Charakterystyka

Warsztaty tworzenia lasów w szkle adresowane są do wszystkich wielbicieli roślin i dobrego designu. To również doskonała propozycja dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu tak, aby cieszył oczy przez długie lata. Zdobędą również wiedzę, jak odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej.


Cena i czas trwania

1 spotkanie / 2 godziny

160 zł za osobę (Mikroświat standard - słoje 25 cm wysokości) 
260 zł za osobę ( Mikroświat XXL słoje 42/52 cm wysokości )

wszystkie materiały w cenie

Program

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej.
W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Poznają również tajniki uprawy roślin oraz prześledzą etapy powstawania ekosystemów zamkniętych w szkle. 
W części praktycznej skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy i stworzą własny lasu zamknięty w szkle. 

Materiałem roślinnym wykorzystywanym podczas warsztatów są rośliny tropikalne w tym różne gatunki oraz odmiany roślin takich jak : paproć, skrzydłokwiat, fittonia, bluszcz, fikus, niedośpian oraz inne.
Dodatkowo sezonowo w okresie wiosennym oraz letnim uczestnicy skorzystają z siewek drzew iglastych oraz liściastych. W okresie jesiennym oraz zimowym podczas warsztatów wykorzystają jedynie rośliny tropikalne.

Prowadzący

Magdalena Zawadka

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie, gdzie obejmuje stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020