Charakterystyka

 

Jeśli chcesz stworzyć kolorową ceramiczną pracę o zupełnie niepowtarzalnym wzorze, to zajęcia nerikomi będą idealnym wyborem! Nerikomi to oryginalna historyczna japońska technika lepienia z kawałków gliny o różnych kolorach, zlepianych ze sobą i wałkowanych w taki sposób, by stworzyć jedną, wielokolorową masę. Na warsztatach zaczniemy od samodzielnego zabarwienia gliny na wybrane kolory (a możliwości są praktycznie nieograniczone ;), poznamy technikę laminacji i millefiori i dowiemy się, jak stworzyć wyjątkowe wzory geometryczne i kwiatowe. Z powstałego materiału możesz ulepić praktycznie wszystko: miseczki, kubki, talerze, figurki, magnesy, wazony i wszystkie inne ozdoby do mieszkania.

Program

1. Wprowadzenie teoretyczne do techniki nerikomi.
2. Barwienie gliny.
3. Tworzenie wzorów geometrycznych.
4. Tworzenie wzorów kwiatowych.
5. Nauka techniki laminacji.
6. Stworzenie miski i talerza z przygotowanych płatów gliny.

Cena i czas trwania

niedziela w godzinach 10:00-17:00* / termin: 5 marca 2023

cena: 520 zł za 6 godzin warsztatowych

* w czasie trwania uwzględniona została godzinna przerwa

Prowadzący

Małgorzata Szubartowska

Kulturoznawczyni, filolożka i pedagożka, która swoją miłość do ceramiki przekształciła w wymarzony zawód, odbywając liczne kursy w Polsce i za granicą. 

Prowadzi własną markę ceramiczną CERAMIKLE oraz profil @Anse Fajanse, na którym dzieli się ceramicznymi doświadczeniami oraz poradami. Uwielbia toczenie na kole i ceramikę użytkową w barwnych, abstrakcyjnych wzorach. Ma prawie 10-letnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z młodzieżą licealną i dorosłymi, a zajęcia prowadzi zarówno w języku polskim jak i angielskim. Zawodowo specjalizuje się w pedagogice twórczości, jest również trenerką twórczego myślenia.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020