Skip to main content

Charakterystyka

Warsztaty skierowane są do wszystkich miłośników natury marzących o własnej domowej dżungli, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z roślinami. Podczas naszego spotkania zdobędziesz profesjonalną i fachową wiedzę z zakresu szeroko rozumianego ogrodnictwa. Szczególna uwagę poświęcimy tropikalnym roślinom domowym w tym kolekcjonerskim takich jak Monstera 'Variegta'. Poruszymy tematykę: uprawy, doświetlania, nawożenia, rozmnażania roślin, ochrony oraz zwalczania szkodników. Warsztaty są idealnym rozwiązaniem dla osób zarówno początkujących jak i średnio zaawansowanych.

Program

Warsztaty składają się z części teoretycznej przeplatanej praktycznymi pokazami. W części wykładowej dowiemy się o podstawowych metodach uprawy roślin doniczkowych. Dowiemy się jak samodzielnie stworzyć odpowiednie podłoże dla roślin jak: palma, paproć, sukulenty, monstera, filodendron i wielu innych. Porozmawiamy o metodach i rodzajach rozmnażania roślin doniczkowych. Poznamy tajniki nawożenia, nauczymy się jak stosować nawozy w uprawie hydroponicznej. Poznamy podstawowe szkodniki oraz choroby w uprawie domowej oraz nauczymy się jak je zwalczać. Porozmawiamy o wilgotności powietrza, odpowiednim nawadnianiu oraz oświetleniu.
 
Każdy z uczestników na zakończenie warsztatów dostanie praktyczny poradnik w formie e-booka.
 

Cena i czas trwania

terminy: 20.06.2021 / 27.06.2021

120 zł / 1 osoba

(1 spotkanie x 2,5 h)

Prowadzący

Magdalena Zawadka

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie, gdzie obejmowała stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera