Charakterystyka

Kurs rysunku i malarstwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki technik malarskich i rysunkowych. Pod opieką instruktora wykonają m.in. studium martwej natury, brył, postaci i pejzażu miejskiego. Zajęcia są prowadzone w kameralnych grupach (do 7 osób), dzięki czemu każdy z uczestników ma szansę rozwinąć swój indywidualny potencjał twórczy. Postępy kursantów są na bieżąco i rzetelnie omawiane, dzięki czemu proces kształcenia przebiega sprawnie i jest dla uczestnika źródłem satysfakcji. Każdy z uczestników kursu pracuje podczas zajęć na wysokiej jakości materiałach plastycznych, które są bezpłatne. Dodatkowo uczestnicy kursu rysunku i malarstwa otrzymują pakiet materiałów edukacyjnych przygotowanych przez instruktora.

Kurs rysunku i malarstwa jest skierowany do wszystkich osób początkujących oraz do tych, które chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne.

Wybrane zajęcia rozpoczynają wykłady o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji, kompozycji, formie i innych zagadnieniach.

Uzupełnieneim kursu malarstwa są WYKŁADY O SZTUCE oraz PLENERY MALARSKIE.

Program

1. Wprowadzenie do techniki malarstwa akrylowego. Omówienie podstawowych kwestii technicznych oraz kwestii kolorów, kompozycji, kadrowania, przygotowanie do rozpoczęcia pracy. Rozpoczęcie studium martwej natury w technice akrylowej na tekturowym podobraziu.
2. Studium martwej natury w technice ołówek na kartonie, poprzedzone szkicami, wprowadzenie do techniki, omówienie kwestii bryły, światłocienia, walorów.
3. Studium głowy, praca z modelem. Wprowadzenie do tematu, zagadnienie bryły ludzkiej głowy. Technika akrylowa
4. Studium postaci, praca z modelem. Wprowadzenie do zagadnienia proporcji ludzkiego ciała i konstruowania go. Praca poprzedzona szkicami ołówkiem.
5.Szkice dłoni, praca z modelem. Węgiel na kartonie. Szybkie szkice oraz praca na większym
6. Wprowadzenie do techniki akwarelowej, studium roślin, owoców, szkła.
7. Studium roślin, owoców, szkła. Martwa natura, technika akwarelowa/suche pastele na brązowym kartonie.
8. Studium głowy, praca z modelem, suche pastele na brązowym kartonie. Omówienie kwestii budowania ludzkiej skóry kolorem w danej technice.


Cele Kursu rysunku i malarstwa

- poznanie zasad kompozycji
- nauka proporcji i konstruowania: przedmiotów, postaci
- uwrażliwienie na kolor
- poznanie technik malarskich, takich jak: tempera, akwarela, akryl i technik rysunkowych, takich jak: ołówe,węgiel, pastele.
- samodzielne przygotowanie podobrazi

Cena i czas trwania

WTOREK
godz. 18:00-21:00 / termin: 28.02-20.06.2023 / 15 spotkań x 3h
cena podstawowa: 2520 zł (4 x 630 zł), cena dla kontynuujących: 2430 zł (4 x 607,50 zł) / M.Stolarska

SOBOTA
godz. 15:00-18:00 / termin: 4.03-17.06.2023 / co 2 tygodnie / 8 spotkań x 3h
cena podstawowa: 1344 zł (4 x 336 zł), cena dla osób kontynuujących: 1296 zł (4 x 324 zł) / E. Dragosz
-
godz. 11:45-14:45 / termin: 11.03-10.06.2023 / co 2 tygodnie / 7 spotkań x 3h
cena podstawowa: 1176 zł (4 x 294 zł), cena dla osób kontynuujących: 1134 zł ( 4 x 283,50 zł) /  M. Szeląg-Kugiel
-
godz. 15:00-18:00 / termin: 11.03-10.06.2023 / co 2 tygodnie / 7 spotkań x 3h
cena podstawowa: 1176 zł (4 x 294 zł), cena dla osób kontynuujących: 1134 zł ( 4 x 283,50 zł) / M. Szeląg-Kugiel

NIEDZIELA
godz. 11:00-14:00 / termin: 26.03-18.06.2023 / 11 spotkań x 3h
cena podstawowa: 1848 zł (3 x 616 zł), cena dla kontynuujących: 1782 zł (3 x 594 zł) / B. Gębczak

Prowadzący

Monika Stolarska

Monika to legenda Sztukarni, instruktorka z ogromną charyzmą, wyjątkowym darem dzielenia się wiedzą ze swoimi kursantami, sypiąca jak z rękawa anegdotami z życia artystów, z ogromną wiedzą z dziedziny historii sztuki. Jest osobą z którą po prostu chce się przebywać - rodem z artystycznej bohemy, inspiruje swoich kursantów do twórczej pracy, poleca książki i filmy o sztuce, oprowadza ich po galeriach i zaraża radością tworzenia.

Emilia Dragosz

Artystka-malarka, pochodząca z domu artystów i rzemieślników. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją Stare techniki malarskie i pozłotnicze. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 2013 i w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Krakowie.

Magdalena Szeląg-Kugiel

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ramach wymiany studenckiej pobierała również nauki we włoskiej Accademia di Belle Art di Lecce. Chcąc łączyć własny rozwój artystyczny z nauczaniem kolejnych pokoleń ukończyła Studium Pedagogiczne przy ASP w Krakowie oraz Podyplomowy Kurs Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.

Barbara Gębczak

Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury. Laureatka konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu gdzie otrzymała nagrodę specjalną oraz Nagrodę Prezesa ZPAP Wrocław oraz konkursu Promocje – Malarstwo Młodych w Legnicy, gdzie otrzymała Grand Prix Ministra Kultury. Otrzymała Nagrodę Specjalną Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na Salonie Wiosennym w 2021 r.
Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą.

Rezerwacja

Kurs rysowania i malowania w Warszawie

Zastanawiasz się, czy kurs malarstwa lub lekcje rysunku to dobry sposób na nowe, twórcze hobby? A może chcesz odświeżyć dawną praktykę i poćwiczyć nieco wyobraźnię? Prowadzimy zajęcia dla osób dorosłych, podczas których mogą poznać tajniki rysowania i malowania zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Początkującym artystom zapewniamy wprowadzenie w techniki sztuki malarskiej, a pasjonatom – możliwość dalszego rozwoju pod okiem doświadczonego instruktora.

Czy warsztaty artystyczne dla dorosłych mają sens? Oczywiście! Wierzymy, że naturalna potrzeba twórczości dotyczy każdego, niezależnie od wieku. Takie zajęcia to jednak nie tylko wprawianie się w technice. Sztuka rozwija wrażliwość i spostrzegawczość, a praktykowana osobiście daje też ogromne poczucie satysfakcji.

Staramy się o to, aby w Sztukarni zarówno dziecko, jak i dorosły czuli się swobodnie. Tylko wtedy nasze zajęcia będą efektywne. Tworzymy przyjazną atmosferę wspólnej pracy i dzielenia się doświadczeniem. Każdy z naszych kursantów może poddać się swojej wyobraźni i samodzielnie decydować o kierunku twórczego działania. Stawiamy na indywidualne podejście do uczestników warsztatów. Słuchamy ich, dopasowujemy program do ich potrzeb i wspólnie tworzymy!

Nauka rysowania – Warszawa

Rysunek to przede wszystkim sztuka polegająca na tworzeniu kompozycji z linii wykonanej na płaszczyźnie. Ta technika definiuje otaczające nas kształty, bryły czy powierzchnie. Naukę rysunku rozpoczyna się już u najmłodszych dzieci posługujących się kredkami. Najczęściej stanowi on pierwszą formę wyrazu wrażliwości rysownika.

Dorosłych pasjonatów rysunku i osoby hobbystycznie zainteresowane tą dziedziną plastyczną zapraszamy na nasze zajęcia. Odbywają się na warszawskim Mokotowie w siedzibie Sztukarni.

Kursy rysunku w ofercie naszego centrum artystycznego to warsztaty obejmujące przyswajanie wiedzy na temat tej techniki, ale przede wszystkim zdobywanie umiejętności praktycznych.

Uczestnicy kursu rysunku uczą się, jak operować:

  • ołówkiem,
  • cienkopisem,
  • węglem,
  • kredkami,
  • tuszami.

Program kursu rysowania obejmuje również zapoznanie z różnymi formami rysunku, studium martwej natury czy naukę rysowania postaci.

Kurs artystyczny z zakresu rysunku to oczywiście dopiero wprowadzenie w tajniki tej sztuki. Uzyskanie sprawności wymaga odpowiedniej praktyki. Doskonale wiedzą o tym również uczestnicy kursu malowania akwarelami. Obie te techniki wymagają precyzji, ale także pozwalają na tworzenie efektownych i szczegółowych obrazów.

Wierzymy, że sztuka jest dla wszystkich. Dlatego zachęcamy do rozwoju artystów w dowolnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania. Zgłoś się do nas i opowiedz, czego szukasz – mamy szeroką ofertę kursów i warsztatów. Znajdziemy dla Ciebie idealną przestrzeń do rozwoju i twórczego działania!

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020