Skip to main content

Kurs twórczego pisania

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Kurs to świetna propozycja dla osób, które czują potrzebę artystycznej ekspresji. Wyrażanie na piśmie swoich myśli, poglądu na świat i własnych życiowych obserwacji, a także nadawanie przekazowi pięknej, artystycznej formy to niełatwa sztuka, ale przy odrobinie zaangażowania można się nauczyć wielu jej ważnych elementów. W trakcie zajęć Uczestnicy będą dużo rozmawiać, poszukiwać inspiracji, słuchać dobrej literatury, a przede wszystkim pisać.

 

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

06-07.07.2024 / 24-25.08.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

760 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

  • nauczysz się pisać krótkie formy literackie, wyobrażając sobie czytelnika i jego potrzeby
  • dowiesz się, jak odpowiednio dobrać konwencję twórczości
  • nauczysz się konstruować bohatera głównego, bohaterów drugoplanowych i postaci epizodyczne
  • nauczysz się planować fabułę
  • nauczysz się wystrzegać podstawowych pisarskich błędów i wyrobisz w sobie nawyk przyglądania się własnemu językowi
  • otrzymasz zaświadczenie zgodne z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej - kurs jest realizowany przez Sztukarnię - Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego dla dorosłych

Zapewniamy

  • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
  • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
  • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
  • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
  • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
  • swobodę twórczości
Program
  1. Szukanie dobrych, ciekawych i wciągających czytelnika pomysłów.
  2. Konsekwentne rozwijanie tych pomysłów, pierwotnie często ulotnych i mglistych.
  3. Właściwy dobór formy i konwencji do tego, co chcemy wyrazić. Czy lepiej napisać powieść, czy opowiadanie? A może utwór liryczny albo scenkę dramatyczną? Czy to, co chcemy wyrazić, lepiej będzie wyglądało w konwencji realistycznej, a może fantasy czy science fiction lub groteski?
  4. Jak zaciekawiać czytelnika, jak trafiać do jego emocji i intelektu?
  5. Jakie emocje czytelnika chcemy poruszyć, z jakimi jego wartościami chcemy wejść w dyskusję?
  6. Jak sprawić, by świat przedstawiony stanął czytelnikowi przed oczami, by postaci nie były papierowe, ale ożyły w wyobraźni tych, do których się zwracamy?
  7. Jak konstruować bohaterów, komponować wydarzenia, rozmieszczać punkty zwrotne?
  8. Jak zadbać o piękno, precyzję języka, szukać stylu a nie maniery?

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Jarosław Górski

Absolwent wydziału polonistyki UW, pracował jako nauczyciel języka polskiego w szkołach wszystkich szczebli. Zajmuje się publicystyką historyczną, kulturalną i społeczną, prowadzi zajęcia dziennikarskie, kursy twórczego pisania, wykłady i warsztaty popularyzujące kulturę i historię. Publikował m.in. w „Wyspie” (poezja, proza, esej), „Stolicy”, „Skarpie Warszawskiej”, „Przeglądzie” (opowiadania, recenzje literackie, publicystyka historyczna i kulturalna), „Magazynie Literackim Książki” (eseje krytyczno- i historycznoliterackie, reportaże historyczne, szkice o historii książki i kulturze literackiej, recenzje), „Bibliotece Analiz”, „Wiadomościach Księgarskich” (opracowania i artykuły o rynku książki i kulturze książki), „Nowym Obywatelu” (eseje historyczne i historycznoliterackie, publicystyka polityczna i społeczna), a także naukowych wydawnictwach polonistycznych, kulturoznawczych, metodycznych. Wydał książki, m.in.: powieść „Wersje” (2012), zbiory esejów „Męska rzecz. O męskości w literaturze” (2011) i „Dziecko w literaturze (2017), biografię „Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza”. Wydał także książki dla dzieci, m.in. epicką baśń „Pieśń o Sowie” (2017), opowieść historyczną „Strzała dla komendanta” (2018), a także ponad 30 książek edukacyjnych i artystycznych dla dzieci i młodzieży. Mieszka w Bednarzach w gminie Korytnica.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

[email protected]
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera