Napisane | blog

Sztukarnia: warsztaty ceramiki dla dzieci w Warszawie

Szukasz zajęć z ceramiki dla dzieci? Twoje dziecko chce wziąć udział w warsztatach z garncarstwa? Masz ochotę aktywnie spędzić czas z dziećmi w Warszawie? Sztukarnia to miejsce, którego szukasz. Warsztaty z ceramiki na Mokotowie i zabawa z gliną dla najmłodszych to tylko dwa, z wielu pomysłów, które pomogą rozbudzić kreatywność Twojego dziecka. Otwórz przed nim drzwi do świata sztuki: nieskrępowanej sztywnymi regułami, pełnej kolorów, zapachów i faktur. Zobacz, jakie to proste!

Sztuka w życiu dziecka

Kreatywność dzieci jest naprawdę niezwykła. Pomysły, jakie powstają w tych małych główkach są niesamowite. Z wiekiem ta kreatywność może zanikać – dzieci wciśnięte w schematy i ciasne ramy, są zbyt skupione na powielaniu wyuczonych zachowań, by móc otworzyć się na sztukę. Jeśli jednak już od małego pozwoli się im na rozwijanie pasji kreowania, ich wyobraźnia będzie stale się rozwijać, a spod ich rąk wychodzić będą prawdziwe arcydzieła.

Zajęcia z ceramiki dla przedszkolaków

Ceramiczne bajki to zabawy z gliną dla najmłodszych. Każde zajęcia rozpoczynają się od bajki, która uczy i inspiruje. Ten format świetnie sprawdza się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W Sztukarni chcemy zarażać miłością do sztuki – a dzieci najwięcej uczą się wtedy, kiedy mogą się bawić, tworzyć i realizować swoje pomysły, bez żadnych ograniczeń. Sztuka lepienia z gliny pozwala nie tylko pobudzać kreatywność i wyobraźnię najmłodszych, ale wspomaga też koordynację oko-ręka. To połączenie doskonałej zabawy i ćwiczeń motoryki małej. 

Co to jest motoryka mała? 

Motoryka mała to inaczej po prostu zręczność manualna, która odpowiada za precyzyjne ruchy rąk i palców. To właśnie odpowiedni rozwój motoryki małej sprawia, że dziecko może z czasem wykonywać coraz bardziej skomplikowane czynności, takie jak pisanie, zapinanie guzików przy ubraniach czy wiązanie sznurowadeł.

Zajęcia z ceramiki – czego nauczy się na nich Twoje dziecko? 

Twoje dziecko może poznać świat ceramiki, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc. Nasi prowadzący dbają o to, by w czasie zajęć panowała przyjemna i swobodna atmosfera, która zapewni przestrzeń do tworzenia. Kameralne grupy pozwalają na indywidualne podejście do każdego dziecka i poświęcenie mu tyle uwagi, ile potrzebuje. Jak wyglądają zajęcia z ceramiki dla dzieci w Sztukarni? 

  • Zaczynamy od inspirującej bajki 
  • Uczymy się czym jest glina – materiał, z którym będziemy pracować
  • Poznajemy techniki pracy z gliną, narzędzie i akcesoria, sposoby dekorowania i dobierania kolorów
  • Ręcznie wyrabiamy glinę kształtując precyzję ruchów dłoni
  • Wykonujemy przedmioty inspirowane bajką
Warsztaty ceramiki dla dzieci 

Sztuka nie lubi pośpiechu, przymusu, sztywnych ram. Dlatego warsztaty ceramiki dla dzieci w Sztukarni na warszawskim Mokotowie, mają formę otwartej pracowni. Oznacza to, że do zajęć można dołączyć w każdym momencie – tutaj liczy się przede wszystkim praca z gliną i przestrzeń na wyrażenie siebie, a nie efekt końcowy. Jeśli więc zastanawiasz się co robić z dziećmi w Warszawie, koniecznie zajrzyj do Sztukarni! Prowadzimy tkaże warsztaty rodzinne, na których możesz stworzyć coś wyjątkowego razem ze swoimi dziećmi. To doskonały pomysł na deszczowe popołudnie i nie tylko. Pracując z gliną, Twoje dziecko kształtuje w sobie poczucie estetyki, wrażliwość i otwartość. 

Zajęcia z ceramiki – cena 

Jeśli chodzi o zajęcia z ceramiki, cena w różnych miejscach może się od siebie znacząco różnić. W Sztukarni chcemy, by sztuka była dostępna dla każdego, dlatego koszt naszych zajęć zaczyna się już od 42 zł. Dokładne informacje na temat cennika, dostępnych warsztatów i kursów, znajdziesz na naszej stronie.

Pozwól swojemu dziecku na spotkanie ze sztuką i zobacz, jak rozwija się jego wyobraźnia. 

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020