Charakterystyka

Akwarela to technika laserunkowa, polegająca na rozpuszczeniu spoiwa w wodzie i nakładaniu go na jasne podobrazie. Warsztaty akwareli są właśnie wprowadzeniem, w tą jedną z najstarszych technik malarskich. Skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i praktykujących akwarelistów amatorów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda warsztat artysty malującego akwarele, w co warto się zaopatrzyć. Krok po kroku nauczą się panować nad tą wymagającą techniką oraz poznają ogrom możliwości ilustratorskich, jakie daje.

Program

1. Omówienie kolorów na palecie, ćwiczenia z tonacji, ćwiczenie z łączenia kolorów.
2. Ćwiczenia z malowania martwej natury.
3. Ćwiczenia z anatomii twarzy/portret ze zdjęcia.
4. Liternictwo akwarelowe: ćwiczenie na rozluźnienie ręki, ćwiczenie kształtów, tworzenie zaproszeń z motywem roślinnym.

 

Cena i czas trwania

18 maja - 8 czerwca 2022 / środa, godz. 18:00 - 21:00 / 4 spotkania x 3 godz.

cena: 600 zł

Prowadzący

Kamila Nyckowska

absolwentka wydziału Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, akwarela, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat prowadziła pracownię ceramiczną PARA BUCH. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020