Skip to main content

Kurs artfulness

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Czym jest artfulness? Według źródeł to “umiejętne wykonywanie danej czynności”. A podobieństwo do “mindfulness” nie jest przypadkowe - kurs artfulness czerpie z treningu uważności, ćwiczenia umysłu i bycia tu i teraz. Na zajęciach zapoznasz się z tematem twórczości od strony naukowej. Poznasz metody na wzbudzanie swojej kreatywności i weźmiesz udział w serii ćwiczeń wymyślonych przez XX-wiecznych artystów, którzy tworzyli je i proponowali swoim studentom. To zadania pozwalające na rozszerzenie pola działania i odkrycie swojego nieznanego potencjału. A twórczość interdyscyplinarna będzie dla nas polem do poszerzenia horyzontów. O takim działaniu w “Psychologii twórczości” pisał Edward Nęcka, tłumacząc, jak rozszerzać jedną dziedzinę sztuki pojęciami z drugiej. Jak zamienić tekst w performance, a dźwięk w rzeźbę? Zobaczysz, że w sztuce wszystko jest możliwe!

Dla kogo

dla dorosłych
dla chcących tworzyć sztukę

Kiedy

13-14.07.2024 / 24-25.08.2024 / 19-20.10.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

790 zł z/ 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • dobrze spędzisz czas przez cały weekend,
 • poznasz konkretne ćwiczenia odwołujące się do języka sztuk plastycznych,
 • poznasz sposoby na pobudzenie kreatywności,
 • poznasz język sztuki współczesnej oraz twórczość wybranych artystów,
 • dowiesz się w jaki sposób myślą o sztuce artyści w XX i XXI wieku,
 • spróbujesz twórczości interdyscyplinarnej, obejmującej m.in. dźwięk, obraz, jak i działania w przestrzeni.

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • swobodę twórczości
Program
 1. Integracja i aktywizacja kreatywności.
 2. Czym jest proces twórczy, jak wzbudzić swoją kreatywność, blaski i cienie twórczości – według psychologii twórczości Edwarda Nęcki.
 3. Działania na zmysły, działania na skojarzenia – inspiracja działaniami artystów z kręgu Fluxus.
 4. Wolny warsztat twórczy – na dobre zakończenie dnia.
 5. Aktywizacja kreatywności – inspirowana ćwiczeniami Miklósa Erdély’ego.
 6. Artystyczne strategie, w jaki sposób artyści przekazują wizualnie to, co poeci ujmują słowami.
 7. Warsztat inspirowany ćwiczeniami Oskara Hansena.
 8. Warsztat – wolny warsztat twórczy – na dobre zakończenie dnia.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Agnieszka Szostakiewicz

Absolwentka Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, wykładowczyni akademicka na Wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej ASP, a wcześniej również w Studium Fotografii ZPAF-u oraz na Wydziale Kulturoznawstwa SWPS w Warszawie. 

Skupiona na nauczaniu, sztuce i rozwoju, pełna pasji i zaangażowania, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno w tematach związanych z tworzeniem jak i z samoakceptacją, rezygnacją z perfekcjonizmu oraz szeroko pojętym rozwojem. W przeszłości związana przez dwanaście lat z Zachętą Narodową Galerią Sztuki, współpracowała i współtworzyła wystawy m.in. w Instytucie Awangardy, na warszawskim Jazdowie. Współorganizatorka Targów Młodej Sztuki MOST. Performerka, artystka i trenerka rozwoju osobistego.

Jako Event Manager w Sztukarni zajmuje się Działem Biznesu, przygotowując ofertę warsztatów integracyjnych oraz eventów. Pisze również scenariusze zajęć, warsztatów oraz półkolonii. Prowadzi kursy przygotowawcze z zagadnień teoretycznych do liceów plastycznych oraz do matury z historii sztuki. Jest również instruktorką autorskiego kursu artfulness.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera