Charakterystyka

Kurs komiksu i ilustracji to propozycja dla wszystkich dzieci z klas 4-6 oraz 7-8 zainteresowanych rozwijaniem talentu plastyczno-narratorskiego, światem ilustracji i wizualnej interpretacji tekstów literackich, a także tych, które do tej pory nie miały do czynienia z narracją w obrazie. 
Przy pracy nad tematami ilustracyjnymi uczestnicy zapoznają się z całym procesem tworzenia ilustracji – od researchu i szkiców wstępnych, po wybór odpowiednich środków wizualnych i realizację projektu.
Podczas zajęć komiksowych uczestnicy poznają także elementy języka komiksowego, takie jak: bohater, czas i miejsce akcji; stworzą osobistą opowieść graficzną i poznają najciekawszych twórców komiksowych oraz ich różnorodne sposoby tworzenia opowieści. W trakcie warsztatów młodzi kursanci będą rysować, eksperymentować z grafiką warsztatową, kolażem oraz zastanawiać się nad wyborem środków, za pomocą których najlepiej uchwycić i przekazać treść

Program

GAZETKA - wspólnie wymyślimy temat numeru (na przykład: “Drewniany kamień” albo “Gapa Grzechotnik”), na podstawie którego każdy stworzy własny komiks. Przy pomocy ołówka i gumki narysujemy okładkę.
BOHATER - czym inspiruje się rysownik, szukając pomysłu na głównego bohatera? Zdjęciami z gazety, zaobserwowanymi na ulicy ciekawymi typami, czy własnym chomikiem? Wypróbujemy każdą z metod. Dobierzemy odpowiednią technikę: rysunek piórkiem, japońskim pędzelkiem, a może nawet węglem.
RUCH I SZKIC - dla rysownika bardzo ważna jest umiejętność pokazania ruchu. Będziemy więc ćwiczyć, pozując sobie nawzajem, próbując uchwycić gest, mimikę i charakter postaci.
DAMY I MASZKARY - wiele świetnych pomysłów na ilustrowaną opowieść można znaleźć u dawnych mistrzów. Przyjrzymy się latającej rybie Breughela albo tajemniczej damie Moneta i sami namalujemy, co wydarzy się z nią za chwilę.
DŹWIĘK I LINORYT - czy można przedstawić wybuch przy pomocy linorytu (techniki graficznej, która jest jak pieczątka)? A stukot obcasów o chodnik? A popiskiwanie myszki? Spróbujmy.

Cena i czas trwania

klasy 4-6 / piątek, godz. 15:45-17:15 / termin: 10.03-23.06.2023 / 15 spotkań x 1,5h /
cena podstawowa: 1170 zł (292,50 zł) cena dla kontynuujących: 1125 zł (4 x 281,25 zł)

Prowadzący

Weronika Żurowska

Ilustratorka i graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2016) i Wydziału Komiksu Ecole Superieure des Arts Plastiques Saint Luc w Brukseli (2014). Autorka ilustracji do kilku książek dla dzieci (w tym dwóch o Róży Czackiej), ostatnia książka to Klimatyczni pióra Olgi Ślepowrońskiej. Współpracowała jako rysowniczka przy wystawach: O-powiadaj. Japonia w pięciu opowieściach i Idź na żywioł w Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. Tworzy ilustracje do teatrów kamishibai.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020