Charakterystyka

KURS ODBYWA SIĘ W RAMACH INICJATYWY
LET'S ART! - KURSY ARTYSTYCZNEGO ROZWOJU DLA DOROSŁYCH 
 

Lalki w spektaklach, lalki w horrorach, lalki dla dorosłych. Od wielu lat widać wyraźnie coraz mniejszą zgodę na wrzucenie tematu lalki do kategorii: „tylko dla dzieci”. O swojej fascynacji motywem lalki od dekad mówią nie tylko artyści, ale coraz częściej, dają jej wyraz, również, rzesze niezliczonych fanów, których uwiodła absolutnie unikatowa estetyka lalek. Z jednej strony intrygujących przez swój mimetyzm i tajemniczość, z drugiej, charakteryzujących się obezwładniającym urokiem, jaki mają dla nas, czasem, bliscy nam ludzie.

Podczas naszego kursu jego Uczestnicy będą mogli w ciągu jednego weekendu przejść przez cały proces tworzenia lalki artystycznej OOAK (One Of A Kind), która przez swoich miłośników nazywana jest małym dziełem sztuki. Uczestnicy stworzą lalkę hybrydową - wyrzeźbią głowę dla swojej postaci z samoschnacej masy La Doll, używanej przez profesjonalnych artystów na całym świecie. Pozostałe elementy otrzymają od prowadzącej. Dowiedzą się jak pomalować lalkę, by nadać jej realistyczny wygląd, uszyją dla niej również ciało oraz dodadzą włosy. A to wszystko zaledwie w dwa dni! Zapraszamy osoby, którym niestraszna precyzyjna praca w małej skali, również nieposiadające żadnego doświadczenia w rzeźbieniu.

Program

1. Zapoznanie z różnymi rodzajami lalek.
2. Podstawy anatomii, zapoznanie się z narzędziami rzeźbiarskimi.
3. Modelowanie głowy z masy plastycznej.
4. Szycie ciała z naturalnym wypełniaczem.
5. Szlifowanie papierami i gąbkami ściernymi.
6. Malowanie - nadawanie realistycznego wyglądu za pomocą farb akrylowych i suchych pasteli.
7. Łączenie wszystkich elementów w całość
8. Klejenie włosów i ozdabianie pasmanterią.

Cena i czas trwania

soboty i niedziele w godzinach 10:00-17:00 
terminy:
11-12 lutego 2023
25-26 lutego 2023

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: 780 zł za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale scenografii, jednak to tworzenie lalek artystycznych okazało się jej największą pasją i miłością, którą od 4 lat zaraża uczestników prowadzonych przez nią warsztatów w Sztukarnii. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Stworzyła lalki do opery "Dokręcanie śruby" B. Brittena w Polskiej Operze Królewskiej.

Oprócz lalek robi także dla nich rekwizyty, meble oraz zwierzęta. Doświadczenie w tworzeniu miniaturowej scenografii zdobyła pracując przy produkcji animacji lalkowej w Studiu Animacji Trefl.

Galeria zdjęć

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020