Charakterystyka

Kurs akwareli jest dla wszystkich osób, które chciałyby poznać jedną z najstarszych technik malarskich. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, w jakie materiały powinien zaopatrzyć się początkujący akwarelista i od czego najlepiej zacząć pracę. Cykl spotkań ma na celu wprowadzenie w technikę, naukę mieszania farb, kształtowanie umiejętności malowania w określonej tonacji itp. Tematy ćwiczeń będą zróżnicowane, dostosowane do techniki. Efektem kursu będzie zestaw prac o różnorodnej tematyce.

Program

- wprowadzenie do techniki
- szkice martwej natury/kompozycja
- martwa natura/dominanta
- draperia
- pejzaż górski/perspektywa malarska
- pejzaż miejski/perspektywa
- wprowadzenie do anatomii człowieka
- portret
- postać
- malarstwo botaniczne/technika grasille
- ilustracja botaniczna
- malarstwo botaniczne/technika negatywowa
- liternictwo
- ilustracja kulinarna
- projektowanie zaproszeń
- ilustracja na podstawie bajki

Cena i czas trwania

środa, godz. 17:30-20:30 / termin: 1.03-21.06.2023 / 16 spotkań x 3h /

cena podstawowa: 2880 zł (4 x 720 zł), cena dla kontynuujących: 2784 zł (4 x 696 zł)

Prowadzący

Kamila Nyckowska

Kamila jest w świecie sztuki kobietą renesansu - to artystka interdyscyplinarna, łącząca w swoim życiu zawodowym aktywność artystyczną z pedagogiczną. Tworzy w technice malarstwa akrylowego, olejnego, maluje akwarelą, zajmuje się ceramiką i rzeźbą, a także linorytem i innymi dziedzinami grafiki warsztatowej. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię ceramiczną Para Buch w Warszawie. 

Rezerwacja

Kurs akwareli Warszawa

Sztukarnia to miejsce, w którym spotykają się ukształtowane już osobowości twórcze i te, które dopiero szukają swojej artystycznej drogi. Wiemy, że sztuka to naturalna forma wyrażania własnej osobowości, ale kształcenie nowych, praktycznych umiejętności działa także motywująco i odprężająco.

W jednej z naszych pracowni czekają na Ciebie instruktorzy malarstwa akwarelowego. Niezależnie od stopnia zaawansowania i wiedzy na temat malowania akwarelami pokażemy Ci podstawowe techniki pracy z takimi materiałami, jak papier akwarelowy czy specjalne farby.

Czym się wyróżnia technika akwarelowa?

Akwarela to nic innego jak malowanie wodną zawiesiną na odpowiednio chłonnej powierzchni. Powstające w ten sposób prace kojarzą się zwykle z delikatnością i lekkością. Są przy tym bardzo estetyczne. Dzięki farbom akwarelowym można uzyskać naturalny efekt i idealnie odwzorować np. barwę lasu, jeziora, nieba i innych elementów. W tej technice dzieła często są wynikiem przypadkowych, ale intrygujących połączeń różnych barw. Ta forma pozwala także na zabawę światłem. Niestety na akwareli ciężko zatuszować ewentualne błędy. Na szczęście w razie niepowodzenia malowidło można zmyć z kartki, podobrazia czy innej powierzchni i zacząć pracę na nowo.

Kurs malarstwa akwarelowego dla dorosłych to nauka operowania farbą w różnych technikach, która z pewnością zachęci kursantów do oryginalnych eksperymentów w tym zakresie. Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie narzędzie do malowanego obiektu i o jakich szczegółach należy pamiętać przy malowaniu akwarelami.

W kursie mogą wziąć udział osoby początkujące, które nie miały kontaktu z tą techniką. Niezbędne materiały zapewnimy na miejscu.

Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora i wymagają wcześniejszej rezerwacji.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020