Charakterystyka

Kurs tkactwa to cykl spotkań dedykowanych nauce tworzenia tkanin przy użyciu splotów i tradycyjnych krosien. Warsztat rozpocznie przygotowanie ram i naciąganie osnowy. Uczestnicy poznają też podstawowe sploty tkackie z płóciennym na czele. Wykonają małe wzorniki, będące pierwszym ćwiczeniem - wprowadzeniem w tkanie - ktore ułatwi przygotowanie wlasnych projektów dla przyszłych tkanin. Pierwszą formą, którą przygotują kursanci będzie kilim, charakteryzujący się bardziej zgeometryzowanymi formami. Kolejne ćwiczenia będą dedykowane gobelinowi.
Zajęcia praktyczne urozmaici teoria - wykłady o historii tkactwa, podstawowych narzędziach, stosowanych surowcach w tkactwie, tkaczach artystach kiedyś i dziś, tkackich możliwościach i eksperymentach.

Cena i czas trwania

9 spotkań po 3 godziny - cena podstawowa: 972 zł, cena dla kontynuujących: 918 zł
zajęcia odbywają się we wtorki 17:30-20:30

Program

dostępny wkrótce

Prowadzący

Aleksandra Parol

czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020