Kurs przygotowawczy do liceum plastycznego

Charakterystyka

Liceum plastyczne jest marzeniem wielu młodych osób, chcących podążać twórczą ścieżką wyznaczoną przez wielkich artystów. Nic dziwnego - szkoły artystyczne tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę, poznaje się w nich wyjątkowych ludzi i szlifuje swój warsztat, by później móc spełniać się w wielu kreatywnych zawodach. Szkoły plastyczne otwierają drogę na Akademię Sztuk Pięknych oraz kreatywne kierunki studiów na wielu uczelniach wyższych, a w konsekwencji pozwalają na pracę w zawodzie malarza, rzeźbiarza, grafika czy ilustratora.

A jak dostać się do liceum plastycznego? Tu wkracza Sztukarnia z całą swoją wiedzą i doświadczeniem w szkoleniu kursantów! :)

Nasz kurs przygotowawczy to 20 dwugodzinnych spotkań na których, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorek, kursanci poznają podstawy rysunku i malarstwa studyjnego, zapoznają się z perspektywą, zasadami kompozycji i doborem odpowiednich proporcji. Dowiadują się, jak budować rysunek światłem, jak mieszać i wykorzystywać barwy i jak wprowadzać do obrazu nastrój i klimat.

Głównym tematem zajęć jest popularna na egzaminach martwa natura, postać - zarówno anatomia twarzy i proporcje ciała jak i postać w ruchu - oraz rysunek architektoniczny. Dodatkowo kursanci studiują również rysunek zwierząt oraz zadania z wyobraźni. 

Instruktorki prowadzące warsztaty kierują indywidualnie twórczym potencjałem każdego kursanta, a dzięki doświadczeniu w swojej pracy malarskiej są w stanie dokonać rzetelnej korekty prac uczestników. Prowadzące kurs są aktywnie działającymi artystkami, zdobywającymi wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowej scenie artystycznej, dzięki czemu są w stanie nie tylko przygotować kursantów merytorycznie, ale również nakierować ich na aktualne i świeże spojrzenie na sztukę, podkreślając przy okazji indywidualny styl każdego kursanta.

Program

Martwa natura - doskonalenie zmysłu obserwacji i wiernego odwzorowania przedmiotów.

Poznanie różnych technik rysunkowych i malarskich m.in. ołówek, węgiel, pastel sucha i olejna, tusz, malarstwo akrylowe, malarstwo temperowe, akwarela, cienkopis.

Wykonanie prac związanych z perspektywą i anatomią człowieka i zwierząt.

Cena i czas trwania

Kurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej.

Zajęcia prowadzone przez Berenikę Kowalską będą odbywały się w trzech terminach - we wtorki, w środy oraz w czwartki dla uczniów klas 7-8.

W ramach zajęć wtorkowych kursanci będą uczestniczyć w 16 spotkaniach po 2h w terminie od 11.10.2022 do 7.02.2023 w godzinach 15:45-17:45.
Podstawowa cena kursu to 1472 zł (możliwość płatności w 4 ratach, każda po 368 zł), zaś cena dla osób kontynuujących: 1408 zł (możliwa płatność w 4 ratach po 352 zł).

W ramach zajęć środowych kursanci będą uczestniczyć w 17 spotkaniach po 2h, w terminie od 12.10.2022 do 8.02.2023 w godzinach 15:45-17:45.
Podstawowa cena kursu to 1564 zł (możliwość płatności w 4 ratach, każda po 391 zł), zaś cena dla osób kontynuujących: 1496 zł (możliwa płatność w 4 ratach po 374 zł).

W ramach zajęć czwartkowych kursanci będą uczestniczyć w 18 spotkaniach po 2h, w terminie od 6.10.2022 do 9.02.2023 w godzinach 15:30-17:30.
Podstawowa cena kursu to 1656 zł (możliwość płatności w 4 ratach, każda po 414 zł), zaś cena dla osób kontynuujących: 1584 zł (możliwa płatność w 4 ratach po 396 zł).

Zajęcia prowadzone przez Klaudię Mańko będą odbywały się w piątki dla uczniów klas 8. W ramach zajęć piątkowych kursanci będą uczestniczyć w 18 spotkaniach po 2h w terminie od 16.09.2022 do 10.02.2023 w godzinach 17:00-19:00.
Podstawowa cena kursu to 1656 zł (możliwość płatności w 4 ratach, każda po 414zł), zaś cena dla osób kontynuujących: 1584 zł (możliwa płatność w 4 ratach po 396 zł).

Prowadzący

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. 

Urodzona w Lublinie, w 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje od których nie sposób oderwać oczu. Doskonale orientuje się w świecie współczesnej sztuki i z zaangażowaniem przekazuje całą swoją wiedzę kursantom przygotowującym się do szkół artystycznych.

Klaudia Mańko

Klaudia to artystka-malarka związana ściśle ze scenografią i tworzeniem przestrzennym. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem profesora Jarosława Modzelewskiego. Obroniła dyplom ze specjalizacji Projektowania Kostiumu w pracowni profesor Doroty Kołodyńskiej na Wydziale Scenografii. 

Od 2017 roku przez 3 lata była członkinią kolektywu pracy twórczej “Pryzmat”, skupiającego się na działalności twórczej, projektowej, wystawienniczej i edukacyjnej. 

Jest zafascynowana malarstwem w kontekście współczesności i przetwarzaniem myślenia malarskiego w elementach scenografii. Intensywnie tworzy w przestrzeni zarówno malarstwa i scenografii, jak i edukacji i projektów artystycznych. Wyjątkowo oddana swoim kursantom, dba indywidualnie o każdego uczestnika zajęć i tworzy wyjątkową atmosferę na warsztatach. Doświadczona w przygotowywaniu kandydatów do szkół artystycznych, troszczy się o odpowiednie zaplecze merytoryczne i praktyczne każdego kursanta, którego prowadzi i wspólnie z nim przeżywa radość po otrzymaniu wiadomości o dostaniu się do wymarzonej szkoły.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020