Charakterystyka

Warsztaty haftu to propozycja dla początkujących do odkrycia tej tradycyjnej techniki na nowo. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe ściegi, wysłuchają rekomendacji, co do ich użytkowania i dowiedzą się, w jakie materiały powinien zaopatrzyć się adept haftu. Efektem zajęć samodzielnie wykonany wzornik - podstawa każdego początkującego miłośnika haftu.

Warsztaty prowadzone są na żywo w programie ZOOM.

Program

Poznanie podstawowych ściegów ręcznych (ścieg za igłą - stębnówka; ścieg łańcuszkowy - łańcuszek; ścieg sznureczkowy - sznureczek; ścieg margaretkowy - francuski węzełek).

Cena i czas trwania

brak terminu

1 spotkanie 1,5 godziny - 90 zł 

Materiały nie są wliczone w cenę, każdy uczestnik zapewnia je we własnym zakresie (zgodnie z listą poniżej). Można także kupić gotowy zestaw ART BOX Haft w cenie 120 zł w sklepie internetowym Sztukarni 

Lista materiałów

- igła (oczko igły powinno być podłużne i wąskie)
- mulina (dobrze wybrać kolor muliny kontrastujący do wybranej tkaniny, by w czasie zajęć śledzić postępy w nauce)
- tkanina - najlepiej bawełniana i gładka (klasyczne prześcieradło lub bawełna koszulowa) wielkość tkaniny dopasowana do wielkości tamborka z dodatkiem na margines
- ołówek
- linijka
- nożyczki
- dla chętnych coś do notowania

Prowadzący

Joanna Michalska-Brzezińska

z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Pasjonuje się szyciem ręcznym, kreatywnie wykorzystując igłę z nitką do szycia różnych akcesoriów, zabawek, niebanalnych ozdób, odzieży. Podkreśla, że szycie ręczne to prosta i dostępna dla każdego technika twórcza, a jednocześnie fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Z zaangażowaniem prowadzi warsztaty szycia ręcznego, haftu i cerowania z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Od lat tworzy "Szmaciane misie", integruje społeczność "nitkomaniaków" i realizuje liczne projekty związane z szyciem ręcznym. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotna stypendystka miasta Bydgoszczy - realizująca projekt "Wyszywana Mapa Kanału Bydgoskiego". Prezeska i założycielka Fundacji Nitkomaniacy.

Zapisy

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020