Charakterystyka

Istnieje wiele mitów na temat kreatywności – takich jak np. to, że tylko niektórzy ludzie są kreatywni, albo że kreatywności nie da się nauczyć. Nic bardziej mylnego. Podczas naszego spotkania przyjrzymy się mechanizmom odpowiadającym za kreatywność, sięgniemy po psychologię twórczości, która pomoże nam zrozumieć, jak to się dzieje, że w naszej głowie pojawia się nowa myśl. Skupimy się również na działalności artystów XX wieku słynących z nieszablonowego podejścia, którzy cenili sobie proces twórczy bardziej niż sam efekt. O dobroczynnych skutkach takiego podejścia Kursanci przekonają się na własnej skórze, wykonując ćwiczenia wymyślone przez te wybitne osobowości. Pierwotnie ich adresatami byli studenci, lub inni artyści, którzy uczestniczyli wraz z nimi w ich  działaniach. W trakcie kursu Uczestnicy nie tylko dowiedzą się jak wspierać własną kreatywność. Z pewnością będą również świetnie się bawić wykonując te twórcze ćwiczenia. Żadne z proponowanych aktywności nie wymaga specjalnych uzdolnień plastycznych, co najwyżej otwarta głowa zawsze mile widziana.

Program

1. Warsztat – integracyjny i aktywizujący kreatywność.
2. Czym jest proces twórczy, jak wzbudzić swoją kreatywność, blaski i cienie twórczości – według psychologii twórczości Edwarda Nęcki.
3. Warsztat – działania na zmysły, działania na skojarzenia – inspiracja działaniami artystów z kręgu Fluxus.
4. Warsztat – wolny warsztat twórczy – na dobre zakończenie dnia.
5. Warsztat – aktywizujący kreatywność – inspirowany ćwiczeniami Miklósa Erdély’ego.
6. Warsztat – artystyczne strategie, w jaki sposób artyści przekazują wizualnie to, co poeci ujmują słowami.
7. Warsztat – warsztat – inspirowany ćwiczeniami Oskara Hansena.
8. Warsztat – wolny warsztat twórczy – na dobre zakończenie dnia.

Cena i czas trwania

420 zł

termin: 30 kwietnia 2021

8 spotkań x 2 godziny 

piątki, godz. 18:00-20:00

 

 

Prowadzący

Agnieszka Szostakiewicz

Absolwentka Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, wykładowczyni akademicka na Wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej ASP, a wcześniej również w Studium Fotografii ZPAF-u oraz na Wydziale Kulturoznawstwa SWPS w Warszawie.

Skupiona na nauczaniu, sztuce i rozwoju, pełna pasji i zaangażowania, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno w tematach związanych z tworzeniem jak i z samoakceptacją, rezygnacją z perfekcjonizmu oraz szeroko pojętym rozwojem. W przeszłości związana przez dwanaście lat z Zachętą Narodową Galerią Sztuki, współpracowała i współtworzyła wystawy m.in. w Instytucie Awangardy, na warszawskim Jazdowie. Współorganizatorka Targów Młodej Sztuki MOST. Performerka, artystka i trenerka rozwoju osobistego.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020