Charakterystyka

Warsztaty tworzenia lasów w szkle adresowane są do wszystkich wielbicieli roślin i dobrego designu. To również doskonała propozycja dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu tak, aby cieszył oczy przez długie lata. Zdobędą również wiedzę, jak odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej.


Program

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej.
W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Poznają również tajniki uprawy roślin oraz prześledzą etapy powstawania ekosystemów zamkniętych w szkle. 
W części praktycznej skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy i stworzą własny lasu zamknięty w szkle. 

Materiałem roślinnym wykorzystywanym podczas warsztatów są rośliny tropikalne w tym różne gatunki oraz odmiany roślin takich jak : paproć, skrzydłokwiat, fittonia, bluszcz, fikus, niedośpian oraz inne.
Dodatkowo sezonowo w okresie wiosennym oraz letnim uczestnicy skorzystają z siewek drzew iglastych oraz liściastych. W okresie jesiennym oraz zimowym podczas warsztatów wykorzystają jedynie rośliny tropikalne.

Cena i czas trwania

terminy: 24 października / 31 października, godz. 10:30-12:30
(1 spotkanie x 2 godziny)

160 zł za osobę (Mikroświat standard - słoje 25 cm wysokości) 
260 zł za osobę (Mikroświat XXL słoje 42 cm wysokości)

(wszystkie materiały wliczone są w cenę)

Prowadzący

Magdalena Zawadka

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie, gdzie obejmowała stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020