fragmentów obrazów, pocztówek, wycinków z gazet. Komponowanie kolażu pobudza kreatywność i dzięki wykorzystaniu już istniejących materiałów, ułatwia tworzenie kompozycji i stworzenie palety kolorystycznej dzieła. Dostępność gotowych elementów układanki powoduje również, że na zajęciach możesz wpaść na pomysł, który wcześniej nie miałby jak przyjść Ci do głowy! Do domu wyjdziesz z masą pomysłów i pięknymi plakatami!
Dla kogo
dla dorosłych
dla poszukujących nowych rozwiązań
Kiedy
22.06.2024 / 16.11.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy
Gdzie
Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa
Cena
Zapisy
na kurs zapiszesz się tutaj
Co da Ci kurs?
- dowiesz się gdzie szukać i jak dobierać materiały do tworzenia kolażu,
- nauczysz się budować kompozycję przy użyciu istniejących elementów,
- nauczysz się tworzyć własne podmalówki i budować różne faktury płaszczyzn,
- rozmalujesz się w technice malarstwa akrylowego i akwarelowego,
- nauczysz się pracować z tuszem i tworzyć przy jego pomocy różne efekty,
- poznasz podstawowe zasady typografii,
- wykonasz własnoręcznie dwa lub więcej kolaży w wybranej przez siebie kolorystyce i stylu
Zapewniamy
- opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
- wszystkie niezbędnie do pracy materiały
- specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
- wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
- twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
- nieograniczoną swobodę twórczości
Wyspa - kolaż malarski z elementami papierowymi.
- Omówienie techniki i materiałów.
- Własnoręczne przygotowanie materiałów w technice akwareli i akrylu.
- Uzupełnianie kolażu gotowymi elementami.
- Omówienie pomysłów i koncepcji.
Plakat filmowy - kolaż czarno-biały z elementami typografii.
- Omówienie techniki tuszu i możliwości, jakie daje przy użyciu różnych narzędzi.
- Tworzenie kolażu - plakatu do wybranego przez siebie filmu lub okładki ulubionej książki.
- Kończenie prac, korekty, wspólne oglądanie i omawianie.
Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!
Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.
Monika Stolarska
Monika to legenda Sztukarni, instruktorka z ogromną charyzmą, wyjątkowym darem dzielenia się wiedzą ze swoimi kursantami, sypiąca jak z rękawa anegdotami z życia artystów, z ogromną wiedzą z dziedziny historii sztuki. Jest osobą z którą po prostu chce się przebywać - rodem z artystycznej bohemy, inspiruje swoich kursantów do twórczej pracy, poleca książki i filmy o sztuce, oprowadza ich po galeriach i zaraża radością tworzenia.
Jest aktywnie działającą artystką - malarką, autorką kolaży, murali, instalacji. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej. Dyplom Magistra Sztuki uzyskała w 2011 roku, w pracowni profesora Wiesława Szymborskiego. W międzyczasie połowę 2009 roku spędziła w Sofii w Bułgarii w ramach stypendium Akademii Sztuk Pięknych. Dodatkowo ukończyłą Studium Pedagogiczne przy warszawskiej ASP. Od 2007 roku aktywnie bierze udział w wystawach w Polsce i za granicą.
Jest zafascynowana językiem geometrii, konstruktywizmem i architekturą modernizmu. Odnajduje w nich rytmy i zjawiska, które obserwuje w przyrodzie. W swoich pracach malarskich posługuje się archetypami ze świata natury - symboliką wody, ognia, drogi, horyzontu.