Skip to main content

Kurs malarstwa akrylowego

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Kurs skierowany zarówno do Uczestników, którzy w przeszłości mieli do czynienia z malowaniem, jak i do osób początkujących. Jej intensywna, weekendowa formuła pozwala na zanurzenie się w całości w proces malowania, a także na czerpanie w pełni przyjemności z własnej twórczości. A wszystko to na świeżym powietrzu, w ogrodzie, w atmosferze swobody i wakacyjnego luzu. Doświadczona Instruktorka wprowadzi Uczestników w arkany sztuki malarskiej zwracając uwagę na jej kluczowe elementy, takie jak: technika malowania farbami akrylowymi, planowanie kompozycji, czynniki przestrzenio-twórcze, relacje barw, temperatur, kontrastów oraz ich wpływ na budowanie głębi w obrazie. Ostatecznym efektem kursu będzie studium martwej natury na tekturowym podobraziu.

 • Weekendowy kurs technologii malarstwa

Dla kogo

dla dorosłych
dla miłosników malowania

Kiedy

brak terminu
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

860 zł z/ 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • poznasz skład i proporcje farb akrylowych
 • dowiesz się, jakie rodzaje farb są dostępne na rynku i czym się różnią między sobą
 • nauczysz się tworzyć własne płótno malarskie
 • nauczysz się łączyć kolory i stworzysz własną paletę barw
 • dowiesz się jak przygotować się do malowania obrazu i na co zwrócić uwagę używając własnoręcznie stworzonych materiałów

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Wprowadzenie teoretyczne do techniki malarstwa akrylowego.
 2. Omówienie podstawowych kwestii technicznych.
 3. Jak dobierać kolory w obrazie, jak tworzyć kompozycję i jak odpowiednio kadrować przestrzeń?
 4. Zapoznanie z zagadnieniami takimi jak: czynniki przestrzeniotwórcze, relacje barw, temperatur, kontrastów oraz ich wpływu na budowanie głębi w obrazie.
 5. Malowanie w ogrodzie - mamy tu piękne rośliny, przestrzeń i dużo ciekawych kadrów. W przypadku złej pogody przeniesiemy się do budynku i będziemy malować martwą naturę.
 6. Korekta, omówienie prac i wskazówki do dalszej pracy.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Klaudia Mańko

Klaudia to artystka-malarka związana ściśle ze scenografią. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem profesora Jarosława Modzelewskiego. Obroniła dyplom ze specjalizacji Projektowania Kostiumu w pracowni profesor Doroty Kołodyńskiej na Wydziale Scenografii. Łącząc wiedzę z dziedzin artystycznych z umiejętnościami pedagogicznymi, zdobytymi w Studium Pedagogicznym na warszawskiej ASP od lat uczy swoich kursantów malarstwa oraz przygotowuje ich do egzaminów do szkół artystycznych. 

Uwielbia klasyczne techniki malarskie i rysunkowe, co nie przeszkadza jej eksperymentować przy tworzeniu własnych, autorskich mieszanek. Jest zafascynowana malarstwem w kontekście współczesności i przetwarzaniem myślenia malarskiego w elementach scenografii. Kocha teatr autorski oraz projektowanie i tworzenie kostiumów, współpracowała ze Szkołą Filmową w Łodzi oraz przy wielu filmach krótkometrażowych. 

Od 2017 roku przez 3 lata była członkinią kolektywu pracy twórczej “Pryzmat”, skupiającego się na działalności twórczej, projektowej, wystawienniczej i edukacyjnej. Obecnie należy do Prześwitu - Kolektywu kultury, skupiającego artystów z wielu różnych dziedzin z całego kraju, tworzących wspólne projekty i wydarzenia z zakresu sztuki i kultury. Brała udział w projektach m.in. PKO Banku Polskiego, Centrum rzeźby w Orońsku, CAT w Ustce. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i we Francji.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera