Kurs przygotowawczy do liceów plastycznych

Charakterystyka

Liceum plastyczne jest marzeniem wielu młodych osób, chcących podążać twórczą ścieżką wyznaczoną przez wielkich artystów. Nic dziwnego - szkoły artystyczne tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę, poznaje się w nich wyjątkowych ludzi i szlifuje swój warsztat, by później móc spełniać się w wielu kreatywnych zawodach. Szkoły plastyczne otwierają drogę na Akademię Sztuk Pięknych oraz kreatywne kierunki studiów na wielu uczelniach wyższych, a w konsekwencji pozwalają na pracę w zawodzie malarza, rzeźbiarza, grafika czy ilustratora.

A jak dostać się do liceum plastycznego? Tu wkracza Sztukarnia z całą swoją wiedzą i doświadczeniem w szkoleniu kursantów! :)

Nasz kurs przygotowawczy to 20 dwugodzinnych spotkań na których, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorek, kursanci poznają podstawy rysunku i malarstwa studyjnego, zapoznają się z perspektywą, zasadami kompozycji i doborem odpowiednich proporcji. Dowiadują się, jak budować rysunek światłem, jak mieszać i wykorzystywać barwy i jak wprowadzać do obrazu nastrój i klimat.

Głównym tematem zajęć jest popularna na egzaminach martwa natura, postać - zarówno anatomia twarzy i proporcje ciała jak i postać w ruchu - oraz rysunek architektoniczny. Dodatkowo kursanci studiują również rysunek zwierząt oraz zadania z wyobraźni. 

Instruktorki prowadzące warsztaty kierują indywidualnie twórczym potencjałem każdego kursanta, a dzięki doświadczeniu w swojej pracy malarskiej są w stanie dokonać rzetelnej korekty prac uczestników. Prowadzące kurs są aktywnie działającymi artystkami, zdobywającymi wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowej scenie artystycznej, dzięki czemu są w stanie nie tylko przygotować kursantów merytorycznie, ale również nakierować ich na aktualne i świeże spojrzenie na sztukę, podkreślając przy okazji indywidualny styl każdego kursanta.

Program

Martwa natura - doskonalenie zmysłu obserwacji i wiernego odwzorowania przedmiotów.

Poznanie różnych technik rysunkowych i malarskich m.in. ołówek, węgiel, pastel sucha i olejna, tusz, malarstwo akrylowe, malarstwo temperowe, akwarela, cienkopis.

Wykonanie prac związanych z perspektywą i anatomią człowieka i zwierząt.

Cena i czas trwania

Kurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej.

wtorek, godz. 15:45-17:45 / uczniowie klas 7-8 / termin: 28.02-20.06.2023 / 15 spotkań x 2h / prowadzenie: B. Kowalska
cena podstawowa: 1680 zł (4 x 420 zł), cena dla osób kontynuujących: 1620 zł (4 x 405 zł).

środa, godz. 15:45-17:45 / uczniowie klas 7-8 / termin: 1.03-21.06.2023 / 16 spotkań x 2h / prowadzenie: M. Kitajewska
cena podstawowa: 1792 zł (4 x 448 zł), cena dla osób kontynuujących: 1728 zł (4 x 432 zł).

 

piątek, godz. 17:30-19:30 / uczniowie klas 8 / termin: 3.03-23.06.2023 / 16 spotkań x 2h / prowadzenie: K. Mańko
cena podstawowa: 1792 zł (4 x 448 zł), cena dla osób kontynuujących: 1728 zł (4 x 432 zł).

Prowadzący

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. Urodzona w Lublinie, w 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza.

Maja Kitajewska

Maja jest artystką-malarką, wiążącą swoją przyszłość zarówno z tworzeniem jak i edukacją artystyczną. Pracuje na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ucząc studentów i studentki I roku II Pracowni Malarstwa warszawskiej ASP. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.

Klaudia Mańko

Klaudia to artystka-malarka związana ściśle ze scenografią i tworzeniem przestrzennym. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem profesora Jarosława Modzelewskiego. Obroniła dyplom ze specjalizacji Projektowania Kostiumu w pracowni profesor Doroty Kołodyńskiej na Wydziale Scenografii. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020