Charakterystyka

Kurs ceramiki dla dzieci to cykl zajęć będący wprowadzeniem w różnorodne techniki pracy z gliną - lepienia, zdobienia i wypału. W przypadku młodszych dzieci celem warsztatów jest doskonalenie sprawności dłoni, istotne z punktu widzenia wczesnej edukacji szkolnej oraz nauka umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także zapoznanie z podstawowymi technikami ceramicznymi. Program zajęć dla starszych dzieci obejmuje wiele technik i możliwości, jakie daje praca z gliną. 

Program

- przedstawienie i omówienie podstawowych technik ceramicznych. Wprowadzenie techniki lepienia z wałeczków (proste formy naczyniowe) oraz technik wygładzania powierzchni i zdobienia fakturalnego (gładzenie, szlifowanie, rycie, stemplowanie, płaskorzeźba)
- wprowadzenie techniki lepienia z płatów (konstrukcje geometryczne i metoda wygniatania)
- tworzenie mozaiki ceramicznej, praca z angobami.
- podstawy szkliwienia: prezentacja rodzajów szkliw, technik ​rozrabiania​ i nakładania​ szkliwa​.​ Szkliwienie wybranych prac​.
- układanie i fugowanie mozaiki, tworzenie rozbudowanej płaskorzeźby.
- technika zdobnicza – sgrafitto.
- wprowadzenie techniki odcisku z form gipsowych z płatów lub uformowanych kęsów gliny – wykonanie obiektu użytkowego
- zdobienia podszkliwne, wszkliwne i naszkliwne, techniki maskowania – prezentacja multimedialna oraz zastosowanie jednej zaprezentowanych technik na wybranych pracach.
- wprowadzenie techniki lepienia z kęsów gliny – realizacja kameralnej rzeźby ceramicznej
- projektowanie i realizacja bibelotu lub biżuterii ceramicznej.
- realizacja dużej formy ceramicznej według własnego projektu.
- kończenie prac z poprzednich zajęć (retusz, szkliwienie)

Cena i czas trwania

II SEMESTR

WTORKI, godz. 17:00 - 18:30 / klasy 4-6 / termin: 15.02-21.06.2022 / 18 spotkań x 1,5h / 
cena podstawowa: 1188 zł (4 x 297 zł) / cena dla kontynuujących: 1134 zł (4 x 283.50 zł)


UWAGA! Wypalone prace czekają na odbiór przez 3 miesiące od daty wykonania.

Prowadzący

Stefania Pietrasiak

absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.

Julia Kozera

absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rzemiosła artystycznego, czeladnik ceramiki użytkowej i dekoracyjnej, jak również absolwentka UKSW na wydziale filozofii. Pasjonatka papieru, gliny, drewna, szkła, tkaniny i przyrody, i z tego też tworzy swoje prace. Daleka od przymiotów świata współczesnego uwielbia skrytą obserwację człowieka w codzienności, niecodzienne smaki, podróże-najlepiej dalekie i niezobowiązujące muzykowanie ze znajomymi.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020