Charakterystyka

Warsztaty kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia kompozycji storczykowych w naczyniach. To doskonała propozycja dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiecie się, jak własnoręcznie wykonać piękną żywą kwitnącą ozdobę. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać kompozycję, aby cieszył nasze oczy. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy.

Program

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej dowiemy się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Odpowiemy sobie na pytania: jak uprawiać storczyki, jak łączyć je z innymi roślinami, jak sprawić, by kompozycja w naczyniu jak najdłużej cieszyła nas swoim pięknem.
W części praktycznej skorzystamy z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, narzędzia, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnej kompozycji. Każdy z etapów dokładnie omówimy, aby finalnie wyczarować swój własny storczykowy ogród.

Materiał roślinny

Materiałem roślinnym wykorzystywanym podczas warsztatów będą orchidee, oplątwy, fittonie i inne.
Kompozycje zamkniemy w słojach o wysokości ok. 42 cm 

Cena i czas trwania

termin:

20 maja / 11 czerwca 2023

sobota, godz. 13:30-15:30

26 lipca 2023

środa, godz. 19:15-21:15


(1 spotkanie x 2 godziny)

cena: 260 zł

wszystkie materiały wliczone są w cenę

Prowadzący

Magdalena Zawadka

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie, gdzie obejmowała stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020