Charakterystyka

Lalki artystyczne (lalki OOAK - One Of A Kind) przez ich miłośników nazywane są małymi dziełami sztuki. Przy ich tworzeniu wykorzystuje się różnorodne techniki artystyczne takie jak rzeźba, malarstwo i krawiectwo. Proces tworzenia lalki to nie tylko wykonanie określonego schematu działań, ale przede wszystkim inwencja twórcza autora, jego emocje i otwarcie na działanie, nie koncentracja na idealnym z góry zamierzonym efekcie. 

Warsztat adresowany jest do wszystkich zainteresowanych, nie wymaga wielkich umiejętności rzeźbiarskich czy krawieckich.  Lalki artystyczne pozwalają bowiem na dużą swobodę w tworzeniu, łączeniu różnych materiałów metodą prób i błędów. Na kursie uczestnicy zapoznają się z techniką stosowaną przez prowadzącą, czyli wykonywanie lalki z masy samoschnącej La Doll, połączonej z szytym korpusem. Uzyskają również wiedzę, jakich używać narzędzi i mediów. Każda z wykonanych lalek będzie jedynym na świecie, autorskim dziełem sztuki.

Program

1. Wprowadzenie: czym jest lalka, jakie są jej rodzaje i gdzie może być wykorzystywana, oraz z jakich materiałów może być wykonywana.
2. Zapoznanie się z podstawowymi zasadami anatomii.
3. Tworzenie przestrzennych oczu z masy polimerowej oraz żywicy UV.
4. Rzeźbienie elementów lalki: głowy, rąk, nóg, szyi. Nauka wykorzystywania narzędzi rzeźbiarskich.
5. Szlifowanie i nadawanie ostatecznego kształtu wyrzeźbionym elementom.
6. Malowanie lalki i robienie makijażu.
7. Tworzenie peruki dla lalki.
8. Szycie elementów materiałowych lalki (korpus, ramiona i uda) i wypełnianie włóknem bawełnianym.
9. Złożenie elementów w całość.
10. Szycie sukienki dla lalki i ozdabianie pasmanterii.

Cena i czas trwania

sobota-niedziela, godz. 11:00-17:00 / kurs weekendowy / zajęcia odbywają się co tydzień /
brak terminu

cena: 1850 zł

Cena zawiera wszystkie potrzebne materiały
Kurs wystartuje przy min. 4 osobach

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale scenografii, jednak to tworzenie lalek artystycznych okazało się jej największą pasją i miłością, którą od 4 lat zaraża uczestników prowadzonych przez nią warsztatów w Sztukarnii. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Stworzyła lalki do opery "Dokręcanie śruby" B. Brittena w Polskiej Operze Królewskiej.

Oprócz lalek robi także dla nich rekwizyty, meble oraz zwierzęta. Doświadczenie w tworzeniu miniaturowej scenografii zdobyła pracując przy produkcji animacji lalkowej w Studiu Animacji Trefl.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020