Charakterystyka

Warsztaty haftu to propozycja dla początkujących do odkrycia tej tradycyjnej techniki na nowo. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe ściegi, wysłuchają rekomendacji, co do ich użytkowania i dowiedzą się, w jakie materiały powinien zaopatrzyć się adept haftu. Efektem zajęć samodzielnie wykonany wzornik - podstawa każdego początkującego miłośnika haftu.

Warsztaty prowadzone są na żywo w programie ZOOM.

Program

Poznanie podstawowych ściegów ręcznych ( ścieg za igłą - stębnówka; ścieg łańcuszkowy - łańcuszek; ścieg sznureczkowy - sznureczek; ścieg margaretkowy - francuski węzełek.

Cena i czas trwania

1 spotkanie 1,5 godziny - 90 zł 

Materiały nie są wliczone w cenę, każdy uczestnik zapewnia je we własnym zakresie (zgodnie z listą poniżej). Można także kupić gotowy zestaw ART BOX Haft w cenie 120 zł w sklepie internetowym Sztukarni 

Lista materiałów

- igła (oczko igły powinno być podłużne i wąskie)
- mulina (dobrze wybrać kolor muliny kontrastujący do wybranej tkaniny, by w czasie zajęć śledzić postępy w nauce)
- tkanina - najlepiej bawełniana i gładka (klasyczne prześcieradło lub bawełna koszulowa) wielkość tkaniny dopasowana do wielkości tamborka z dodatkiem na margines
- ołówek
- linijka
- nożyczki
- dla chętnych coś do notowania

Prowadzący

Joanna Michalska

z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Od lat związana z igłą i nitką, projektując i szyjąc odzież, akcesoria, zabawki dla dzieci „Szmaciane Misie”. Propagatorka „szycia ręcznego”. Podkreśla, że szycie ręczne to fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Pretekst, by na chwilę zatrzymać się „tu i teraz”. Gdy nie szyje, pisze. Od kilku lat prowadzi stronę www.rekodziennik.pl pisząc o polskich twórcach „handmade" i współpracuje z magazynem Mollie Potrafi.

Zapisy

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020