• Warsztaty twórczego pisania dla dorosłych - dziennik ONLINE

  • Warsztaty twórczego pisania dla dorosłych - dziennik ONLINE

  • Warsztaty twórczego pisania dla dorosłych - dziennik ONLINE

Charakterystyka

Dziś, kiedy wielu z nas spędza o wiele więcej czasu w domu niż zazwyczaj, mamy często potrzebę wejrzenia w głąb siebie, zapisania swoich refleksji, emocji, niepokojów. Podczas czterech półtoragodzinnych zajęć kursu twórczego pisania zastanowimy się nad tym, jak nadać naszym zapiskom piękną formę i niebanalną treść. Będziemy wspólnie, na każdych zajęciach, analizować arcydzieła polskiej i światowej diarystyki, a także nasze na bieżąco pisać i analizować własne fragmenty.

Zajęcia odbywają się na żywo w programie Skype.

Cena i czas trwania

720 zł / 12 spotkań x 1,5h

Program

Spotkanie 1. Co to jest dziennik? Dziennik a pamiętniki, wspomnienia. Po co prowadzimy dziennik?

Spotkanie 2. Gdzie szukać tematów i inspiracji dla naszych zapisków?

Spotkanie 3. O czym pisać i po co? Jak często? Czy warto i w jaki sposób wyrabiać w sobie niezbędne nawyki, takie jak systematyczność, uważność? Czy tworzyć dziennik intymny, czy udostępniać swoje refleksje np. w mediach społecznościowych, na blogu, wśród przyjaciół i bliskich?

Spotkanie 4. Jakie formy mogą przyjąć nasze zapiski? Aforyzm, dialog, mikroreportaż, sylwa, recenzja, nowelka, refleksja liryczna itp.

Spotkanie 5. Ćwiczymy zapiski w różnych formach.

Spotkanie 6. Dążymy do lakoniczności zapisu. Czy warto zastanawiać się nad słowami i pięknem tekstu, kiedy piszemy tylko dla siebie?

Spotkanie 7. Zagadnienie prawdy i zmyślenia w dzienniku.

Spotkanie 8. Ćwiczymy zapiski o różnych proporcjach prawdy i zmyślenia.

Spotkanie 9. Czy i co pisać, kiedy nie mamy nic do napisania?

Spotkanie 10. Konstrukcja zapisu w dzienniku. Czy warto pracować nad kreacją podmiotu dziennika, czy lepiej zdać się na żywioł?

Spotkanie 11. Czy warto wracać do dawnych zapisków? Od dziennika do literatury.

Spotkanie 12. Ćwiczymy zapiski w różnych formach. Podsumowanie cyklu.

Prowadzący

Jarosław Górski

absolwent Polonistyki UW, dziennikarz, popularyzator humanistyki, autor książek (m.in. eseistycznej książki „Męska rzecz” o wzorcach i obrazach męskości w literaturze i powieści „Wersje”) oraz autor i współautor  książek popularnonaukowych dla dorosłych i dla dzieci z dziedziny historii, historii kultury, sztuki i nauki.Obecnie przygotowuje książkę o archetypowych i literackich wyobrażeniach dziecka. Stale pisuje eseje, felietony, reportaże o literaturze i czytelnictwie, sztuce, życiu kulturalnym i społecznym, a także popularne artykuły z zakresu psychologii i sztuki życia. Jest stałym współpracownikiem m.in. magazynów „Obywatel”, „Magazyn Literacki Książki”, „Stolica”, „Euro-Styl”. Od wielu lat w różnych ośrodkach całej Polski prowadzi zajęcia cykliczne oraz wykłady popularyzujące polską kulturę i humanistykę.

Zapisy

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020