Charakterystyka

Kurs odbywa się w ramach inicjatywy
Let's art! - kursy artystycznego rozwoju dla dorosłych
 

Styl boho we wnętrzach zyskał ostatnio dużą popularność, a wraz z nim modne stały się makramy ścienne - ozdoby wykonane głównie ze sznurka i drewna. Styl ten charakteryzuje się bogactwem wzorów, barw i faktur oraz swobodą twórczą. Kojarzy się z naturalnymi materiałami i kolorami ziemi. Taka jest też makrama - w zależności od upodobań można w niej zastosować różne rodzaje sznurków oraz drewna, stworzyć rozmaite sploty, użyć ozdobnych frędzli, korali. Za pomocą makramy, czyli techniki wiązania sznurków, można wykonać różnorodne dodatki wnętrzarskie np. poszewki na poduszki, bieżniki, podkładki, kwietniki, a także torebki, biżuterię i wiele innych dekoracji. To idealna propozycja dla osób, które są zafascynowane stylem boho i pragną ozdobić swój dom naturalnymi dodatkami. Ponadto technika ta uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk - wykonuje się je bez użycia szydełka, drutów, igieł. Podczas kursu Uczestnicy zapoznają się z teorią dotyczącą materiałów i narzędzi stosowanych w technice makramy. Poznają rodzaje sznurków i dowiedzą się, jak dobierać je do poszczególnych prac. Nauczą się wiązać podstawowe węzły, a przede wszystkim wykonają własną, wyjątkową i zupełnie unikatową makramę ścienną.

Program

Część teoretyczna:
- zaprezentowanie przykładowych dekoracji wykonanych techniką makramy
- zapoznanie się z rodzajami sznurków
- omówienie niezbędnych narzędzi
- zapoznanie się z dodatkowymi akcesoriami, które można stosować w celu urozmaicenia makramy

Część praktyczna:
- omówienie i nauka podstawowych węzłów makramy
- własnoręczne wykonanie makramy ściennej

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
terminy:
18-19 lutego 2023
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat
 
cena: 640 zł za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)

Prowadzący

Katarzyna Siczek

z wykształcenia magister budownictwa, jednak chcąc oderwać się od codzienności w biurze, odnalazła swoją największą pasję - makramę. Wyplata ze sznurka przeróżne dekoracje, stale szukając oryginalnych rozwiązań i materiałów. W dziedzinie makramy jest samoukiem. Miłośniczka natury, zwierząt i zdrowego stylu życia. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020