Charakterystyka

Kurs rysunku i malarstwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki technik malarskich i rysunkowych. Pod opieką instruktora wykonają m.in. studium martwej natury, brył, postaci, pejzażu miejskiego. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach (do 7 osób), dzięki czemu każdy z uczestników jest indywidualnie prowadzony i ma szansę rozwinąć swój indywidualny potencjał twórczy. Postępy kursantów są na bieżąco i rzetelnie omawiane, dzięki czemu proces kształcenia przebiega sprawnie i jest dla uczestnika źródłem satysfakcji. Każdy z uczestników kursu pracuje podczas zajęć na wysokiej jakości bezpłatnych materiałach plastycznych. Dodatkowo uczestnicy kursu rysunku i malarstwa otrzymują pakiet materiałów edukacyjnych przygotowanych przez instruktora.

Kurs rysunku i malarstwa jest skierowany do wszystkich osób początkujących oraz do tych osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne.

Wybrane zajęcia rozpoczynają wykłady o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji, kompozycji, formie i innych zagadnieniach.

Uzupełnieneim kursu malarstwa są WYKŁADY O SZTUCE oraz PLENERY MALARSKIE, na które uczestnicy kursu otrzymają zniżkę.

Program

1. Wprowadzenie do techniki malarstwa akrylowego. Omówienie podstawowych kwestii technicznych oraz kwestii kolorów, kompozycji, kadrowania, przygotowanie do rozpoczęcia pracy. Rozpoczęcie studium martwej natury w technice akrylowej na tekturowym podobraziu.
2. Studium martwej natury w technice ołówek na kartonie, poprzedzone szkicami, wprowadzenie do techniki, omówienie kwestii bryły, światłocienia, walorów.
3. Studium głowy, praca z modelem. Wprowadzenie do tematu, zagadnienie bryły ludzkiej głowy. Technika akrylowa
4. Studium postaci, praca z modelem. Wprowadzenie do zagadnienia proporcji ludzkiego ciała i konstruowania go. Praca poprzedzona szkicami ołówkiem.
5.Szkice dłoni, praca z modelem. Węgiel na kartonie. Szybkie szkice oraz praca na większym
6. Wprowadzenie do techniki akwarelowej, studium roślin, owoców, szkła.
7. Studium roślin, owoców, szkła. Martwa natura, technika akwarelowa/suche pastele na brązowym kartonie.
8. Studium głowy, praca z modelem, suche pastele na brązowym kartonie. Omówienie kwestii budowania ludzkiej skóry kolorem w danej technice.


Cele Kursu rysunku i malarstwa

- poznanie zasad kompozycji
- nauka proporcji i konstruowania: przedmiotów, postaci
- uwrażliwienie na kolor
- poznanie technik malarskich, takich jak: tempera, akwarela, akryl i technik rysunkowych, takich jak: ołówe,węgiel, pastele.
- samodzielne przygotowanie podobrazi

Cena i czas trwania

wtorki, start: 26.01, godz. 17:40-20:40
22 spotkania x 3h (8 spotkań - rysunek i 14 spotkań - malarstwo)
cena podstawowa 2460 zł (4 x 615 zł), cena dla kontynuujących 2328 zł (4 x 582 zł)

wtorki, start: 2.02, godz. 17:45-20:45
21 spotkań x 3h (10 spotkań - rysunek i 11 spotkań - malarstwo)
cena podstawowa: 2331 zł (4 x 582.75 zł), cena dla kontynuujących: 2205 zł (4 x 551.25 zł)

 

Prowadzący

Berenika Kowalska

wtorki godz. 17:45, start: 2.02

absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale. W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Monika Stolarska

wtorki godz. 17:40, start: 26.01

absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej oraz absolwentka Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych jak i indywidualnych. Autorka plakatów, ilustracji, kolaży, murali. Od 2009 roku prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci. 

Zapisy

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020