Skip to main content
Warsztaty tworzenia stroików świątecznych

Warsztaty tworzenia stroików świątecznych

warsztaty rodzinne / warsztaty dla dorosłych

Podczas zajęć Uczestnicy wykonają zielone stroiki świąteczne, zdobione szyszkami, suszonymi pomarańczami, cynamonem oraz kolorowymi bombkami. Dowiedzą się, skąd wzięła się tradycja stroików i choinek, w jaki sposób dawniej ozdabiano stoły i domy oraz z jaką symboliką się to wiązało. Prace wykonają pod czujnym okiem instruktorki. 

Różnej wielkości i utrzymane w różnej stylistyce stroiki będą stanowić doskonały element dekoracyjny w każdym domu!

80 zł / 1 x 1,5h
20 osób
dla każdego poziomu zaawansowania

Podczas zajęć Uczestnicy wykonają zielone stroiki świąteczne, zdobione szyszkami, suszonymi pomarańczami, cynamonem oraz kolorowymi bombkami. Dowiedzą się, skąd wzięła się tradycja stroików i choinek, w jaki sposób dawniej ozdabiano stoły i domy oraz z jaką symboliką się to wiązało. Prace wykonają pod czujnym okiem instruktorki. 

Różnej wielkości i utrzymane w różnej stylistyce stroiki będą stanowić doskonały element dekoracyjny w każdym domu!

Co dadzą Ci warsztaty?
Zapewniamy

opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora

wszystkie niezbędnie do pracy materiały i narzędzia

twórczą i inspirującą atmosferę

nieograniczoną swobodę twórczości

Program
  1. Poznanie tradycji tworzenia stroików i choinek bożonarodzeniowych.
  2. Wykonanie stroika, korzystając ze słomianej bazy, sekatora, drutu florystycznego i gałęzi żywej jodły.
  3. Udekorowanie stroika według własnego pomysłu suszonymi plastrami pomarańczy, szyszkami, cynamonem, jarzębiną, wstążkami, bombkami itp.
Terminy i ceny

Warsztaty z Olą Kobus i Magdą Sypniewską

1 spotkanie x 1.5h 

niedziela, godz. 12:00-13:30, warsztaty rodzinne, 17/12/2023
niedziela, godz. 14:30-16:00, warsztaty dla dorosłych, 17/12/2023

cena: 80 zł* /  1 osoba 
*cena obejmuje wszystkie potrzebne materiały oraz jeden stroik

warsztaty odbywają się w nowej lokalizacji Sztukarni przy ul. Niepodległości 80

Prowadzący

Magda Sypniewska

Magda to fenomen Sztukarni - osoba z wyjątkowo pozytywnym nastawieniem do życia, otwartością, życzliwością, siłą i radością, a w tym wszystkim cudownie zorganizowana, przygotowana na każde zadanie, punktualna i gotowa do pomocy. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Pedagogika ogólna ze specjalnością Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Już zaczynając studia udzielała się wolontaryjnie, pracowała przy animacjach dla dzieci oraz prowadziła warsztaty dla najmłodszych.

Od ponad 6 lat związana ze Sztukarnią, zajmuje się obługą klienta oraz prowadzi kursy i zajęcia dla przedszkolaków oraz dzieci w klasach 1-3. Przez prawie 3 lata prowadziła regularne warsztaty artystyczne w przedszkolach oraz warsztaty wyjazdowe w szkołach w ramach sztukarnianego działu edukacji. Aktualnie jest koordynatorką i kierowniczką letnich i zimowych półkolonii dla dzieci.  Organizuje liczne projekty edukacyjne oraz prowadzi szkolenia instruktorskie dla kadry. Uczy najmłodszych eksperymentu artystycznego, podstaw ceramiki i wielu innych technik. W prowadzonych przez siebie zajęciach uwielbia różnorodność technik i możliwości: prowadzi kursy w taki sposób, żeby każde dziecko mogło odkryć swoje ulubione zajęcia, które następnie będzie mogło kontynuować w starszym wieku na kursie malarstwa, ceramiki czy szycia.

Ola Kobus

Ola jest instruktorką z serca i powołania, jej największą pasją jest zdobywanie wiedzy i przekazywanie jej kolejnym osobom. Studiuje Socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia się uczyć, a żeby się dowiedzieć czegoś o interesującej jej dziedzinie jest w stanie pójść na nowy kierunek studiów albo pojechać za granicę w poszukiwaniu wiedzy ;).

Od dziecka związana ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, od dwóch lat jest drużynową i układa dla młodzieży programy merytoryczne, uwzględniając w nich zarówno cele wychowawcze jak i - tu nie będzie zaskoczenia ;) - elementy sztuki! Dlaczego ten kierunek? Ola w twórczym klimacie była wychowywana i miłość do sztuki została jej przekazana w genach. Uwielbia tworzyć, poznawać nowe techniki i chodzić na wystawy. Gdy przez jakiś czas mieszkała w Wiedniu, co chwilę chodziła na swoją ukochaną wystawę Claude’a Moneta. W momencie, w którym wystawę przeniesiono do Paryża, Ola nie wahając się długo, kupiła bilet na samolot.

Sama przez wiele lat była kursantką Sztukarni. A jej potrzeba przekazywania swojej wiedzy kolejnym osobom sprawiła, że zamarzyła o pracy instruktorki. Mnogość jej zainteresowań przekłada się na prowadzone przez nią zajęcia: w Sztukarni prowadzi kurs eksperymentu artystycznego dla najmłodszych oraz będąc instruktorką w edukacyjnym filarze Sztukarni, prowadzi zajęcia w szkołach i przedszkolach. Prowadzi również warsztaty artystyczne dla dorosłych.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera