Skip to main content
 • Kurs ceramiki

Kurs ceramiki

kurs semestralny dla dzieci

Kurs ceramiki dla dzieci to cykl zajęć będący wprowadzeniem w różnorodne techniki pracy z gliną - lepienia, zdobienia i wypału. W przypadku młodszych dzieci celem warsztatów jest doskonalenie sprawności dłoni, istotne z punktu widzenia wczesnej edukacji szkolnej oraz nauka umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także zapoznanie z podstawowymi technikami ceramicznymi. Program zajęć dla starszych dzieci obejmuje wiele technik i możliwości, jakie daje praca z gliną. 

od 832 zł / 16 x 1h
8 osób
dla każdego poziomu zaawansowania

Kurs ceramiki dla dzieci to cykl zajęć będący wprowadzeniem w różnorodne techniki pracy z gliną - lepienia, zdobienia i wypału. W przypadku młodszych dzieci celem warsztatów jest doskonalenie sprawności dłoni, istotne z punktu widzenia wczesnej edukacji szkolnej oraz nauka umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także zapoznanie z podstawowymi technikami ceramicznymi. Program zajęć dla starszych dzieci obejmuje wiele technik i możliwości, jakie daje praca z gliną. 

Co kurs da Twojemu dziecku?
Zapewniamy

inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników

dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi

merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki

przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów

praktyczne umiejętności

Program
 1. Przedstawienie i omówienie podstawowych technik ceramicznych. Wprowadzenie techniki lepienia z wałeczków (proste formy naczyniowe) oraz technik wygładzania powierzchni i zdobienia fakturalnego (gładzenie, szlifowanie, rycie, stemplowanie, płaskorzeźba).
 2. Wprowadzenie techniki lepienia z płatów (konstrukcje geometryczne i metoda wygniatania).
 3. Tworzenie mozaiki ceramicznej, praca z angobami.
 4. Podstawy szkliwienia: prezentacja rodzajów szkliw, technik ​rozrabiania​ i nakładania​ szkliwa​.​ Szkliwienie wybranych prac​.
 5. Układanie i fugowanie mozaiki, tworzenie rozbudowanej płaskorzeźby.
 6. Technika zdobnicza – sgrafitto.
 7. Wprowadzenie techniki odcisku z form gipsowych z płatów lub uformowanych kęsów gliny – wykonanie obiektu użytkowego.
 8. Zdobienia podszkliwne, wszkliwne i naszkliwne, techniki maskowania – prezentacja multimedialna oraz zastosowanie jednej zaprezentowanych technik na wybranych pracach.
 9. Wprowadzenie techniki lepienia z kęsów gliny – realizacja kameralnej rzeźby ceramicznej.
 10. Projektowanie i realizacja bibelotu lub biżuterii ceramicznej.
 11. Realizacja dużej formy ceramicznej według własnego projektu.
 12. Kończenie prac z poprzednich zajęć (retusz, szkliwienie).
Terminy i ceny

Kurs z Julią Kacałą

16 spotkań x 1,5h
wtorek, klasy 4-6, godz. 15:30-17:00, 19/09/2023-9/01/2024
cena: 1296 zł (4 x 324 zł)*

16 spotkań x 1,5h
czwartek, klasy 4-6, godz. 16:45-18:15, 21/09/2023-11/01/2024
cena: 1296 zł (4 x 324 zł)*

16 spotkań x 1h
wtorek, klasy 1-3, godz. 17:15-18:15, 19/09/2023-9/01/2024
cena: 832 zł (4 x 208 zł)*

16 spotkań x 1h
czwartek, klasy 1-3, godz. 15:30-16:30, 21/09/2023-11/01/2024
cena: 832 zł (4 x 208 zł)*

Kurs z Julią Kozerą

9 spotkań x 1h
piątek, przedszkole 5-6 lat, godz. 16:45-17:45, 3/11/2023-8/01/2024
cena: 468 zł (3 x 156 zł)*


*dla osób kontynuujących mamy 5% zniżki

UWAGA! Wypalone prace czekają na odbiór przez 3 miesiące od daty wykonania.

Regulamin pracowni ceramicznej

Prowadzący

Julia Kacała

Kreatywna dusza, poszukująca swojej drogi twórczej w wielu różnych dziedzinach, uwielbiająca poznawanie nowych technik i przekazywanie wiedzy najmłodszym. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie z ukończonymi studiami licencjackimi z Wiedzy o Teatrze, aktualnie w trakcie tworzenia dyplomu na wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W Sztukarni prowadzi kursy eksperymentu artystycznego dla najmłodszych dzieci, warsztaty w szkołach i przedszkolach w ramach sztukarnianej oferty edukacyjnej oraz wakacyjne kursy ekodesignu dla nastolatków. Prowadziła również kurs semestralny dla klas 4-6 z rysunku i malarstwa oraz zajęcia indywidualne z rysunku dla dzieci. Uczy podstaw ceramiki, tworzenia ozdób świątecznych, decoupage’u, linorytu, robienia lasów w szkle, świec sojowych i mydełek.

Julia Kozera

Julia to instruktorka, która serce oddała ceramice i od 12 lat prowadzi w Sztukarni ceramiczne warsztaty. Dlaczego taki kierunek? Julia kocha wszystko, co związane z ziemią, naturą, gliną, pracą rąk i widocznym efektem. 

Jest barwną duszą, poszukującą inspiracji do tworzenia na całym świecie. Ukończyła Etykę i Filozofię na warszawskim UKSW, gdzie zdobyła również wykształcenie dydaktyczne na Wyższym Zawodowym Studium Etyki. Mimo zamiłowania do filozofii postanowiła swoje życie związać ze sztuką, kierując swoje kroki w stronę Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego na Podkarpaciu, gdzie zdobyła dyplom z ceramiki, rzeźby w drewnie oraz wikliny. Po ukończeniu nauki Izba Państwowa mianowała ją Instruktorem Rzemiosła Artystycznego z tytułem czeladnika ceramiki. Po studiach 8 lat Julia spędziła w manufakturze ceramicznej, mogąc spełniać się artystycznie podczas tworzenia wyrobów użytkowych.

Łącząc wiedzę z zakresu pedagogiki z warsztatem i doświadczeniem artystycznym, Julia zajmuje się w Sztukarni prowadzeniem zajęć ceramicznych dla dzieci, dorosłych oraz nastolatków. Prowadzi ceramiczne maratony, ceramiczne bajki dla dzieci oraz kursy semestralne.

Poza warsztatami ceramicznymi Julia prowadzi również zajęcia z tworzenia lasów w szkle i ekodesignu dla dzieci.

Prywatnie interesuje się muzyką: gra na bębnach, ze swoim zespołem gra uliczną sambę, bierze udział w muzycznych eventach i wydarzeniach. Zafascynowana białym śpiewem, ludowością, muzyką tradycyjną i tańcem. Kocha rośliny i zna się na nich jak nikt, podróżuje autostopem i jeździ z namiotem do Katalonii, Indii, Gruzji i Nepalu. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera