• Kurs twórczego pisania dla dzieci

  • Kurs twórczego pisania dla dzieci

  • Kurs twórczego pisania dla dzieci

Charakterystyka

Kurs przygotowawczy do egzaminu do liceów plastycznych i ponadpodstawowych szkół artystycznych to zajęcia praktyczne podczas których uczestnicy poznają podstawy rysunku i malarstwa studyjnego niezbędne do przygotowania teczki prac do klas artystycznych. Celem zajęć jest poznanie zasad kompozycji, perspektywy, nauka proporcji i konstruowania przedmiotów, zasady budowania światłocienia i mieszania barw. Głównym tematem będzie martwa natura- różne jej zagadnienia oraz prace ćwiczeniowe np. rysunek architektury, zwierząt, postaci w ruchu, anatomia twarzy, proporcje ciała oraz zadania z wyobraźni. Prowadzący indywidualnie kieruje potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz dokonuje rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.

16 spotkań x 2 godziny / cena podstawowa 1152 zł (4 x 288 zł), cena dla kontynuujących 1024 zł (4 x 256 zł)

Cena i czas trwania

Program

1. martwa natura - doskonalenie zmysłu obserwacji i wiernego odwzorowania przedmiotów

2. poznanie różnych technik rysunkowych i malarskich m.in. ołówek, węgiel, pastel sucha i olejna, tusz, malarstwo akrylowe, malarstwo temperowe, akwarela, cienkopis

3. wykonanie prac związanych z perspektywą i anatomią człowieka i zwierząt

Prowadzący

Berenika Kowalska

absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale (Europejskie Biennale Młodych). W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.  

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020