Skip to main content

Kurs ilustracji książkowej

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Kochasz książki i fascynuje Cię magiczny świat ilustracji? Na naszych zajęciach nauczysz się, jak łączyć ją ze słowem pisanym, jak tworzyć klimat opowieści obrazem i jak budować napięcie historii za pomocą kreski. Podczas kursu poznasz różnorodne techniki graficzne, takie jak rysunek, kolaż, sucha igła z monotypią czy linoryt, i przy ich użyciu stworzysz własny, niepowtarzalny projekt. Nauczysz się proporcji między tekstem a rysunkiem i dowiesz się, jak wzbudzać w czytelniku pożądane emocje. Stworzysz trzy autorskie ilustracje oraz okładkę do własnego lub wybranego tekstu literackiego. W tym roku inspirować nas będą utwory Wisławy Szymborskiej, Włodzimierza Przerwy-Tetmajera i Aleksandra Fredry. Stwórz z nami swój własny ilustratorski świat!

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

brak terminu
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

680 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

  • nauczysz się różnorodnych technik graficznych: m.in. rysunku, kolażu, suchej igły, monotypii, linorytu
  • dowiesz się, jak układać ilustracje względem tekstu w książce i poznasz odpowiednie proporcje, które należy między nimi zachować
  • nauczysz się tworzyć klimat i budować napięcie za pomocą ilustracji
  • stworzysz trzy autorskie ilustracje oraz okładkę do wybranego tekstu literackiego

Zapewniamy

  • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
  • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
  • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
  • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
  • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
  • swobodę twórczości
Program

Sobota
1. Wyklejka: omówienie tematu, praca nad tekstem, szkice.
2. Rozkładówka: omówienie tematu, szkice koncepcyjne trzech rozkładówek.
3. Linoryt: wprowadzenie w technikę, praca nad projektami linorytniczymi. Omówienie prac.

Niedziela
1. Okładka: omówienie tematu, analiza i prace nad tekstem, szkice.
2. Technika suchej igły i monotypii: wprowadzenie, realizacja projektów. Prace nad ilustracjami i okładką w tej technice.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Weronika Żurowska

Ilustratorka i graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2016) i Wydziału Komiksu Ecole Superieure des Arts Plastiques Saint Luc w Brukseli (2014). Autorka ilustracji do kilku książek dla dzieci (w tym dwóch o Róży Czackiej), ostatnia książka to Klimatyczni pióra Olgi Ślepowrońskiej. Współpracowała jako rysowniczka przy wystawach: O-powiadaj. Japonia w pięciu opowieściach i Idź na żywioł w Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. Tworzy ilustracje do teatrów kamishibai.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera