Charakterystyka

Kurs rysunku i malarstwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki technik malarskich i rysunkowych. Pod opieką instruktora wykonają m.in. studium martwej natury, brył, postaci, pejzażu miejskiego. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach (do 7 osób), dzięki czemu każdy z uczestników jest indywidualnie prowadzony i ma szansę rozwinąć swój indywidualny potencjał twórczy. Postępy kursantów są na bieżąco i rzetelnie omawiane, dzięki czemu proces kształcenia przebiega sprawnie i jest dla uczestnika źródłem satysfakcji. Każdy z uczestników kursu pracuje podczas zajęć na wysokiej jakości bezpłatnych materiałach plastycznych. Dodatkowo uczestnicy kursu rysunku i malarstwa otrzymują pakiet materiałów edukacyjnych przygotowanych przez instruktora.

Kurs rysunku i malarstwa jest skierowany do wszystkich osób początkujących oraz do tych osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne.

Wybrane zajęcia rozpoczynają wykłady o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji, kompozycji, formie i innych zagadnieniach.

Uzupełnieneim kursu malarstwa są WYKŁADY O SZTUCE oraz PLENERY MALARSKIE.

Program

1. Wprowadzenie do techniki malarstwa akrylowego. Omówienie podstawowych kwestii technicznych oraz kwestii kolorów, kompozycji, kadrowania, przygotowanie do rozpoczęcia pracy. Rozpoczęcie studium martwej natury w technice akrylowej na tekturowym podobraziu.
2. Studium martwej natury w technice ołówek na kartonie, poprzedzone szkicami, wprowadzenie do techniki, omówienie kwestii bryły, światłocienia, walorów.
3. Studium głowy, praca z modelem. Wprowadzenie do tematu, zagadnienie bryły ludzkiej głowy. Technika akrylowa
4. Studium postaci, praca z modelem. Wprowadzenie do zagadnienia proporcji ludzkiego ciała i konstruowania go. Praca poprzedzona szkicami ołówkiem.
5.Szkice dłoni, praca z modelem. Węgiel na kartonie. Szybkie szkice oraz praca na większym
6. Wprowadzenie do techniki akwarelowej, studium roślin, owoców, szkła.
7. Studium roślin, owoców, szkła. Martwa natura, technika akwarelowa/suche pastele na brązowym kartonie.
8. Studium głowy, praca z modelem, suche pastele na brązowym kartonie. Omówienie kwestii budowania ludzkiej skóry kolorem w danej technice.


Cele Kursu rysunku i malarstwa

- poznanie zasad kompozycji
- nauka proporcji i konstruowania: przedmiotów, postaci
- uwrażliwienie na kolor
- poznanie technik malarskich, takich jak: tempera, akwarela, akryl i technik rysunkowych, takich jak: ołówe,węgiel, pastele.
- samodzielne przygotowanie podobrazi

Cena i czas trwania

I SEMESTR 2021/2022

wtorki (gr. I), termin: 15.02-21.06.2022 / godz. 17:45-20:45 / 18 spotkań x 3h / Berenika Kowalska
cena podstawowa: 2268 zł (4 x 567 zł), cena dla kontynuujących: 2160 zł (4 x 540 zł)

wtorki (gr. II), termin: 15.02-21.06.2022 / godz. 17:40-20:40 / 18 spotkań x 3h / Monika Stolarska
cena podstawowa: 2268 zł (4 x 567 zł), cena dla kontynuujących: 2160 zł (4 x 540 zł)

Prowadzący

Berenika Kowalska

wtorki (gr. I)

absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale. W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Monika Stolarska

wtorki (gr. II)

absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej oraz absolwentka Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych jak i indywidualnych. Autorka plakatów, ilustracji, kolaży, murali. Od 2009 roku prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020