Skip to main content

Kurs malarstwa olejnego - martwa natura

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Chcesz nauczyć się malować martwą naturę i poznać zasady malowania z obserwacji? Malować poprawne proporcje, bazować na odpowiednich kształtach i realistycznie odwzorowywać przedmioty które widzisz? Martwa natura jest podstawowym i pierwszym ćwiczeniem do poznania bazowych fundamentów w malarstwie i rysunku. To idealne ćwiczenie dla osób które chcą zacząć swoją przygodę z malowaniem. Na naszym kursie w ciągu 1 dnia poznasz wstęp do malowania martwej natury jak również sposoby na namalowanie różnego rodzaju materiałów-tkanin, szkła, metalu itp. Instruktorka pokaże Ci, jak wyznaczać kierunki i proporcje. Będziesz tworzyć w technice farb olejnych, poznasz ich właściwości, sposób mieszania kolorów, nauczysz się o temperaturze barw oraz poznasz fundamenty technologiczne niezbędne do swobodnego poruszania się w tej technice.

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

3 grudnia 2023, 10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

360 zł / 6 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • nauczysz się malować martwą naturę zgodnie z zasadami zachowania proporcji
 • poznasz sposoby na uproszczenia skomplikowanych geometrii oraz szukania odpowiednich kształtów
 • nauczysz się budować światłocień, będący podstawowym środkiem do budowania bryły
 • nauczysz się mieszać kolory, poznasz rodzaje farb olejnych oraz nakładania warstw malarskich na obraz
 • zapoznasz się z techniką malarstwa olejnego, jego właściwościami i technologią

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Wprowadzenie do tematu martwej natury.
 2. Omówienie proporcji, wyznaczanie kierunków i rodzajów materiałów.
 3. Szkic przedmiotów.
 4. Poznanie techniki farb olejnych- właściwości farb, rodzaje mediów malarskich i pędzli.
 5. Umiejętność malowania olejami-wydobycie światłocienia, mieszanie kolorów, dobieranie barw.
 6. Malowanie martwej natury.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera