Charakterystyka

Akwarela to jedna z najstarszych technik malarskich, która pozwala na szybkie oddanie wrażenia i nastroju w wykonywanym dziele. Charakteryzuje się wszechstronnością, za jej pomocą można stworzyć zarówno szybkie, wrażeniowe szkice, jak i bardzo realistyczne i szczegółowe prace.

Warsztaty akwareli skierowane są do osób początkujących, a także praktykujących akwarelistów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda warsztat artysty malującego akwarelą, w co warto się zaopatrzyć. Krok po kroku nauczą się panować nad tą wymagającą techniką, poznają podstawowe zasady malowania farbami akwarelowymi (m.in. etapy pracy na warstwach, malowanie na sucho, technikę lawowania), a także odkryją ogrom możliwości ilustratorskich tej techniki.

Na zajęciach można wykorzystać voucher zakupiony na: Pierwsze spotkanie z akwarelą.

Program

26.03.2023 - pejzaż*

23.04.2023 - pejzaż*

9.05.2023 - fauna i flora

6.06.2023 - portret

*Na warsztaty malowania pejzażu zachęcamy do zabrania ze sobą ulubionego zdjęcia widoku z wakacji/wycieczki bądź miejsca, które wywołało silne emocje.

Cena i czas trwania

niedziela, godz. 14:30-17:30 / B. Gębczak
wtorek, godz. 17:30-20:30 / K. Nyckowska

(1 spotkanie x 3h) 

cena: 230 zł

Prowadzący

Kamila Nyckowska

Kamila jest w świecie sztuki kobietą renesansu - to artystka interdyscyplinarna, łącząca w swoim życiu zawodowym aktywność artystyczną z pedagogiczną. Tworzy w technice malarstwa akrylowego, olejnego, maluje akwarelą, zajmuje się ceramiką i rzeźbą, a także linorytem i innymi dziedzinami grafiki warsztatowej. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię ceramiczną Para Buch w Warszawie. 

Barbara Gębczak

Absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury. Laureatka konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu gdzie otrzymała nagrodę specjalną oraz Nagrodę Prezesa ZPAP Wrocław oraz konkursu Promocje – Malarstwo Młodych w Legnicy, gdzie otrzymała Grand Prix Ministra Kultury. Otrzymała Nagrodę Specjalną Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na Salonie Wiosennym w 2021 r. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020