Charakterystyka

 To warsztaty przygotowane z myślą o osobach, które doceniają estetycznie wykonane przedmioty, w tym, szczególnie, artykuły papiernicze – wszelkiego rodzaju notatniki, albumy, zeszyty. Warsztaty te przyniosą przyjemność osobom, które kochają fakturę papieru, przekładanie stron, nieograniczone pole możliwości, jakie dają, jeszcze niczym niezapisane, czyste kartki. Warsztaty skierowane są również do tych, którzy chcieliby poznać sekrety ręcznie tworzonych książek – ich szycia i oprawiania.

W trakcie „Warsztatów introligatorstwa” Uczestnik dowie się o różnego rodzaju oprawach, o tym, jak przygotować okładzinę, okładkę, jakich narzędzi najlepiej do tego użyć. Nauczy się, także, techniki składania papieru i przygotowania do szycia. Wykona ilustracje metodą linorytu, które będzie mógł wykorzystać, według uznania, do zrobionego przez siebie własnoręcznie, autorskiego albumu, notatnika, kalendarza, szkicownika, a może do teczki na dokumenty?

Program

1. Wprowadzenie teoretyczne.
2. Prezentacja różnych technik szycia oraz oprawiania książek.
3. Poznanie materiałów i narzędzi pomocnych w pracy introligatora.
4. Omówienie sposobów przygotowywania różnych typów opraw.
5. Wykonanie notesu/szkicownika lub albumu wybraną metodą.
6. Dobór papieru i dodatków introligatorskich (zakładki, kapitałki, nici).
7. Składanie papieru i przygotowanie do szycia
9. Zszywanie i oprawianie książek.
10. Dekorowanie okładek, dokańczanie projektów.

Cena i czas trwania

termin:
4 grudnia 2022
niedziela, godz. 10:30-16:30
(1 spotkanie x 6h)
 
cena: 390 zł
 

Prowadzący

Julia Śmiarowska

studentka Konserwacji Starych Druków i Grafiki oraz Studium Pedagogicznego na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży na specjalizacji Sitodruk. Jej pasje to introligatorstwo i ilustracja. Fascynuje się rzemiosłem, a w swojej twórczości stara się łączyć historyczne i współczesne techniki artystyczne. W wolnych chwilach lubi czytać i gotować

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020