Charakterystyka

Kurs adresowany jest do osób rozpoczynających swą przygodę z ceramiką. Program zajęć obejmuje wiele technik i możliwości, jakie daje praca z gliną. Podczas zajęć kursanci poznawać będą różnorodne techniki lepienia, zdobienia oraz wypału. Zajęcia praktyczne, których efektem będzie wiele autorskich prac, wzbogacone są o krótkie wykłady z historii ceramiki. Wszystkie powstałe w czasie zajęć prace są własnością autora. Cena obejmuje wszystkie materiały, szkliwienie, wypał w piecu ceramicznym. Kurs adresowany do wszystkich zainteresowanych poznaniem technik ceramicznych oraz pedagogów, nauczycieli plastyki i animatorów kultury.

Program

- przedstawienie i omówienie podstawowych technik ceramicznych; wprowadzenie techniki lepienia z wałeczków (proste formy naczyniowe) oraz technik wygładzania powierzchni i zdobienia fakturalnego (gładzenie, szlifowanie, rycie, stemplowanie, płaskorzeźba)
- wprowadzenie techniki lepienia z płatów (konstrukcje geometryczne i metoda wygniatania) oraz kolejną technikę zdobniczą – sgrafitto
- tworzenie mozaiki ceramicznej i/lub rozbudowanej płaskorzeźby
- podstawy szkliwienia: prezentacja rodzajów szkliw, technik ​rozrabiania​ i nakładania​ szkliwa​., szkliwienie wybranych prac​
- praca na kolorowych glinach
- wprowadzenie techniki odcisku z form gipsowych z płatów lub kęsów gliny – wykonanie obiektu użytkowego
- wprowadzenie techniki lepienia z kęsów gliny – realizacja kameralnej rzeźby ceramicznej
- projektowanie i realizacja bibelotu lub biżuterii ceramicznej; prezentacja alternatywnych technik zdobniczych, szkliwienie prac
- realizacja dużej formy ceramicznej według własnego projektu
- kończenie prac z poprzednich zajęć (retusz, szkliwienie)

Cena i czas trwania

czwartek: 

godz. 18:30-21:00 / termin: 19.01-23.03.2023 / J. Kozera

godz. 18:30-21:00 / termin 13.04-22.06.2023 / J. Kozera


cena: 1500 zł (2 raty x 750 zł) / 10 spotkań x 2,5 h

UWAGA! Wypalone prace czekają na odbiór przez 3 miesiące od daty wykonania.

 

Prowadzący

Julia Kozera

Julia to instruktorka, która serce oddała ceramice i od 12 lat prowadzi w Sztukarni ceramiczne warsztaty. Dlaczego taki kierunek? Julia kocha wszystko, co związane z ziemią, naturą, gliną, pracą rąk i widocznym efektem.
Jest absolwentką Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego na Podkarpaciu, gdzie zdobyła dyplom z ceramiki, rzeźby w drewnie oraz wikliny. Po ukończeniu nauki Izba Państwowa mianowała ją Instruktorem Rzemiosła Artystycznego z tytułem czeladnika ceramiki.

Stefania Pietrasiak

absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020